HACKER SALDIRISI

chiemsee111
02-06-2006, 13:18   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
388 mesaj

Arkadaslar derdim biraz büyük..
IP adresimi nasil kaptirdim bilmiyorum ancak bir kac haftadir birileri saldiriyor.. ilk saldirilarda:  "windows yeni sürücü yüklemesini tamamladi simdi yeniden baslatmaniz gerekiyo" türünden bir uyari gelirdi.. Baglantilarimi kontrol ettigimde bir WAN baglantisi ile karsilasirdim.. Sirf oy üzden pc yi defalarca restore ettim(acronis true image). Daha sonra yeni bir dsl modem edindim ve bu sayede ip adresim her acip kapamada degismeye basladi.. ancak herifciogullari nasi yaptilar bilmiom yine ulastilar bana.. bu sefer windows herhangi bir yükleme tamamlandi uyarisi filan da vermiyor. Sadece bir usb yi pc ye taktigimizda duydugumuz kling sesini duyuyorum o kadar. Bu seferki baglanma sekilleri internet gateway.! Zone Alarm Firewall kullaniyorum ve güvenlik en üst seviyeye ayarlanmis durumda.. Ancak Zone Alarm in ruhu bile duymuyor!
Ne yapacagimi sasirdim.. Her restore den sonra bana ulasmalari en fazla 3-4 gün sürüyor..
XP de hangi portlari, nasil kapatabilirim? Önerilerinizi bekliyorum herkeze simdiden tesekkürler.

SP2 de uyum sorunu yasadigim icin yükleyemiyorum, daha önce yükledim ancak pc im neredeyse kullanilmaz hale geliyor.

isletim sistemim WINXP_HOME_DE_SP1

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 03 Haziran 2006 12:55
turkmen86
02-06-2006, 13:32   |  #2  
Üye
67 mesaj

Arkadaşım öncelikle windowsunda servis pack 2 yüklü değil galiba o yüzden önce servis pack 2 olan windows yükleyin birde o şekilde deneyin çünkü servis pack2 ile çoğu güvenlik açığı kapatıldı

black_flood
02-06-2006, 14:13   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

sp2 yüklemek zorundasın pc'in eski anlaşılan yada ram düşük ondan sp2 bayıyıyor.ilk donanım konfigürasyonunu yaz bizde onda göre şunu yükle falan filan diyelim.örneği başıma geldiği için artık söylüyorum günümüz şartlarında 128 ramli pclerde xp kullananlara ram yükseltmedikçe yardım etmek mantıksızlık patlıyor pcler kaspersky bile yüklense.onun için ilk önce konfigrasyon ramin,cpun önemli olan

samet1986
03-06-2006, 15:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
944 mesaj
chiemsee111
XP de hangi portlari, nasil kapatabilirim?
Modem aracılığıyla portlarına bak kullanıcı adı ve şifreni gir. Tüm portlarını kontrol et.
Geçen gün  banada oldu. Durduk yere  şöyle bir uyarı aldım. "broadcom adsl modem bulundu" yeni bi bağlantı gelmiş sanırım. Ama adsl modem markam bu değil? Uyarıyı görür görmez modemi kapadım, bilgisayarı yeniden başlattım. Şimdilik bir sorun yok. Bu arada netstat'dan hangi portlarının açık olduğuna ve hangi programların senden habersiz veya haberli çalıştığına bakabilirsin.

Carcharoth
06-06-2006, 08:15   |  #5  
Üye
70 mesaj

Adam senin bilgisayarına giriyorsa sende onunkine gir derim... başlat/çalıştır/cmd/netstat -n diye bir yaz bakalım... Daha sonra ordaki IP'leri tek tek çalıştıra \\192.168.1.1 şeklinde bir yaz Ama bunu yaparken bilgisayarına bir reset at ve hiç bir internet penceresi açma... Benimde IP adresim sabit. Birisi senin bilgisayarına giriyorsa oda girerken bir miktar riski göze alıyor çünkü oda bir port'u açık bırakıyor...

chiemsee111
07-06-2006, 13:38   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
388 mesaj

Arkadaslar hepinize yanitlariniz icin tesekkürler.
Bastada dedigim gibi sp2 yükleyemiyorum. Ancak Program Ekle/Kaldir bölümünden Windows Bilesenlerini Ekle Kaldir + Baglantilar + Internet Gateway i kaldirip sorunu simdilik cözdüm.

