Hakkında şikayet olmayan Notebook Bulamadım

karlahal
23-12-2008, 13:33   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj

Arkadaşlar bu aralar notebook almayı düşünüyorum ama hakkında şikayet olmayan notebook a rastlamadım.
Bu notebook ların hiçbirisimi düzgün çalışmıyor.
Yardımları bekliorum.
Teşekkürler.

panda34
23-12-2008, 14:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj

Acer'larda sorun yok kardeşim , ben canını okudum aletin taş gibi
Acer 2920Z var , 2 ayda 270gb indirdim , gece gündüz çalıştı (yaklaşık 800saat)
Ama oyun oynanırmı deme , oyun oynanan laptoplar genelde çok ısındığından çabuk bozuluyor .
Laptop oyun için değildir !!!

transit
23-12-2008, 17:41   |  #3  
Üye
96 mesaj

Acerlerde sorun yok diyenler nasıl yok ya şu sıralar en çok sorun çıkaranların başında gelir Acerlar https://www.chip.com.tr/forum/Bir ... atomisi_t57918.html
okuyun da Acer nasıl kaliteliymiş görün
her marka da sorun olabilir ama bazıları gerçek sorun değil kullanıcının bilinçsizliğinden kaynaklanıyor önemli olan servisi bence bu konuda HP ve ASUS servisine asla güvenilemez

okfbgnc
23-12-2008, 22:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
259 mesaj

bende laptop alırken bu duruma kafam çok takılmıştı hepsinde şikayet var.sonunda casper aldım harddiski sorun yarattı ama 2 günde değiştirdiler şu anda hiç sorun yok.biraz şans işi gibi.ama garantisi oldukçada fazla dert etmeye gerek yok bence aklına yatanı al gitsin derim.
bu arada laptop oyun için değil fakat oyun oynanmaz diye birşey de yok.ben hergün oynuyorum daha tık demedi.

karlahal
24-12-2008, 12:47   |  #5  
OP Üye
74 mesaj

Galiba kader kısmet deyip alacam birini böyle giderse

al_muallim
24-12-2008, 15:37   |  #6  
Üye
55 mesaj

kullandığın şeye göre leptob almalısın, bikere oyun içinse asla leptop alma,

ayrıca hiçbişeyin garantisi yoktur, :) heran herşey bozulabilir,

trinity
24-12-2008, 15:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

dediğin doğru bende dizüstü yok ama çevremdekilerin hemen hepsinde var çok değişik markaları gördüm kullandım bu yüzden bence en iyi ki bir alırsam ben de HP alacam onunda hataları hep kullanıcıdan kaynakjlanıyor sonrada işi HP ye yüklüyorlar ama güzel bir makinadır HP den şaşma

transit
24-12-2008, 18:10   |  #8  
Üye
96 mesaj
trinity
dediğin doğru bende dizüstü yok ama çevremdekilerin hemen hepsinde var çok değişik markaları gördüm kullandım bu yüzden bence en iyi ki bir alırsam ben de HP alacam onunda hataları hep kullanıcıdan kaynakjlanıyor sonrada işi HP ye yüklüyorlar ama güzel bir makinadır HP den şaş
doğru olabilir belki biraz ama genellemek yanlış servisin suçu hiç mi yok eğer alırsan HP ve aldığında sorun çıkarsa ve servisi sana karşı iyi davranmaz sorun çözmede iyi olmazsa
o zaman böyle konuşabilecek misin acaba o zman bu dediğimi anlarsın HP gerçekten servis olarak kötü ben kendim şahit oldum yoksa kötü demem marka olarak tartışılır ama servis olarak HP çok kötü

ilginch
24-12-2008, 18:18   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

hp asus toshiba..notebook ların kralları bunlardır..

trinity
24-12-2008, 18:20   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj
transit
doğru olabilir belki biraz ama genellemek yanlış servisin suçu hiç mi yok eğer alırsan HP ve aldığında sorun çıkarsa ve servisi sana karşı iyi davranmaz sorun çözmede iyi olmazsa
o zaman böyle konuşabilecek misin acaba o zman bu dediğimi anlarsın HP gerçekten servis olarak kötü ben kendim şahit oldum yoksa kötü demem marka olarak tartışılır ama servis olarak HP çok kötü
bu dediğinin doğruluğunu ancak aldıktan sonra görecez bu güne kadar arkadaşlarımdan bu dediğin gibi bi şikayet duymadım

aslanemre58
24-12-2008, 22:56   |  #11  
Üye
72 mesaj
transit
Vallahi ben servise 5 sene boyunca bir kere gittim ama hiç sorun yaşamadım HP ile.Çok kaliteli pcler yapıyor HP.Servis konusunda ben pek birşey diyemiyeceğim ama notebookda HP,Dell,Asus,Toshiba markaları en iyileridir(Apple bizi aşarBeğendim

panda34
24-12-2008, 23:06   |  #12  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj

