Hacker'lar dur durak bilmiyor

Beqora
01-07-2011, 18:46   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

Gün geçmiyor ki bir oyunun sitesi, servisi, sunucusu hacklenmesin. Bugün mağdurların arasına yenileri eklendi.

PlayStation Network'ün hacklenmesiyle dünya çapında büyük yankı uyandıran hacker'lar şimdi de şöhreti popüler oyun sunucularına saldırmakta arıyor. Hacker'ların son kurbanları Minecraft, Eve Online, League of Legends ve The Escapist. Bu durum tepki amaçlı düzenlenen saldırı olmaktan çıkıp doğrudan oyuncuların oyun keyfini baltalamaya yönelik saldırılar olması oyuncular açısından son derece can sıkıcı bir durum olmaya başladı.

M.G.G
01-07-2011, 19:22   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Kanıt göster eğer gösteremiyorsan bidaha saçma konular açma ;)

cracker1
01-07-2011, 19:22   |  #3  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
326 mesaj

çok haklısın oyuncuların eğlenceleri kaçıyor
aslında hacklemek gerekli olduğu zaman kullanılmalıdır
gereksiz yere değil tıpkı olay buna benzedi bir polis (silah hack saldırısı oluyor) bir suçluyu yakalarken suçlu silahıyla rahat durmuyorsa polis silahını kullanmak zorundadır gardını almak için ama bu zıttı olmuş gereksiz yere ateş etmiş.

cracker1
01-07-2011, 19:31   |  #4  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
326 mesaj
Alıntı: M.G.G  
bu saçma konu değil mgg sana göre saçmaysa cevap yazarak konuyu kirletme o zaman
ama sen bilirsin kanıtı gösterse inanacak mısın  ;)
tmm eleşterebilirsin ama belki bu üye bu konudaki başka üyelerin fikrini merak ediyordur
sende diyelim ki bunun gibi konu açtın birisi eleştirdi i ya da şikayet etti
hoşuna gider mi :)

M.G.G
01-07-2011, 21:36   |  #5  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
Alıntı: cracker1  
bu saçma konu değil mgg sana göre saçmaysa cevap yazarak konuyu kirletme o zaman
ama sen bilirsin kanıtı gösterse inanacak mısın  ;)
tmm eleşterebilirsin ama belki bu üye bu konudaki başka üyelerin fikrini merak ediyordur
sende diyelim ki bunun gibi konu açtın birisi eleştirdi i ya da şikayet etti
hoşuna gider mi :)
1.Ben arkadaşı şikayet etmedim (:
2.Eleştiri merak uyandırır ve merak bir insanın birşeyleri araştırmasını sağlar.Araştırmanın kaçınılmaz sonu ise bilgidir ;)
3.Ben fikrimi açıkladım (:
4.Kanıt gösterilen şeyi desteklerim ;)
5.Sende benim mesajımı eleştirdin niye öyle yazdığımın nedenini açıkladım (:

Beqora
02-07-2011, 09:24   |  #6  
OP Yeni Üye
31 mesaj
Kardesim sen kendini ne sanıyorsun Kaynak: www.level.com.tr habere bakarsın benmi sana konuyu gösterecem zamanım yok ! Gerekde duymuyorumnm ! Bidaha adam gibi konus !! :S

Beqora
02-07-2011, 09:30   |  #7  
OP Yeni Üye
31 mesaj
1.Ben arkadaşı şikayet etmedim (:
2.Eleştiri merak uyandırır ve merak bir insanın birşeyleri araştırmasını sağlar.Araştırmanın kaçınılmaz sonu ise bilgidir ;)
3.Ben fikrimi açıkladım (:
4.Kanıt gösterilen şeyi desteklerim ;)
5.Sende benim mesajımı eleştirdin niye öyle yazdığımın nedenini açıkladım (:
Hayır sen beni saçma konu açma dedin bu
1. elestiri deqil Kaba bir davaranısdır sanki ne bu simdi dermis gibi 
2.Elestiri olmadıqı için,
3.Bu senin fikrin mi acabi bna sanki yalancı dermis gibi "Kanıt göster diyorsun burda sana yalan borcmuz mu var;
4.sikayet etsen kaç yazar !

okinkurt
02-07-2011, 11:43   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

hakkaten konu sacma degil bide kanıt gösterde neymiş adam bi tarafından uydurmadı ya bunu bugün aklıma esti dur bi konu uydırıyım dicek hali yok neyse   League of Legends i xfiredan oynıyan cok var görüyorum saldırcak yer kalmadı sanki insanların bi oyun keyfi var onuda bozuyolar hackleyince boylarında uzama felanmı oluyo acaba.

