Güvenlik Sistemi

murat5038
26-05-2013, 23:07   |  #26  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

#23 de yazdığına göre hala anlayamamışsın demek istediğimi mantığı da bilmiyorsun haliyle.

Malwarebyte Antivirüs Değildir.Emsisoft antimalware ile malwarebyteı karıştırıyorsun :D Malwarebyte Şirket adıdır Ürüne adını da vermişdir Emsisfot antimalware ise Emsisoft Şirket adıdır ve Ürünün adıda Antimalware dir,Malwareyte değil.

Malware byte bir Antivirüs Olmadığı için Ek bir tarayıcıdır. İmzada ki kaspersky İse Kaspersky İnternet security dir, Antivirüs değil.

Burda gelmiş ders veriyorum işe bak :D

murat5038
26-05-2013, 23:09   |  #27  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: padisah  
Vermiş olduğun test sezgisel korumaya yönelik yanlış alarm testi. İmza tabanlı değil. 
Sezgisel korumanın hatasız olduğunu söylemedim.

Verdiğim test sonucu ise sezgisel tarama değil Normal Antivirüslerin Ne kadar yanlış alarm verdiklerini gösteriyor.

Kısacası her bulduğuna virüs diyor ve Haliyle virüsleride virüs saydığı için senin verdiğin testlerde :D yukarı ki sıralarda.

padisah
27-05-2013, 18:55   |  #28  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: murat5038  
#23 de yazdığına göre hala anlayamamışsın demek istediğimi mantığı da bilmiyorsun haliyle.

Malwarebyte Antivirüs Değildir.Emsisoft antimalware ile malwarebyteı karıştırıyorsun ("Emsisoft Antimalware ile Kaspersky Antivirüs aynı şey" burada sen kaspersky antivirüs ile Emsisoft antimalwareyi karıştırıyorsun.) :D Malwarebyte Şirket adıdır (Zaten malwarebyts antimalware yazdım.) Ürüne adını da vermişdir Emsisfot antimalware ise Emsisoft Şirket adıdır ve Ürünün adıda (Emsisoft) Antimalware dir,Malwareyte değil. Malwarebyts antimalware ve Emsisoft antimalware birbirinden ayrı iki yazılımdır. Benim söylediğim "Emsisoft Antimalware ile Kaspersky Antivirüs aynı şey" cümlene cevab olarak: (Bu mantıkla kaspersky antvirüs ile malwarebyts antimalware aynı şey demiş oluyorsun o zaman neden imzanda ayrı ayrı yazdın? Sadece birini yazsan yeterdi.).

Malware byte bir Antivirüs Olmadığı için Ek bir tarayıcıdır.(Emsisoft antimalware bir antivirüs olmadığı için ek bir tarayıcıdır.) İmzada ki kaspersky İse Kaspersky İnternet security dir, Antivirüs değil.(Kaspersky internet security 'nin içerisinde kaspersky antivirüs var zaten).

Burda gelmiş ders veriyorum işe bak :

murat5038
27-05-2013, 20:51   |  #29  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Padisah saçmalamaktan başka bişey yapmıyorsun haberin yok :) Önceki yazdıklarını okuya okuya bir gel bakayım.

Ayrıca Alıntı yapmayı da öğrensen iyi olur alıntı içinde düzeltme yapıyorsun sonra bütün yazdıklarını karıştırıyorsun.

Bu işden anlamadığın belli fazla uzatma istersen konuyu, Konu sahibi zaten aldı cevabı.

padisah
27-05-2013, 21:14   |  #30  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Padisah saçmalamaktan başka bişey yapmıyorsun haberin yok :) Önceki yazdıklarını okuya okuya bir gel bakayım.

Ayrıca Alıntı yapmayı da öğrensen iyi olur alıntı içinde düzeltme yapıyorsun sonra bütün yazdıklarını karıştırıyorsun.

Bu işden anlamadığın belli fazla uzatma istersen konuyu, Konu sahibi zaten aldı cevabı.

Dediklerimi anlamıyorsunuz Diyorum ki: Antimalware Diğer Şirketlerin ürününe göre Antivirüs olarak geçiyor malware zaten Antivirüs tabanlarının içinde bulunan Bir Zararlı çeşididir. Yani Emsisoft Antimalware ile Kaspersky Antivirüs aynı şey. Fark yok Senin dediğin bazıları buluyor bazıları bulamıyor dediğin ise imza kimlikleridir.

Yazılımlarla ilgisi yok yani. Zaten emsisoftun nerden geldiğini biliyorum açıklamana gerek yoktu.

"Yani Emsisoft Antimalware ile Kaspersky Antivirüs aynı şey" bu cümle sana ait. Ben de senin cümlene dayanarak Emsisoft antimalware ile kaspersky antivirüs aynı şey ise Malwarebyts antimalware ile kaspersky antivirüs aynı şeydir diyorum. Kaspersky internet security'nin içinde Kaspersky antivirüs var. Neden imzanda ayrı ayrı yazdın diyorum? Senin söylediğine göre sadece kaspersky internet security yazsan yeterliydi. Neden Malwarebyts antmalware'yi de yazdın?  

