Hamachi Ve Bilgisayardan Anlayanlar İçeri Lütfen!

berkil58
21-07-2013, 04:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Bu gün hamachide bir sorun yaşadım.Hamachiyi sildim ve geri yüklemek için setup dosyasını kurmaya başladım.Kurarken şu hatayı veriyor:

Hayır diyince hiçbirşey olmuyor ; evet dersemde şu pencere geliyor:

Ok'a tıklayıncada bu hata geliyor:

Cancel'a bastığımdada bu pencereler geliyor:

[url=http://bit.ly/c25MCx][/url]

Tıkandım kaldım yardım edin!

Deneyip sonuç alamadığım yöntem:

Regeditteki hamachi ile ilgili bütün herşeyi sildim. (Ctrl+F ile arattım)
Arama bölümündeki hamachi ile herşeyi sildim. (Ctrl+F ile arattım)

HATA ŞU:  The older version of logmein hamachi cannot be removed.  Yani Hamachi'nin eski versiyonu hala yüklü diyor ancak yüklü değil tamamını kaldırdım sürdüm bilgisayarımdan virüs falan mıdır nedir anlayamadım format atma imkanımda yok yardımlarınızı bekliyorum...

Son Düzenleme: berkil58 ~ 22 Temmuz 2013 02:56
murat5038
21-07-2013, 23:05   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Hamachiyi tam kaldıramamışsın bundan dolayı eski versiounu silip dene diyor . Eğer silemiyorsan veya dosyalarını bulamıyorsan, Hangi setup ile kurdu isen ilk hamachiyi aynısını bulman lazım onu kurup denetim masasından kaldırcaksın. sonra yeni sürümü kuracaksın.

berkil58
22-07-2013, 01:49   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: murat5038  
Hamachiyi tam kaldıramamışsın bundan dolayı eski versiounu silip dene diyor . Eğer silemiyorsan veya dosyalarını bulamıyorsan, Hangi setup ile kurdu isen ilk hamachiyi aynısını bulman lazım onu kurup denetim masasından kaldırcaksın. sonra yeni sürümü kuracaksın.

1.5 - 2 yıl önce kurmuştum aynı dosyayı nereden bulayım ben şimdi? Başka çözüm yolu yok mu? Revo Uninstaller derseniz görmüyor hamachiyi... Kayıtdefterindede disktete yok ama yüklemiyor işte çözemedim gitti...

Edit: Üşenmedim bütün hamachi sürümlerini indirdim denedim olmuyor hem orada PREVIOSUS VERSION yazıyor görmüyor musun? 2.222.222 falan der mesela yüklü olsa bilgisayarımda yüklü değil bilgisayarı bi üfürükçüye mi okutsam ne yapsam :D

Son Düzenleme: berkil58 ~ 22 Temmuz 2013 01:50
murat5038
22-07-2013, 14:38   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

prevision version ne demek olduğunu bilin sonra tekrar sorun. Bütün versionları yüklemeniz daha beter eder. Format atın.

Bilgisayarında kayıdı mevcut sorun bundan kaynaklı çözümü yazdım çözümü uygulayıp uygulamam size kalmışdı şuan diğer sürümlerde girdiği için içine format en kısa çözüm yoksa çok uğraşmanız gerekecek. ccleanerdan denetim masasından görünüyorsa kaydını kaldır birde dene.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
berkil58
23-07-2013, 12:17   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: murat5038  
prevision version ne demek olduğunu bilin sonra tekrar sorun. Bütün versionları yüklemeniz daha beter eder. Format atın.

Bilgisayarında kayıdı mevcut sorun bundan kaynaklı çözümü yazdım çözümü uygulayıp uygulamam size kalmışdı şuan diğer sürümlerde girdiği için içine format en kısa çözüm yoksa çok uğraşmanız gerekecek. ccleanerdan denetim masasından görünüyorsa kaydını kaldır birde dene.

Prevision ön görü demek bunu biliyorum.Öyle karşı çıkmamın nedeni normalde başka bir versiyon gördüğünde 1.10.100 falan yazıyor herşeyini kaldırdım neresinde kayıt kaldıysa artık sildirmiyorda yükletmiyorda. Yardımların için teşekkür ederim işi bilen sensin sonuçta.

Sorunu eski versiyon hamachi indirerek yarım yamalakta olsa çözdüm.Bir hamachi için format atamam bilgisayara eski versiyonla idare ederiz artık :) Sorunu olupta bu yazıya gelen herkese tavsiyem şu hamachi versiyonunu kurmaları:

1.0.3.0

murat5038
23-07-2013, 12:44   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: berkil58  
 Prevision ön görü demek bunu biliyorum.Öyle karşı çıkmamın nedeni normalde başka bir versiyon gördüğünde 1.10.100 falan yazıyor herşeyini kaldırdım neresinde kayıt kaldıysa artık sildirmiyorda yükletmiyorda. Yardımların için teşekkür ederim işi bilen sensin sonuçta.

Sorunu eski versiyon hamachi indirerek yarım yamalakta olsa çözdüm.Bir hamachi için format atamam bilgisayara eski versiyonla idare ederiz artık :) Sorunu olupta bu yazıya gelen herkese tavsiyem şu hamachi versiyonunu kurmaları:

1.0.3.

https://translate.google.com.tr/?hl=tr&tab=wT#en/tr/Previous

Her aynı hatayı alan o sürümü yüklemek mecburiyetinde değil bu sürüme bağlı birşey demek ki sürümü bulduğunuz için düzelmiş. Eski yüklediğin sürüm 1.0.3.0 olduğundan düzelme sağlamışsın.

berkil58
15-10-2013, 21:22   |  #7  
OP Taze Üye
7 mesaj

Kusura bakma hamachiyi yapmıştım yine bozuldu araştırırken kendi konumu yine buldum. Sorun versiyonla alakalıydı. Hamachinin her versiyonunu yükledim dediğimde yüklemeye çalıştım demek istemiştim yüklenmiyordu sitesinden her versiyonunu indirdim. Hiçbiri çözüm olmadı o dediğim versiyon betasıydı Hamachi'nin bu yüzden işe yaradı artık yarayacağını hiç sanmıyorum....