Güvenlik programı deneme süresi..

DoNtSpEaK
27-05-2012, 11:37   |  #1  
DoNtSpEaK avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Sa beyler ben dün malware programını kurdum sizde kurun öneririm çok faydalı program.şimdi bende nod32 de var nod32 fix li güncelleme yapıyor malware 30 günlük deneme sürümü şifre istiyor.şimdi ben bununla tarama yaptım zararlı yazılımları buldu karantinayataşıdı şimdi bu 30 günlük deneme süresi bitti diyelim ozaman bu zararlı yazılımlar serbes mi kalır yoksa 30 gün sonra için mi tarama yapmaz.yani bu bulduklarını ben programı hiç kaldırmasam yinede karantinada tutarmı ? ve birde bişey daha bu karantina bölümündeki zararlı yazılımlar sıralı şekilde gözüküyor. alttada sil seçeneği var sil dersem komple gidermi buldukları yada karantinada kalması daha mı iyi..biraz aydınlatın pek anlamıyom pcden ordan buradan bakıyoz işte saolun tşkr.

Son Düzenleme: DoNtSpEaK ~ 27 Mayıs 2012 11:41
LENO7
27-05-2012, 12:11   |  #2  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

a.s

kısaca şunları diyebilirim..karantina geri dönüşüm kutusu gibidir..siler ama bilgisayardan tamamen silmez..sadece saklar..eğer karantinadan silerden onlara artık ulaşamazsın...eğer karantinada kalırsa virüslü veya zararlı olmadığını tespit edersen bilgisayarına geri yüklersin..mesela zararlı olmayan birşey indirdin..o programda indirdiğin şeyi zararlı sanıp kontol altına alıyor..ya karantinaya alır yada siler..eğer karantinaya alırsa ve o programın zararlı olmadığını tespit edersen geri yüklersin eğer karantinaya almadan direkt silerse o indirdiğini baştan indirmen gerekicek..umarım ne dediğim anlaşılmıştır...

Kapalı Hesap (203561)
27-05-2012, 12:18   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Aynen LENO7, ben de Malwarebytes Anti-Malware var bazı zararlı bulduğu şeyleri karantinaya alıyor ama o dosyalar pc'de duruyor. Gta IV'ü açarken GtaIV.exe'yi zararlı yazılım karantinaya alınsın mı diye yazı geliyor.

Ve deneme süresi bitince yanlış hatırlamıyorsam karantina dosyası kalıyor.

DoNtSpEaK
27-05-2012, 12:21   |  #4  
DoNtSpEaK avatarı
OP Yeni Üye
35 mesaj

hmm şimdi ben karantinadan bunları silersem komple gidermi doğrumu anladım ? karantinadakiler silindikten sonra programı kaldırsam bile yine silinmişmi olur?

Son Düzenleme: DoNtSpEaK ~ 27 Mayıs 2012 12:21
DoNtSpEaK
27-05-2012, 12:22   |  #5  
DoNtSpEaK avatarı
OP Yeni Üye
35 mesaj

birde şu deneme sürümüyle ilgili bilgi sahibi olan varsa onlarda bi yardım etsin.d

DoNtSpEaK
27-05-2012, 12:25   |  #6  
DoNtSpEaK avatarı
OP Yeni Üye
35 mesaj
Alıntı: son_goku  
Aynen LENO7, ben de Malwarebytes Anti-Malware var bazı zararlı bulduğu şeyleri karantinaya alıyor ama o dosyalar pc'de duruyor. Gta IV'ü açarken GtaIV.exe'yi zararlı yazılım karantinaya alınsın mı diye yazı geliyor.

Ve deneme süresi bitince yanlış hatırlamıyorsam karantina dosyası kalıyor.

senin doldumu süre aga yoksa deneme sürümündemisin

LENO7
27-05-2012, 12:29   |  #7  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
2,019 mesaj
Alıntı: DoNtSpEaK  
hmm şimdi ben karantinadan bunları silersem komple gidermi doğrumu anladım ? karantinadakiler silindikten sonra programı kaldırsam bile yine silinmişmi olur?
evet komple silinir...

birde geri dönüşüm kutusunu kontrol et..bazı programlar karantinada olanları geri dönüşüm kutusuna gönderiyor..ben eskiden Avira kullandığımda Avira böyle yapıyordu..hem karantinadan hemde geri dönüşüm kutusundan silmem gerekiyordu...

DoNtSpEaK
27-05-2012, 12:36   |  #8  
DoNtSpEaK avatarı
OP Yeni Üye
35 mesaj
Alıntı: LENO7  
evet komple silinir...

birde geri dönüşüm kutusunu kontrol et..bazı programlar karantinada olanları geri dönüşüm kutusuna gönderiyor..ben eskiden Avira kullandığımda Avira böyle yapıyordu..hem karantinadan hemde geri dönüşüm kutusundan silmem gerekiyordu...

çok saol eyv .. sence karantinadamı kalmalı yoksa sileyim mi ne dersin :

LENO7
27-05-2012, 13:52   |  #9  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
2,019 mesaj
çok saol eyv .. sence karantinadamı kalmalı yoksa sileyim mi ne dersin :
anlattığım gibi..programın zararlı olarak algıladığı dosyalar sana lazım olmayacaksa sil..

viking20
27-05-2012, 14:10   |  #10  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Sa beyler ben dün malware programını kurdum ...
hangisini?

ESET Türkiye
03-07-2012, 17:15   |  #11  
Taze Üye
5 mesaj

Karantinaya taşıdığınız zararlı yazılımlar, sisteminize zarar vermez ancak bilgisayarda durmaya devam eder. Silmeniz durumunda bilgisayarınızdan tamamen temizlenir. 

Deneme sürümü ise 30 günlüktür. 30 günün sonunda lisans satın almamanız durumunda ürünler güncellemeleri almazlar. Yani yeni çıkan tehditlere karşı sisteminiz korunmaz. Ancak, bu daha önce karantinaya aldığınız virüslerin tekrar sisteminize yüklenmesi anlamına gelmemektedir. Eğer karantinaya aldığını virüsleri silmez ve güvenlik yazılımını bilgisayarınızdan kaldırırsanız, o virüsler sisteminizde kalacaktır.