Son Düzenleme: padisah ~ 27 Mayıs 2013 21:17
murat5038
27-05-2013, 21:49   |  #31  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Yukarda yazdıklarımı iyi oku ve kendi yazdıklarını da oku içinde Ne demek istediğim yazıyor anlamadıysan daha ne diyeyim.

Malwarebytei içine katan sensin İyi bak yazılarına Antimalware emsisoftun ürünü olarak Söyledin sonra antimalwarebyte diye yazdın malwarebyte diye bir virüs çeşidi yoktur. haliyle malwarebye demiş oldun. Malwarebyte da bir şirkettir.

Malwarenin ne olduğunu Antivirüsün ne olduğunu ve İnternet securitynin ne olduğunu öğrenmen lazım. Öğrenmen için de en başlarda neler olduğunu anlattım eğer dediklerimi inanmıyorsan Kendi güvendiğin antivirüs şirketine sorabilirsin tabi ingilizcen yetiyorsa.

padisah
27-05-2013, 22:33   |  #32  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Yukarda yazdıklarımı iyi oku ve kendi yazdıklarını da oku içinde Ne demek istediğim yazıyor anlamadıysan daha ne diyeyim.

Malwarebytei içine katan sensin (Sadece örnek olarak kattım.) İyi bak yazılarına (Sende benimkileri iyi ve dikkatli oku.) Antimalware emsisoftun ürünü olarak Söyledin (Emsisoft un ürünü=Emsisoft antimalware sadece antimalware değil.) sonra antimalwarebyte diye yazdın malwarebyte diye bir virüs çeşidi yoktur.(Olduğunuda hiç idida etmedim zaten.)haliyle malwarebye demiş oldun. Malwarebyte da bir şirkettir.(Ben sana Emsisoft antmalware ile Mawarebyts antimalware'yi kıyasladım sebebi="Emsisoft Antimalware ile Kaspersky Antivirüs aynı şey" cümlen bende senin cümlene dayanarak dedim ki:"Malwarebyts antimalware ile kaspersky antivirüs aynı şeydir diyorum.".
Bunda sonra sana sordum:"Kaspersky internet security'nin içinde Kaspersky antivirüs var. Neden imzanda ayrı ayrı yazdın diyorum? Senin söylediğine göre sadece kaspersky internet security yazsan yeterliydi. Neden Malwarebyts antimalware'yi de yazdın? ".
Ama soruma cevap alamadım. Yukarıda altı çizili olan sorumu "Neden Malwarebyts antimalware'yi de yazdın?" yeniden soruyorum.

Malwarenin ne olduğunu Antivirüsün ne olduğunu ve İnternet securitynin ne olduğunu öğrenmen lazım. Öğrenmen için de en başlarda neler olduğunu anlattım (Nerede?) eğer dediklerimi inanmıyorsan Kendi güvendiğin antivirüs şirketine sorabilirsin tabi ingilizcen yetiyorsa.

Son Düzenleme: padisah ~ 08 Aralık 2013 13:09
murat5038
27-05-2013, 22:52   |  #33  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Hala nerede veya şu şudur diye soru soruyorsan ben bişey demiyorum Sorunun cevabı verildi.

padisah
27-05-2013, 23:02   |  #34  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Hala nerede veya şu şudur diye soru soruyorsan ben bişey demiyorum Sorunun cevabı verildi.

"Sorunun cevabı verildi." diyorsun. Nerede verildi? Sana sorduğum soruyu inatla cevaplamıyorsun.

Sorum: "Kaspersky internet security'nin içinde Kaspersky antivirüs var. Neden imzanda ayrı ayrı yazdın diyorum? Senin söylediğine göre sadece kaspersky internet security yazsan yeterliydi. Neden Malwarebyts antmalware'yi de yazdın? ".

engindokur
28-05-2013, 20:38   |  #35  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

Bak kardeşim ben bitdefender internet security+hitman pro+adw cleaner kullanıyorum ve gerçek anlamda koruma sağlıyor.Bitdefenderın bu sürümü hem ödüllü hemde sistemi kasmıyor.diğerleride hem çook başarılı hemde sisteme kurulum yapmadan kullandığın için hızda bir etkileme yapmıyor.Bence bir dene.

engindokur
07-09-2013, 09:50   |  #36  
Yeni Üye
48 mesaj

ben ne zaman ccleaner yada diğerlerini kullansam bilgisayara format atıyorum.çünkü hem interneti hemde bilgisayarı mahvediyor.ben süre tuttum programla tarama yapmadan önce pc 55 saniyede açılıyordu ccleaner yada diğerleri ile temizlik yaptıktan sonra 1 dk 30 snye sonra açıldı.ve bu herzaman böyle oluyor.Bence regedit silme programlarını bile kullanmayın .

alayı palavra

nevrans
10-09-2013, 23:43   |  #37  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
390 mesaj

comodo pcmag en yüksek puanı almış comodo en üst sürümü comodo complete 2013 hakkında düşünceleriniz ne yönde arkadaşlar http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2415202,00.asp

