Gzflt.sys önyükleme kritik dosyası bozuk

RhymeRTR
10-09-2017, 02:29   |  #1  
RhymeRTR avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

https://i.hizliresim.com/vJzZEA.jpg (Resme ait link)

Merhaba , windows 10 pro kullanıyorum. sistem geri yükleme yaptıktan sonra windows açılmıyor. Usb windows 10 ile baslangıc onarmayı actım. Onaramadı ve log tuttu. Cmd yoluyla log dosyasına ulastım( Resımde ) . gzflt.sys dosyası bozulmus sanırım ondan her seferınde wın acılması yerıne kurtarma seceneklerıne gonderıyor. 

->GzFlt.sys dosyası windowsa ait bir dosya olmadığını anladım. Orjinal windows dosyalarında böyle bir dosya yok.

->Sistem geri yükleme esnasında geri yükleme yapıldığı taktirde 2 programın silineceğini söyledi.
1.Bitdefender total security
2.Easybcd

->Gzflt.sys , bitdefendere sanırım ait. İnternette bit defender baslıgıyla ilişkilendirilmiş.

->Şuan ayrı bir diske, geçici Windows kurdum. Şuan asıl Windows klasörüne erişebiliyorum(dosyalarına vs.)

->Gzflt.sys dosyasını belirttiği yerden silmeme rağmen(yedeğini aldım), hala kritik dosyası bozuk hatası veriyor. Buda demek oluyor ki , (tahminimce), bitdefenderin kalıntıları hala windowsun içinde. Yani windowsu başlatırken kayıt defterinde, bit defendere ait bu dosyada başlatılıyor böyle bir bilgi var büyük ihtimal. Fakat sistem bulamadığı içinde windowsu başlatmıyor.Bozuk hatası veriyor çünkü dosyayı sistem buluyor. Çalıştırıyor. Fakat dosyadaki komutlar için komutun çalıştırıldığı dosyalar bulunamıyor. Sonra komut düzgün çalışmıyor , ve bozuk hatası veriyor.Sonuçta sistem dosyası olarak kayda geçtiği için başlatamıyoruz.
(Not : bu tamamiyle varsayım, pek bilgim yok Windows dosyaları hakkında)

Şimdi yine varsayımlardan yola çıkarak şu soruyu sormak istiyorum (eğer sizde aynı tahmini düşünüyorsanız) , 
Şuan erişebildiğim windowsun bulunduğu yereldiskten , bitdefenderi nasıl tamamiyle kaldırıp,  windowstan arındıracağım ki , Windows rahatça başlatabilsin ?

Bu arada gzflt.sys dosyası : https://www.dosyaupload.com/hygL

Tamam sorunu çözdüm , tahmin ettiğim gibi olmuş olay.
Ama aklıma güvenli modu başlatmak gelmemişti, bir internet sitesinde safe mode yazısını görünce jeton düştü. Güvenli mod da başlatılınca , sadece windows dosyaları çalışıyordu.

Başlattım. Bitdefenderi tamamiyle sildim. Ve şuan kurtardığım windowstan yazıyorum.  

Son Düzenleme: RhymeRTR ~ 10 Eylül 2017 03:04 Neden: