H.D.D Bilgisayar Görmüyor

inlost
10-11-2008, 08:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

arkadaşlar hdd im 3 partitiona ayırmıştım daha sonra son 2 partı birleştirmek istedim ve partition magic 8.0 yardımıyla birleştirdim ve bilgisayarı yeniden başlattım bilgisayar windows xp başlangıç ekranında takılı kaldı yarım saat bekledim açılmadı güvenlimodda denedim yine açılmadı, hdd mi başka çalışan bir sisteme 2.ci hdd olarak taktım bu sefer bilgisayarımda görülmedi yani bulamadı. yalnız aygıt yöneticisinde görünüyor. hdd mi xp cdsini takıp başlattım format penceresinden format atmat istedim bu sefer format penceresi ekrana geleceği zaman bilgisayar kitleniyor.
ne yapacağımı şaşırdım,lütfen yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım.

özellikler:
Core2Duo E4500 2.2 ghz
2 gb ram 800 mhz kingston
GIGABYTE G33M-S2L
160 gb western digital
350 wat atx kasa

işletim sistemi:
windows xp professional

Banned
10-11-2008, 09:41   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kesin değil ancak aygıt yöneticisinde görülüyorsa disk yönetimindede görülecektir. Disk yönetiminde görülüyorsa muhtemelen disk tanınmadı veya desteklenmeyen dosya biçimi benzeri bir uyaruı verecektir.Disk yönetiminde görülüyorsa sağ tıklayıp sil ve biçimlendir seçenekleri ile biçimlendirip kendi sisteminize takıp formatınızı atabilirsiniz.Partition magic Yazılımını sadece bir defa kullnamak istemiş aynı durumla karşılaşmış ve sorunu bu şekilde hallaetmiştim. Yazılım disk mevcut kayıtlarında değişikllik yaparken disklerde değiştirilemeyen dosya olması durumunda takılıp kalmakta yaptığı değişiklikleri geri alamayarakta disk kayıtlarına sebeb olmaktadır.

inlost
10-11-2008, 10:41   |  #3  
OP Taze Üye
11 mesaj

yanlış anlama var sanırım... sadece aygıt yöneticisinde görünüyor... bilgisayarımı çift tıklayıp açtığımda görünmüyor hdd aygıt yöneticisinden nasıl format atacağım bi izah etseniz...?? sayın khrman....

Banned
10-11-2008, 11:33   |  #4  
Banlandı
5,777 mesaj

DİSK YÖNETİMİ NEDİR ? NASIL ULAŞILIR ? Biliyormusunuz ?

Bu arada özür dilerim, size yardımcı olmaya çalıştığım için.

Son Düzenleme: khramn ~ 10 Kasım 2008 11:34
inlost
10-11-2008, 11:37   |  #5  
OP Taze Üye
11 mesaj

kahraman bey beni yanlış anladını galiba yardımlarınız içn teşekkür ederim ama yanlış anlama var sanıyorum bu yüzden böle bir mesaj yzdım

Banned
10-11-2008, 11:49   |  #6  
Banlandı
5,777 mesaj

Ben sorunu anladımda sanırım çözümü anlatamadım.
Bilgisayarımı tıkladığınızda gözükmemesi partitionlarda hata olduğundandır. HDD aygıt yöneticisinde görülüyorsa Disk yönetimindede gözükür. Yapmanız gereken Bilgisayarımı sağ tıklayıp yönet- disk yönetimine girip orada biçimlendirilmemiş yada tanınmayan dosya sistemi olarak gözüken HDD nizi önce sil seçeneği ile formatlamak ardından biçimlendir seçeneği ile yeni partitionlar oluşturarak biçimlendirmektir.

inlost
10-11-2008, 12:42   |  #7  
OP Taze Üye
11 mesaj

kahraman bey ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim. eve gidince ilk işim bu söylediğinizi denemek olacak olmazsa yarın sabah yine size yazarım... kolay gelsin.....

inlost
11-11-2008, 08:06   |  #8  
OP Taze Üye
11 mesaj

malasef disk yönetim işide işe yaramadı olmadı bi türlü hdd bilgisayar görmüyor