hackerlar ve modem ara yüzündeki gizli tehlike

turbocat
28-07-2011, 20:02   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
269 mesaj

Son Düzenleme: turbocat ~ 11 Ocak 2012 13:58
fbli
28-07-2011, 21:41   |  #2  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj

Değerli bilgilerinizi bizler ile paylaştığınız için teşekkürler. Dediğiniz şeyleri uygulamak isterdim. Ama Modemime uzun ve hatırlayamadığım bir şifre kattım. Bu şifreyi kırmanın yolu var mıdır?

Qromodynmc
28-07-2011, 22:18   |  #3  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Benim hiç güvenlik takıntım yoktur,Ondan rahatım ya:)

PC.Kopat
28-07-2011, 22:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj

Ayrıca MAC filtresini de etkinleştirin ve kablosuz ağ adını görünmez yapın. Kablosuz ağ şifreleme yöntemini WPA2 olarak ayarlayıp uzunca ve karmaşık bir şifre koyun.

Kapalı Hesap (101323)
29-07-2011, 14:48   |  #5  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

1-  modem firmware sini güncel tutun 2- modem arayüzüne şifre koyun 3- doğrulama türünü en güçlüsü şu anda wpa2 psk  şifrelemeyide en güçlü şifreleme şu anda aes yapın  bu kadar alın size modemde maksimum güvenlik

PC.Kopat
29-07-2011, 17:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Lamer işi bir şey şu ADSL Router Hack. Şifresi önatımlı olan yönlendiriciler hemencecik kırılıveriyor. Ama zararı büyük olabiliyor. Ey lamer duy, bir iki yönlendiriciye admin admin yazıp girdin diye böbürlenme =)

PC.Kopat
29-07-2011, 17:18   |  #7  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Çerezler tarayıcı ayarlarından engellenebiliyor zaten yazmışsın.Daha da büyütmeye gerek yok olayı bence, bir de internette bilmediğin bir yere gireceksen bir kum havuzu yazılımı yardımıyla Firefox'u vs. yalıtacaksın öyle gireceksin.

M.G.G
01-08-2011, 00:45   |  #8  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

Arkadaş herhalde zero day ataklarından bahsetmiş.Dhcpyi ne kadar kısıtlarsanız kısıtlayın hacker 10 dakika içinde değişen portu nmap gibi bir yöntemle bulup yeni port almayı engelleyecektir.Evet bir dosya yada resmin içine komut satırından çok basit bir şekilde diğer dosyayı gizleyebilirsiniz; COPY /B gözükecekresim.jpg + gizlenekdosya.exe oluşacakresim.jpg
Bu komut herzaman işe yaramıştır ve lemurlar çok fazla kullanıp siniri bozmaktadır
SNMP yöntemi güzelmiş bilgilendirdiğin için sağol (:
Eğer dos saldırıyı engellemek istiyorsanız şağıdaki komutları yazın ve .bat olarak kaydedin ddos yada dos saldırı aldığınızda kurtulmanızı sağlayacaktır;
@echo off
title Dos atak engellenemez(!)
portdegis(Çalışmazsa başına @ ekleyin mutlaka çalışacaktır ;))
ipconfig /flushdns
cls
goto portdegis
Herşeye rağmen hacker akıllıdır bakar pcnize giremiyor.Pcnizde gıcık kahkaha sesi atan uyarı mesajı çıkaran bir simulasyon oluşturuverir.Egosunu tatmin eder.
Lemur ise netten dolma bilgilerle bişey yapmadığına üzülür ve kendinin çok akıllı(!) olduğunu düşünüp aklını müsait yerine sokup gider.
Keylogger için ise haftada 1 çaışan servisleri ve exeleri kontrol edin şüpheli ve imzasız olanlar keylogger, webcamlogger, snift ve rogue tiplerinden biridir (:

Banned
01-08-2011, 00:56   |  #9  
Banlandı
558 mesaj

güzel yazmışında hiç bişey anlaşılmıyor sanki ingilizce bir metin google translateden çevrilmiş gibi. bir şey daha senin modemin har açılışta yeni ıp alıyor adam seni nasıl takip edeck. ayrıca türkiye ttnetin kullandığı port var sanırım 1030 kapatamayn çok adam gördüm ne ayak bu port.