Hack dadandı...

tarkankolik
13-05-2006, 17:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Arkadaşlar msn'den biri adresimi bulup eklemiş...Kimsin nesin necisin diyorum bi türlü yazmıyor?..Aloo hşşt!.. Yine ses yok...Töbeee sonunda sinirlendim siliyorum seni dedim bi de baktım ki şöyle bi şey yazdı : Artık silersen de bi fayda etmez.Bilgisayarına girdim windows şifrene kadar herşeyi biliyorum dedi...Ben de biliosan yaz bakiim dedim...Bi de ne göriyim şifremi yazmaz mı :(...Hemen engelliyip sildim...O gün bu gün pc kafayı yemiş durumda...Northon'u kullanıorum...Sanki biri pc'de dolaşıyo...Ne yapmam gerekir acil yardım :(
Lütfen format düşünenler varsa en sonda değerlendireceğim şey olduğunu bilmeleri gerekir :(((((((

CU_GS7
13-05-2006, 18:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Güvenli kipte virüs taraması yap..
Daha sonra spy taraması yap..
Sonra şifrelerini değiştir..
Keylogger falan arat bilgisayarında..

R02I4I5X
13-05-2006, 18:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

Belki şifreni çok önceden biliyodur.

Bilgisayarına casus filan bulaştırmışsa şifreni öğrenebilir.

MSN üzerinden zararlı yazılım bulaştırmanın mümkün olduğunu herkes kabul ediyor artık.

Keşke firewall kullansaydın.Benim tavsiyem format atmandır.

MSN den trojan atan kişi bulaştırdığı casusuda kendi yazmıştır ki antivirüsler yakalamıyordur büyük ihtimal.

Önce son bikaç günde ne indirdin ne kurdun,kimden dosya aldın.Bunları bi hatırlamaya çalış.SAdece msn den çıkma yola.

Bide bunla sistemine bir bak istersen:

TuncaBozkurt
13-05-2006, 21:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

bilmediğin kişileri engelle.
NOT:sorunun çözüm yolu değildir.bence formattan başka çare yok.sadece bir tavsiye

black_flood
14-05-2006, 09:43   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

panda internet security 2006yı dene testlerde firewalı  çok iyi dereceler alıyor ve gerçektende öyle bütün portları dinliyor adam akıllı ve sürekli standart dışı aktivitelerde uyarıyor.symantec bu arad hikaye zaten konu açıp a'dan  zye gerek symantec gerkse pc-cilindeki güvenlik açıklarını yazacam 2 gün içinde.dediğim yazılımı yükle ve burda yaz sonuçlarını olmassa daha gelişmiş firewall çözümleri içeren özel corprate edition yazılımı önerecem .gerçi xpde ne işi var diyenler olacaak bununda sadece geçici süre için kurulacak corprate sürekli değil..

tarkankolik
14-05-2006, 11:03   |  #6  
OP Taze Üye
10 mesaj
CU_GS7
Arkadaşım güvenlik kipinde nasıl tarama yapacağımı bilemiyorum...Saolsun cococu arkadaşımın verdiği linkteki programı kurdum ama zararlı birşey bulmadı...Spy taraması ve güvenlik kipinde taramayı nasıl yapabilirim?..

PoWeRdArK
14-05-2006, 11:39   |  #7  
Yıllanmış Üye
108 mesaj

en iyisi format at hackerlar bır trojan ıle senın tum sıfrelerını ogrenebılır.
msnde tanımadıgın kısılerı kabul etme ama kabul etmesende onlar ıstese senı bulur..
kolay gelsın..

serdarkorkut
14-05-2006, 16:40   |  #8  
Yıllanmış Üye
154 mesaj

Karşı taraftan dosya aktarımını bile kabul etmeden önce sıkı bir düşünmelisiniz aslında. Keylogger kapma şansınız baya bi artıyor. Ama bu durumda cidden formattan başka çözüm yolu yok gibi gözüküyor. Formattan sonra sana tavsiyem sağlam bir anti-virüs programı. Kolay gelsin...