Ağustos ayında HP masaüstü PC aldık , Onboard ekran kartı bozuk çıktı .
1 günde arıza raporu verdiler , 2. günde bilgisayarımız yenisi ile değiştirildi
benden 10 üzerinden 9 puan aldı servis, servise gidip gelmeye uğraştırmasalar 10 puan verirdim Kahkaha

titi_boss_14
25-12-2008, 12:24   |  #13  
Yıllanmış Üye
892 mesaj

BEN COOOKKKK OKUDUM HP LER HEMEN BOZULUYORR DİYE BENDE HP PAVİLLİON DV 2000 VAR

14 AY OLDU FORMAT ATMADIM WALE AMA OYUN OYNAMAYA KALKMAYIN PC NIN DOGASINA AYKIRI

BI KERE BIDE CHIPTEKI KONULARI OKUYUN PERFORMANS VE KULLANIM HAKKINDA COK YARALI

BILGILER WAR WALE AMA MAKINANIZI ALIRKEN ORDA BIR KONTROL ETTIRIN THANKS A LOT

Kaya Erdoğdu
26-12-2008, 23:38   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj

şans arkadaşlar bence beyaz eşya gibi düşünmek lazım kimisi toshibadan memnun kimisi değil kimisi hpden memnun kimisi hp almamaya yemin etmiş şans şans şans

angory06
29-12-2008, 17:58   |  #15  
Taze Üye
6 mesaj

arkadasım mesajını okudum kendım soyleyeyım Teknık servıs destek vermesı acısından en ıyı HP VE TOSHIBA dır

Ben hata yaptım acer aLdım sakın sakın alma derim...Bunuda laptopu aldıktan sonra ogrendım ....

angory06
29-12-2008, 18:11   |  #16  
Taze Üye
6 mesaj
mengu88
Acer'larda sorun yok kardeşim , ben canını okudum aletin taş gibi
Acer 2920Z var , 2 ayda 270gb indirdim , gece gündüz çalıştı (yaklaşık 800saat)
Ama oyun oynanırmı deme , oyun oynanan laptoplar genelde çok ısındığından çabuk bozuluyor .
Laptop oyun için değildir !!!
Acerlerde sorun yok dıyen arkadas laptop ısındıgı zaman kıtlenme yapıyor teknık servısı cozum bıle uretmıyor vırusten dıyıp gerı gondermekten acız. Ben teknık servıs agı olarak turkıyede TOSHIBA VE HP den baskasını onermem

angory06
29-12-2008, 18:13   |  #17  
Taze Üye
6 mesaj

Acerlerın bana gore Bataryasında problem var ısınmaya karsı makıneyı kıtlıyor....bu konuda hatalarını kabul etmıyorlar Ama toshıba hatasını kabul edıp degısım bıle yapıyor

transit
29-12-2008, 19:59   |  #18  
Üye
96 mesaj
angory06
Acerlerın bana gore Bataryasında problem var ısınmaya karsı makıneyı kıtlıyor....bu konuda hatalarını kabul etmıyorlar Ama toshıba hatasını kabul edıp degısım bıle yapı
evet arkadaşım Acerlerde ısınma sorunu çok sık yaşanıyor doğru  siz almakla hata yapmışsınız ve bunun farkına varmışsınız yeni notebook alacakları uyarın da onlarda bu hataya düşmesinler
Bence de asla Acer almayın asla !

Kaya Erdoğdu
29-12-2008, 23:22   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj
angory06
Acerlerın bana gore Bataryasında problem var ısınmaya karsı makıneyı kıtlıyor....bu konuda hatalarını kabul etmıyorlar Ama toshıba hatasını kabul edıp degısım bıle yapı
bende acer kullanıyorum öle bi problemim yok altındaki fanını daime açık tuttuğun sürece ısınma problemi olmaz ayrıca bataryalıda kullanıyorum problem yok ..

bwhiteb
29-12-2008, 23:26   |  #20  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

öncelikle laptopu hangi amaçlar için kullanacagını tespit et .yani oyun agırlıklımı yoksa program agırlıklı mı multimedyaya yönelik mi bu şekilde alternatifleri azaltabilirsin

angelsneverdie
30-12-2008, 09:13   |  #21  
Yeni Üye
27 mesaj

arkadaşlar hepimiz biliyoruz ki teknoloji şans işi ama bu demek değil ki tüm PC'ler sorunlu, bana kalırsa servis ağı geniş olan, parçasına ihtiyacın olunca rahatlıkla temin edebileceğin firma seç! Ben sana kesinlikle Sony öneririm. Şu aralar NS Serileri çok tutuluyor. NS110E/S modelini incelemelisin...