Hacker Nasıl Olunur

miranekmen
30-07-2018, 13:33   |  #1  
miranekmen avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1 mesaj

Hacker Nasıl Olunur?

Öncelikle hacker olmak denilince basit bir şeymiş gibi gözükür fakat maalesef durum öyle değil.

Hacker olmak istiyorsanız öncelikle belli kodlama dillerini bilmelisiniz diyeceğim fakat öncelikle hackerlığın içini dışını çıkarmanız gerek.Bilmeniz gereken her şeyi öğrenip hackerlık tarihi bilgisayarın parçaları windows mac işletim sistemlerinin çalışma sistemleri ,DDOS saldırıları ve bunun gibi bir çok şey.

Şunu da söylemeyi unutmayalım hackerlar belli gruplara ayrılır ve her hacker sistem bozmayı veya ele geçirmeyi amaçlamaz.

1 - Unix

Unix olmadan internette gezinebilirsiniz fakat bir internet hacker olamazsınız.Unix bu işin temelidir.Unix windows ve mac işletim sistemleri üzerinde de çalışabilmektedir.İnternette bulunan birçok unix topluluğu var.Onlardan yardım alarak kurulumu yapabilirsiniz.

2- HTML dilini öğrenin
Herhangi bir programlama dilini bilmiyorsanız HTML öğrenin.Zaten bu işe başlayacaksanız eninde sonunda Html’i öğrenmeniz gerekecektir.

3 - Diğer Programlama Dillerini Öğrenin

Bir kitap yazmak istiyorsanız yazım imla ve dil yapısını öğrenmeniz gerekir değil mi? Hacker olmak istiyorsanız da programlama dillerini öğrenmeniz gerekiyor fakat bu yeterli değil maalesef.

Pyhton dili başlamak isteyenler için en uygun dillerden biridir.

Karmaşık değildir fakat çok kullanışlıdır.

Gerçek Bir Hacker’da Olması Gerekenler

-Yaratıcı Olmalısınız
-İmkansızı Denemelisiniz
-Vazgeçmeden Yarışmalı, hırslı olmanız gerek.

Beğendiyseniz beğenmeyi eksiklerimi de yorumda belirtmeyi unutmayın okuduğunuz için teşekkürler

miranekmen bu faydalı başlığı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Miraculum
17-08-2018, 21:15   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

mr.robot abi senmisin ?

daimy2017
26-08-2018, 23:00   |  #3  
daimy2017 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
74 mesaj

günümüz hacker ları bunların çok ötesinde, ancak temel olarak bu bilgiler faydalı

errorno
29-06-2019, 03:43   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
16 mesaj

Merhaba,

"Pyhton dili başlamak isteyenler için en uygun dillerden biridir." Bu cümlenize kadar sabredebildim. Bu kadar basit mi hacker olmak ?
Ayrıca neden bir siber güvenlik uzmanı değil de hacker ? Bugün bir siber uzmanı uzman bir hacker'dan daha saygın bir işi ve ayrıca daha fazla gelir sahibidir.

Bilgisayar biliminin matematik üzerine kurulu olduğunu unutmayın. Ve bunu en güzel anlatanlardan biri de Knuth ve müthiş kitaplarıdır. Bir şeyi anlamadan, çözmeden Pyhton kullanalım. Yeterki güçlü ve hızlı olsun, istediğimizi yapsın. Ya arka planda neler olduğunu bilmiyorsanız ? Yaptığınız şey ne oluyor peki ? Ayrıca bu kadar bilgisi olan bir insan neden hacker olsun onu da anlamış değilim. Siber uzmanı olarak dolgun bir maaş neden rahatsız edici ?.. Macera mı yoksa..

Arkadaşlar, hacker olmaya özenmeye ve özendirmeye gelene kadar ne yaptığınızı bilmenizi tavsiye ediyorum. Masum insanları ve bu insanların yaptıklarını bozmaya çalışmak saygın bir iş değildir ve kimse sizi alkışlamaz.

NOT : Yazdıklarım karşılık olarak veya kötü anlamda algılanmasını istemiyorum. Lütfen olaya objektif yaklaşın.

Saygılarımla