theironman
14-05-2006, 17:47   |  #9  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Sıkı bir spy taraması yap, yanında güncel ve bildik bir antivirüs yazılımını da kullanmalısın. Bu da sorunu gidermezse, sorun daha da vahim demektir. Ben de formatı son çare olarak görenlerdenim ancak zaman geçtikçe bu işin sana veridiği zarar da katlanarak artacağına göre bir an önce bir eylemde bulunman gerekiyor. Harddiskini birden fazla parçaya böldüysen ve windows'un yüklü olduğu bölümde önemli dosyaların yoksa, formatı hemen atabilir ve yeni windowsunu kurabilirsin; bu senin vakit kaybetmeni önleyecektir. Ama dediğim gibi, önce gereken taramaları yap. Bir de bilgisayarın umarım savunmasız bir durumda değildir; yani bir firewall'un, sürekli kendini güncelleyebilen iyi bir anti-virüs yazılımın ve de tabii ki güzel bir anti-spy programın hali hazırda sisteminde olması gerekli. Gelişmelerden bizi bilgilendirirsen sana daha fazla yardımcı olabiliriz sanıyorum, ama gerekli önlemleri almalısın önce.

tarkankolik
14-05-2006, 21:08   |  #10  
OP Taze Üye
10 mesaj

Arkadaşlar Norton 2006 Internet Security ve Norton Antivirus programını kullanıyorum...Haftada 2 kez kendini güncelliyor...Pc ve net hakkında pek fazla bilgim mevut değil...Msn'den görüşürsek daha da verimli olacağını düşünüyorum...msn adresim profilimde bulunuyor...Şimdiden hepinize çok çok teşekkür ederim...

viking20
15-05-2006, 18:41   |  #11  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

[Güvenli kipte virüs taraması yap..]CU_GS7den alıntı.(1)
[Arkadaşım güvenlik kipinde nasıl tarama yapacağımı bilemiyorum...]tarkankolik den alıntı.(2)
GÜVENLİ KİP de açma ve güvenlik taraması yapma:
Başlat/çalıştır/msconfig(yaz tamam de)/SİSTEM YAPILANDIRMA Yrd. PROGRAMI/BOOT.INI (tıkla)/SAFEBOOT adlı kutuyu işaretle.Sakın diğer ayarlara dokunmayın.Sistemi yeniden başlat: XP Güvenli kip de açılır.Bu anlattığım XP' nin otomatik olarak güvenli kip(güvenli mod) de açılacak şekilde yapılandırılmasıdır.Dolayısıyla sistem açılışında herhangi bir tuşa basman da gerekmez.Sonra yine güvenlik yazılımları ile bildiğin gibi tarama yaparsın.İşin bittiğinde aynı yolu takip ederek SAFEBOOT kutusundaki işareti kaldır(tamam de).

Son Düzenleme: viking20 ~ 15 Mayıs 2006 22:03
CU_GS7
15-05-2006, 22:05   |  #12  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
tarkankolik
CU_GS7
Arkadaşım güvenlik kipinde nasıl tarama yapacağımı bilemiyorum...Spy taraması ve güvenlik kipinde taramayı nasıl yapabilirim?.
Senin bu mesajını atlamışım pardon..Yani başka olayla uğraştığım ve foruma küs olduğum zamana denk gelmiş mesajın..
hptur`un cevabına ek olarak..Bilgisayar açılırken,yani ilk BIOS ekranında,genellikle "F8" ile güvenli moda ulaşabilirsin..

Karadavut
17-05-2006, 18:34   |  #13  
Yıllanmış Üye
555 mesaj

Arkadaşların dediklerini yap birde bunları yapmadan önce internet bağlantısı kes.

