hack

sistemik
27-03-2010, 01:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

geçen günlerde msn ve facebook hesaplarımı hack lediler geri almak için çok çaba sarfettim microsoft a mesaj attım şikayet dilekçesi hazırladım fakat bir netice alamadım.Hesabımın içersinde çok değerli arkadaşlarımda vardı bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz? Hesaplar değilde içindekiler çok değerli.

by murat 58
27-03-2010, 01:39   |  #2  
by murat 58 avatarı
Yıllanmış Üye
1,067 mesaj

Tam olarak nasıl oldu acaba ?

Semih Özyurt
27-03-2010, 01:46   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

acaba microsofta mesaj atarken Recep Baltaşın hazırlamış olduğu  yazıdan yararlanarak mı mesaj attınız? eğer öyle yapmadıysanız hazırlanmış olan konudan yararlanarak mesaj atarsanız microsofttan mutlaka cevap gelecektir facebook hakkında ise bir bilgim yok şu an

linki incelemenizde fayda var

https://www.chip.com.tr/forum/cal ... n-video_t87465.html

Kapalı Hesap (101323)
27-03-2010, 09:01   |  #4  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

msn yi geri aldımı facebookuda şifremi  unuttum diyerek alır zaten

sistemik
27-03-2010, 12:47   |  #5  
OP Taze Üye
19 mesaj

hack olayı nasıl yok diyosunuz anlayamıyorum.Bankaların ve veri depolarının şifrelerini kıran insanlar var sistem analizi yapıp veri tabanlarına girenler var.Bir msn adresini çalmak o kadar zor olamaz.Ki bi program yardımı ile yapılır elbette yada şifre çözücüler ile ama tabi ki çalınacak hesapta çalmayı gerektirecekte birşeyler olmalı? O bakımdan bu tür hack olaylarını yok sayamazsınız.
Benim hesabımın şifre ve gizli sorusu tahminle kırılması mümkün değildi çünkü.

loseface
30-03-2010, 17:06   |  #6  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

Adramiti abinin dediği gibi hack durduk yere yapılmaz.Hata vardır o hatadan yararlanılır.Facefreezer diye bir program vardı galiba tam işe yarayıp yarmadığını bilmiyorum ama onun hesabını dondurursun kimse erişemez;)

fLopHy
31-03-2010, 00:27   |  #7  
fLopHy avatarı
Taze Üye
6 mesaj

123456   İmperva güvenlik şirketine göre Facebook'un görüntü hizmeti RockYou'daki en yaygın parola.Ayrıca geçen aylarda yapılan parola güvenliği testinde en çok kullanılan msn şifresinin de 123456 olduğunu hatırlarsak msn şifrelerini bulmak veya kırmak çok kolay.Adramiti'nin de dediği gibi bazı şifreler vardır en iyi hackerları bile günlerce uğraştırabilir.

Son Düzenleme: fLopHy ~ 31 Mart 2010 00:28
Turkish Developer
31-03-2010, 00:34   |  #8  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj

Hack başlı başına ayrı bir konudur, ve kişisel olarak karşılaşılan sıkıntılardan (güvenlik zaafiyetlerinden) tamamen kullanıcılar sorumludur.
MSN - Hotmail vb. iletişim araçları , Sosyal paylaşım siteleri kullanıcının hatası  olmadan saldırganların şifrelerinizi çalmasına sebep teşkil etmez,imkan tanımaz (İstisnalar hariç).

Microsoft cephesine gelirsek;
Son yıllarda hesap çalınmaları, çeşitli yazılımların ve kullanıcıların bilgilerini çalmaya dayalı yeni varyant kötü yazılımların sebebiyat verdiği sonuçlarla mücadele etmekte , ve Yüzlerce ülke kullanıcıya bu konuda yardımcı olmakta zorlanıyor. Genelde adreslerin tekrar elde edilmesi için zorunlu form dolduruları ülkemizde standart içerik yazısı haline geldi,ve raporlanan sunucuda buna yanıt vermek mümkün olmaktan çıkıyor.

Hizmet gerçekleştiren firmalar kullanıcıların güvenlikleri için zaman aralıklarında; hatırlatmalar ve gizlilik koşullarında olabildiğince uyarılar gerçekleştirmektedirler... Malüm suçlunun kim olduğu konusunda yanılmıyorsunuz...

WuYang
31-03-2010, 15:26   |  #9  
Taze Üye
4 mesaj

Senin hem msn ini aynı zamanda facebook hesabını çalmışlar sa eğer büyük ihtimal pc nde keyloger olabilir bilgisayarını güzelce temizlemeni tavsiye ederim

sistemik
02-04-2010, 10:26   |  #10  
OP Taze Üye
19 mesaj

yardımlarınız için teşekkür ederim. Aklı başında cevaplarınız için ayrıca teşekkür ederim