Hacker'lar artık çok daha tehlikeli!

CHIP Online
23-12-2008, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

IE'de yaşanan son güvenlik açığı olayı, hacker'ların artık çok daha tehlikeli olduğunu kanıtladı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Hack ... ehlikeli_10133.html

ScanSafe adlı güvenlik firması, 80 ülkedeki müşterilerinden gelen 20 milyarı aşkın güvenlik raporlarının alanizinde, hacker'ların eskiye oranla daha hızlı hareket etkilerini ortaya koydu. Araştırmaya göre artık hacker'lar yeni bir yazılım veya sürümü çıktığı gün çalışmaya başlıyorlar ve olası bir güvenlik açığını tespit etmek için eskiye oranla daha fazla çaba sarf ediyorlar. Bunun sonucunda da ilk gün saldırıları artıyor.

En son olarak Interner Explorer'daki [url=""] güvenlik açığını [/url] hacker yamaların yayınlandığı ilk günde tespit etmiş ve pek çok kullanıcıyı [url=""] zor durumda bırakmıştı [/url]. Fakat hacker'ların ilk gün saldırıları bununla sınırlı değil. Pek çok işletim sistemindeki farklı programları, güvenlik açıklarına karşı tarayan hackerlar artık sadece internet üzerinden yayılan Truva atları ve casus yazılımlar geliştirmekle de kalmıyor, veri paylaşımı için yaygın olarak kullanılan USB bellek ve harici sabit diskleri de hedef alan zararlı yazılımlar geliştiriyorlar.

Tüm konu: Hacker'lar artık çok daha tehlikeli!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Hacker'ların artan faaliyetleri karşısında sisteminizin güvende olmadığından endişe ediyor musunuz?

ozanaab
23-12-2008, 16:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj

çok eminim. niye mi :D benim bilgisayarımı kim hack lesin ki :D ne yapacak yani??

Fattur
23-12-2008, 19:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

usbler den yayılan virüsler bir aralar çok fazlaydı...

jaws51
24-12-2008, 08:24   |  #4  
Taze Üye
10 mesaj

internet üzerinden bankacılık işlemleri yapıyorum...Bi sürü güvenlik önlemleri almama  rağmen açıkça korkuyorum. Ne çıkacağı belli değil..
Bu adamların işleri güçleri yokmu?  Bunları yakalayıp..hepsinin beyinlerine virüs yüklemek lazim..

kod3003
17-07-2009, 13:08   |  #5  
Yeni Üye
43 mesaj

ben valla bankacılık işlemlerini hiç yapmıyorum microsoft da bu açıklar için lütfen bir çare bulsun