M.G.G
02-07-2011, 20:19   |  #9  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
Alıntı: Beqora  
Hayır sen beni saçma konu açma dedin bu
1. elestiri deqil Kaba bir davaranısdır sanki ne bu simdi dermis gibi 
2.Elestiri olmadıqı için,
3.Bu senin fikrin mi acabi bna sanki yalancı dermis gibi "Kanıt göster diyorsun burda sana yalan borcmuz mu var;
4.sikayet etsen kaç yazar !
Sen gösterdiğin bilginin nerden geldiğini açıklamadın bende seni kaynak yada kanıt göstermediğini söyleyip konuyu saçma bulduğumu açıkladım seni yalancılıkla suçlamadım ;)
Baştan "kaynak:Level Online" deseydin sorun olmayacaktı ;)
Bir şu konuya bak;

contoryumu saçmalatmışlar ama asıl konunun klavyenin sürücülerinin isminin con olduğunu bilmiyorlar..
Sizce bu nerden öğrenilmiş olabilir?? Tabii ki de  kaynak gösterilmemiş bir başlıktan ;)
Niye öyle yazdığım iyice anlaşıldı mı ???(:

Beqora
02-07-2011, 21:36   |  #10  
OP Yeni Üye
31 mesaj
Sen gösterdiğin bilginin nerden geldiğini açıklamadın bende seni kaynak yada kanıt göstermediğini söyleyip konuyu saçma bulduğumu açıkladım seni yalancılıkla suçlamadım ;)
Baştan "kaynak:Level Online" deseydin sorun olmayacaktı ;)
Bir şu konuya bak;
https://www.chip.com.tr/forum/con-adli-klasor_t84516_wp3.html
contoryumu saçmalatmışlar ama asıl konunun klavyenin sürücülerinin isminin con olduğunu bilmiyorlar..
Sizce bu nerden öğrenilmiş olabilir?? Tabii ki de  kaynak gösterilmemiş bir başlıktan ;)
Niye öyle yazdığım iyice anlaşıldı mı ???(:
La sen dalga mı geçyion baslarım esletirine sen bana kaynak sormadın ki resmen saçma konu diqon o saçma konuyu silseydin adab gibi sorsayadın level i once solerdik ne bilyim böle güvensiz insanların konıumu okuduqunu

M.G.G
02-07-2011, 22:39   |  #11  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
Alıntı: Beqora  
La sen dalga mı geçyion baslarım esletirine sen bana kaynak sormadın ki resmen saçma konu diqon o saçma konuyu silseydin adab gibi sorsayadın level i once solerdik ne bilyim böle güvensiz insanların konıumu
Ağzını bozma adamım ;)

Ilk gönderdiğim mesaj bu Ve kaynak yada kanıtın niye yok kanıtın yoksa saçma konularla forumu kirletme anlamında bir mesaj gönderdim.Işin açığı eşeğe söylenir ;)
Aslında Baştan hatalısın Level online'ın editorleri o haberi yazmak için sabaha kadar bilgi topluyorlar.Sende hazır yazılmış metni alarak  ve kaynak göstermeyerek emek hırsızlığı yapıyorsun.Haklı değil miyim ??
Şimdi git o editorden emek hırsızlığı yaptığın için özür dile ve mesajının altına 20 punto ile"Kaynak:Level Online" yaz sorun burda bitsin kavga çıkarmaya çalışma ;)

Beqora
03-07-2011, 11:36   |  #12  
OP Yeni Üye
31 mesaj
Ağzını bozma adamım ;)

