Hangi işlemciye daha iyi overclock atılır?

mazot
31-07-2006, 21:15   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
116 mesaj

Arkadaşlar overclock hakkında birbirinden farklı birsürü hikaye duydum hepsi başka bir şey diyor.bende bu konuyu beleş sever kamuoyuna açıyorum.Hangi işlemciye daha iyi overclock atılır amd mi intel?Hangi işlemci overclock sonucu daha fazla ısınır.Isınma problemini aşmış olsak bile fazla voltaja dayanamayıp işlemcinin devrleri patlar mı?(abarttım biraz galiba) hangi işlemci'nin voltaj direnci daha yüksek?yorumlarınızı heyecanla bekliyorum:))

GaMeRr
31-07-2006, 23:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,264 mesaj

En ii konulardan birine deinmiş olduğun için tebrik ediorum ilk başda.Owerclock bakımından we owerclock cular tarafından tercih edilen işlemci tabiki AMD dir.Owerclock işlemci üzerinden geçen akımın deiştirilmesiyle olduğunu bilioruz we işlemcilerde tam iletken olmadıkları için bu geçen akıma direnç gösterirler buda ısınmalarına neden olur.Buda işlemcileri ısınmalarına göre değerlendirmemizi sağlar. Başda sölediğim gibi owerclock meraklılarının AMD  olmasının nedenide ısıya gerçekdende dayanıklı olmalarıdır. We owerclock potansiyelide yüksek bir işlemci.(kendimden biliorumKahkaha)...

Karadavut
31-07-2006, 23:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
555 mesaj

Overclock için tabii ki AMD.AMD'ciler stock fanla gayet iyi o/c değerleri alıyorlar.Zalman veya thermaltake'in fanlarıyla dahada iyi değerler ortaya çıkıyor.Birde şimdilerde su soğutma olayı var.Su soğutmayla elde edilebilecek max o/c değerleri ortaya çıkıyor.İntelde o/c konusunda iyi fakat AMD'ye o/c kapasitesi biraz daha düşük.Bunun nedenide İntelin ısı sorunu.