Hafıza Kartında Virüs Sorunu

Mehmet-
08-01-2009, 17:52   |  #1  
Mehmet- avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Merhaba arkadaşalar. Bir arkadaşım fotoğraf makinasının hafıza kartından (SD) fotograflarını alamaya çalışmış ama yapamayınca bana verdi.
Taktım ve karşıma aynen şu çıktı;

Ben de kapatıp eset smart  security'yi güncelleyip tarama yaptım ve bulduğum zararlıları sildim. Tekrar kartı açtığımda gene aynı dosya karşıma çıktı.
Dosyayı çift tıkladığımda;

uyarısını alıyorum. Sağ tıklayıp özellikler dediğimde;

direk bu şekilde karşıma çıkıyor. Üstteki sekmelerden herhangi birini (genel----uyumluluk)  seçtiğimde ise şu uyarıyı alıyorum;

Güvenli modda hafıza kartını inceledim gene aynı sorunlar var. Eset ile tarama yaparken bütün .jpg uzantılı resimleri taradı. Hafıza kartının boyutu;

görüldüğü gibi baya bir fotoğraf var. Virüsten dolayı bunları alamadığım belli. Hangi yöntemle fotoğrafları kurtarabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar...

_cypher_
08-01-2009, 21:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,389 mesaj

kartı fotograf makinesine taktıınızda fotoları goruo mu gormuosa hic ugrasmain format atın derim ben yada belki file recovery programlarıyla geri dondurmeye calısabilirsin ancak genelde donduremiolar

Son Düzenleme: _cypher_ ~ 08 Ocak 2009 21:21
Barış
08-01-2009, 21:21   |  #3  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

yanlız o DCIM dosyası virüs değil galiba fotograf makinası ya samsung yada sony o resimlerin bulundugu aygıtın kısayolu ve haliyle o sırada makina pc ye baglı olmadığı için aygıta erişilemiyor...

Mehmet-
09-01-2009, 13:43   |  #4  
Mehmet- avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim sorun hallolduBeğendim