TuncaBozkurt
17-05-2006, 21:17   |  #14  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
elvis32
Sıkı bir spy taraması yap, yanında güncel ve bildik bir antivirüs yazılımını da kullanmalısın. Bu da sorunu gidermezse, sorun daha da vahim demektir. Ben de formatı son çare olarak görenlerdenim ancak zaman geçtikçe bu işin sana veridiği zarar da katlanarak artacağına göre bir an önce bir eylemde bulunman gerekiyor. Harddiskini birden fazla parçaya böldüysen ve windows'un yüklü olduğu bölümde önemli dosyaların yoksa, formatı hemen atabilir ve yeni windowsunu kurabilirsin; bu senin vakit kaybetmeni önleyecektir. Ama dediğim gibi, önce gereken taramaları yap. Bir de bilgisayarın umarım savunmasız bir durumda değildir; yani bir firewall'un, sürekli kendini güncelleyebilen iyi bir anti-virüs yazılımın ve de tabii ki güzel bir anti-spy programın hali hazırda sisteminde olması gerekli. Gelişmelerden bizi bilgilendirirsen sana daha fazla yardımcı olabiliriz sanıyorum, ama gerekli önlemleri almalısın önce.
zaten çoğu bilgisayar kullanıcısı verilerini formatla kaybetmektemn hoşlanmaz.örn ben.çoğu verim kayboldu.hepside gerekliydiÜzgün

bopp
18-05-2006, 20:25   |  #15  
Üye
65 mesaj

Bana da hacker dadandı.İki hafta içinde iki hotmail hesabımı kaptırdım.Ben iki program denedim hiç biri keyloggeri bulamadı.En son cococu'nun tavsiye ettiği programı kullandım ve buldu.Fazla uzakta değilmiş wmeayl32.dll gibi bir şeydi.

TT06
20-05-2006, 19:48   |  #16  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

format kesin çözüm..

theironman
20-05-2006, 19:50   |  #17  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

önemli olan formata kadar gitmeden bir şeyler yapabilmek zaten...

Canimsin
26-05-2006, 07:16   |  #18  
Taze Üye
12 mesaj

Kardeşim Gerçekten de tek yolun format gibi görünüyor. Yalnız verilerinin gitmemesi için alternatif fikirler üretelim biraz ...
Mesela Öncelikle bilgisayarında kurulu programlara bak neler var neler yok. Elinde setup u bulunanlar var ise bişey kaybetmezsin. Elinde setup u olmayan programları da bi ara bulabilirsen setuplarını kur bakalım sana lazım olan mı. Sonra masaüstü temizliğine çık neyin var neyin yok d veya e klasorune salla hepsini. Sonra rahat rahat çak formatı :)

d ve e de yeteri kadar alanım yok dersen bunun için de bir alternatif düşünebiliriz. Mesela yakın cevrende illa bi bilgisayarı olan daha vardır. Rica et hdd sini al ve senin pc ye takıp iki dakkada c deki tüm verilerini at oraya. ( hepsini tek klasore toplarsın rahat olur ) formatı gönül rahatlığıyla attıktan sonra yapman gereken ilk iş  tüm şifrelerini değiştirmek olsun. Ve güvendiğin bir antivirus kurmak olsun. Şifrelerini değiştirirken de büyük bir özen göstermelisin. Mesela bir hotmail şifreni değiştirmiş olmakla güvende olduğunu söyleyemezsin. Çunki gizli soru ve alternatif e posta dan şayet şifreni almışsa o hacker dediğin şahıs bu yollarla şifreni değiştirdiğini öğrendiği anda mailini elinden alır ve bir daha da o maili alman imkansıza yakınlaşır. Almak için uğraşırsın yani değmez. Ve bundan sonra mn de tanımadıklarınla konuşmaz dosya alışverişi yapmaz (özellikle zipli olanlardan ) ve kamera davetlerini kabul etmezsen problem çıkmaz. Ayrıca Biliyorsan gereksiz olan portlarını kapatırsın. İndirdiğin her çeşit programı v.s önce antivirusle tararsın. Şimdilik olmuş bi kere. Zararın neresinden dönersen kardır. Ayrıca sormak istediğin bişey olursa. Pm atarsın buraya cevap gelmişmi diye bakamayabilirim. Yeni üye oldum. ok... Kolay gelsin. Formattan farklı bi çözüm bulursan veya format atarsan bilgilendirirsen sevinirim.