R02I4I5X
07-06-2006, 13:47   |  #7  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

internete her girdiğin seni nasıl bulacaklar ? Trojan yada casus vardır bilgisayarında.

En iyisi sen güzel bir format çek.

chiemsee111
07-06-2006, 18:03   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
388 mesaj
cococu
internete her girdiğin seni nasıl bulacaklar ? Trojan yada casus vardır bilgisayarında.

En iyisi sen güzel bir format çek.

Sen yazimi tam okumamissin arkadas.. Ben her restoreden (yani format ve taptaze windows) sonra ayni sorunu yasadigimi zaten belirtmistim.  :) ama sende saol ilgi gösterdigin icin

R02I4I5X
07-06-2006, 18:10   |  #9  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

Eğer trojan mbr'ye yazılmışsa true image ile restore yapman hiçbirişe yaramaz.Çünkü bilgisayarın restart olduğu zaman trojan sisteme tekrar bulaşır.

Ben bunu demek istedim.

chiemsee111
07-06-2006, 18:15   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
388 mesaj
cococu
Eğer trojan mbr'ye yazılmışsa true image ile restore yapman hiçbirişe yaramaz.Çünkü bilgisayarın restart olduğu zaman trojan sisteme tekrar bulaşır.

Ben bunu demek istedim.

Sagol arkadasim ancak True image back up i temiz. Hic internet e baglanmadan yapilmis bir back up

R02I4I5X
07-06-2006, 18:45   |  #11  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

arkadaşım ben backup'tan bahsetmiyorum.

Senin hardiskinin mbr sinden bahsediyorum.True image ve backup la alakası yok dediğimin.

Banned
07-06-2006, 19:41   |  #12  
Banlandı
256 mesaj

bence bilgisayarınsayarına kaspersky  ınternet security 6.0 yı indir güveliği orta korumada iken bile pcyi koruyo  hem pc kasmaz

meveric
25-08-2006, 10:36   |  #13  
Taze Üye
17 mesaj

anti hacker 1.8 derim :)

eyupp
25-08-2006, 11:09   |  #14  
Üye
71 mesaj

hihihiihihihi  FreWal denen bi şey var

TuncaBozkurt
25-08-2006, 14:31   |  #15  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

FreWal diye bi şeyi ilk defa duyuyorum.FireWall olmasın.ayrıca FreWal bir hacker

Recep Baltaş
25-08-2006, 16:32   |  #16  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Şu konuya çıklık getirmenin vakti geldi.Öncelikle bilgisayarınıza Hacker saldırısı falan yapıldığı yok.İkinicisi ADSL Modem sizin şifrenizi değiştirmez.Sizin şifrenizi telekom her bağlandığınızda otomatik değiştirir.

Üçüncüsü PC nizde virüs olabilir ve sizde devamlı aynı Image i restore ettiğiniz için bu virüs her defasında ortaya çıkıyor olabilir.

Bir diğeri ZoneAlaram her ne kadar en adi Firewall olsa da o tür saldırıya açık vermesi imkansızdır.

Hackerlar PC ye girnce USb lerle uğraşmazlar ve hiçbir şart altında böyle bir şey olmaz.Şimdi PC nize yeni bir kurulum yapın SP2 entegrasyonunu da yapın.Temiz bir windows kurun sorun hala devam ederse sisteminizi bir tamire götürün Windows CD nizi yenisi ile değiştin derim.

Bu arda Kaspersky Internet Security bütün bu işleri tek çatı altında toplayabiliyor.