BENİMCAN
15-09-2013, 08:23   |  #38  
BENİMCAN avatarı
Taze Üye
10 mesaj

Bilgisayarda donma olmasın istiyorsanız sadece bir tane antivirüs proğramı kullanın.Fazlasını denetim masasından silerseniz PC donmaz....Mikrosoft security essantials antivirüs proğramı çok iyi...Ben tavsiye ederim.

padisah
07-12-2013, 17:12   |  #39  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Emsisoft Eylül 2013 tarihinde yapılan testte 1. oldu.

murat5038
08-12-2013, 00:22   |  #40  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Emsisoft o test te şuan 6. , Kaspersky 1. sırada.

padisah
08-12-2013, 00:34   |  #41  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Emsisoft o test te şuan 6. , Kaspersky 1. sırada.

http://chart.av-comparatives.org ... th=10&sort=1&zoom=3

Murat ben Eylül ayına ait olan sonucu paylaştım zaten sonucun değişmesi olabilecek bir durum.
Senin gösterdiğin Ekim ayında yapılan test.

Buradaki testte de Emsisoft, Kaspersky ve Comodo'yu geçmiş.
Test

Son Düzenleme: padisah ~ 08 Aralık 2013 01:16
murat5038
08-12-2013, 12:02   |  #42  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Verdiğin video mart ayına hatta şubat ayına ait. Benim verdiğim test en güncelidir. Değişkenlik olduğunu belirtmek için zaten gösterdim :)

black_flood
08-12-2013, 12:24   |  #43  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

eylül ekim hikaye ne kadar geriye takıntılısın padişah. emisoft babanın oğluna ait bir yazılım gibi savunmanı anlamak zor aynı zamanda norton ve esetçilerde var ama sessizler nedense. kaspersky bu ay itibari ile dünyanın ilk ve tek  0 kusurlu antivirüs yazılımı ünvanını almış durumdadır gerisi fasa fiso bundan sonra bozmadıkça kendisini sıkıntıda olmaz. aynı şekilde zamanında panda software firmasıda aynı şekilde dünyanın ilk ve tek kusursuz güvenlik yazılımı ünvanına kavuşmuştu fakat ilerleyen zamanla şimdi sonlarda sürünen büyük firmalardan 1 tanesi oldu inşallah kaspersky firmasıda aynı yolu izlemez.

black_flood bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
padisah
08-12-2013, 13:05   |  #44  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: black_flood  
eylül ekim hikaye ne kadar geriye takıntılısın padişah. emisoft babanın oğluna ait bir yazılım gibi savunmanı anlamak zor aynı zamanda norton ve esetçilerde var ama sessizler nedense. kaspersky bu ay itibari ile dünyanın ilk ve tek  0 kusurlu antivirüs yazılımı ünvanını almış durumdadır gerisi fasa fiso bundan sonra bozmadıkça kendisini sıkıntıda olmaz. aynı şekilde zamanında panda software firmasıda aynı şekilde dünyanın ilk ve tek kusursuz güvenlik yazılımı ünvanına kavuşmuştu fakat ilerleyen zamanla şimdi sonlarda sürünen büyük firmalardan 1 tanesi oldu inşallah kaspersky firmasıda aynı yolu izlemez.
 Murat'ın paylaştığı testte Panda Kaspersky ve Trend Micro ile aynı başarıda görünüyor.

Son Düzenleme: padisah ~ 08 Aralık 2013 13:26
tete1907
17-05-2014, 02:14   |  #45  
Taze Üye
11 mesaj

Her sisteme virus bulasir. Murat benim technopat ta ustadimdir. Linux icin yazilan virusler ve exploit cesitleride vardir. Yani bypass yontemi eset neden scik kaynakli sistemler icin cyber security cikardi zannediyorsunuz. Istanbul B.B İSKİ'nin kurulu oldugu sistem linux ustune simdi ona hicbir müdahale de bulunulamaz mi? Microsoft muhendisleri bile ozel islemlerini ubuntu uzerinden gerceklestiriyo. Onemli olan o isletim sistemine gore yazilmasi buds hacker manifestosuna bagli koskoca trend micro' yu hatayli bir yazilim sirketi exploit yontemiyle bypass etti ve trend micro uzerinden klavyede hangi tusa basildigini 3 kisilere sizdiriyodu. O yuzden onemli olan yontem ve uygulama.

akalican
28-05-2015, 15:43   |  #46  
Taze Üye
4 mesaj

iş güvenliği konusunda yapılan tüm çalışmalara rağmen, iş kazaları ve meslek hastalıklarının istenilen düzeye indirgenemediği tespit edilmiştir.

speeddome
29-05-2015, 12:41   |  #47  
Taze Üye
3 mesaj

Bende program kullanmaya karşıyım, güvenlik programları pc yi bi yandan korurken bir yandan da fazlasıyla bilgisayarı yormakta diye düşünüyorum, en basidi girdiğiniz attığınız her adımda açılan her sayfada sizden önce güvenlik sistemi programları girmekte ve bu hem işlemcinizi yormakla birlikte çoğu zaman pc başındaki adamıda delirtmekte

Son Düzenleme: speeddome ~ 29 Mayıs 2015 12:42