Ilk gönderdiğim mesaj bu Ve kaynak yada kanıtın niye yok kanıtın yoksa saçma konularla forumu kirletme anlamında bir mesaj gönderdim.Işin açığı eşeğe söylenir ;)
Aslında Baştan hatalısın Level online'ın editorleri o haberi yazmak için sabaha kadar bilgi topluyorlar.Sende hazır yazılmış metni alarak  ve kaynak göstermeyerek emek hırsızlığı yapıyorsun.Haklı değil miyim ??
Şimdi git o editorden emek hırsızlığı yaptığın için özür dile ve mesajının altına 20 punto ile"Kaynak:Level Online" yaz sorun burda bitsin kavga çıkarmaya çalışma ;)

Tamam Tamam Ben emeq hırsızı yapıyorum da adamlar sabaha kadar çalısıoda Ulan Sen niye saçma konu diqqosun olumm kafanda war senin dönmeyew çalısıon adamlar sabaha kadar çalısıosa sen ne haddine sama konu dersin kaynaqı da unuttum ekliceqtimm artisin biriinn mesajını gördüm :S adam akıllı dur daha konustuqun  cumlenin ne olduqunu bilmion adam gibi dur eqer biaz yüzün varsa baska bise yazma buraya konuyu kırletme ve Uzatma !

M.G.G
03-07-2011, 18:31   |  #13  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

Kullanım koşullarını okumadan kayıt olduğun belli . . .
https://www.chip.com.tr/tos.html

CHIP ONLINE
kullanıcıları ve üyeleri, telif hakkına konu olan bilgi ve materyalleri açık bir izin almadan
, geçerli bir savunması veya haklı bir sebebi olmadan yasadışı yollarla iletmek amacıyla CHIP ONLINE web sitesini kullanamaz. Siteye makaleler, görüntüler, öyküler, yazılım veya telif hakkına konu olan veya benzeri içerik koyan kullanıcılar, siteye yükledikleri içeriğin üçüncü şahısların telif haklarına veya başka haklarına (özel hayatın gizliliği veya ifşayı men etme hakları gibi) tecavüz etmediğinden veya bu hakları ihlâl etmediğinden emin olmalıdırlar. CHIP ONLINE kullanıcıları ve üyeleri, Fikir ve Sanat Eserleri Yasası, Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Türk Ticaret Kanunu, Patent Haklarının Korunması Hakkında Kanun, Türk Ceza Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt ederler. Aksi takdirde CHIP ONLINE'nın bu yüzden kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kaldığı her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için kullanıcıya rücu edilir.
10 saniyelik bir işi yapmadığın için utan ben demeseydim yine yapmayı düşünmeyecektin
Bide bir "kaynak:Level Online" yazmamana beni bahane ediyorsun.Denetmen olsaydım çoktan yazmıştım . . .
Bir önerim de var;
Bidaha Kullanıcı/Kullanım şartnamesini okumadan kayıt olma ;)

Beqora
03-07-2011, 18:42   |  #14  
OP Yeni Üye
31 mesaj
Kullanım koşullarını okumadan kayıt olduğun belli . . .
https://www.chip.com.tr/tos.html

10 saniyelik bir işi yapmadığın için utan ben demeseydim yine yapmayı düşünmeyecektin
Bide bir "kaynak:Level Online" yazmamana beni bahane ediyorsun.Denetmen olsaydım çoktan yazmıştım . . .
Bir önerim de var;
Bidaha Kullanıcı/Kullanım şartnamesini okumadan kayıt olma ;)

Bak Kardesim suan sinirliyim baslatma o yuzden artık sus tmm mı yoksa kullanımınıda sana anladın canımı sıkma artık Okumadıysam sana mı düştü kayası artis Çocuk ! :S(allahım yha emeq hırsızı dio konuya saçma dio sende konu saçmalıyıcısı o zmn :D hahaha sus uzatma tmm mı sanada onada baslatma Haydi simdi sus büyük bi iylik yap kendine daha ne bulcan bende bakarımm bakalım ne yazmıs die muhaha :D