Haber sitesi için yazar ve ortak ariyorum.

webböcek
09-08-2016, 18:51   |  #1  
webböcek avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
15 mesaj

Merhaba, Blogger altyapısında bir haber sitesi kuruyorum,  ve 1 yıllık  www.dakikahaber.tk  alan adı aldım. Sizinde bildiğiniz vede tahmin edebileceğiniz gibi haber sitesi yapmak kolay bir iş değil. Sitede benle beraber içerik paylaşacak ve siteye ortak olacak arkadaşlara ihtiyacım var.

Eğer ilerleme kaydeder ve reklam falan alırsak elde edilen gelir herkese eşit olarak dağıtılacak.

İçerik paylaşacak arkadaş belirli bir haber kategorisi seçecek örneğin Magazin ve sadece magazin haberleri paylaşacak.

Bu haberleri diğer haber kanallarından (Örneğin: Milliyet,Hürriyet,Sözcü, aHaber...vs ) kaynak göstererek kopyalayabilirler (Örn: Kaynak: Sporx)

Eğer içerik paylaşacak arkadaşların siteleri varsa banner reklamlarını haber sitesinde süresiz olarak yayınlayacağım.

webbocek@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Son Düzenleme: webböcek ~ 09 Ağustos 2016 18:52 Neden:
zebercerd
19-08-2016, 14:56   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

dostum bu konularda baya acemisin herhalde ,
öncelikle haber kopyala yapıştır mantığında çok ciddi cezalar ödersin saydığın haber siteleri bu konuda hiç acımıyor ve abonelik dışında haber koplama mantığı yasalara göre ciddi yaptırımlarda bulunuyor.

onun dışında bu işin ciddi kuruluş olma alanları var kafana göre açıp haber koyayım olmuyor bazı basın yayın organlarına üye olmalısın.

+ olarak 5 kişiden fazla olmalısınız ki her an güncel kalıp yazarlar ile de sitede yazılar yazılabilsin.

en düz mantık bu işi yapıcaksan haber sitesi olarak değil blog olarak yap orda yazacağın yazı yada habere kurumsal mantık ilerlemen gerekmez ve belirttiğin gibi çalışabilirsin.