Hangi Meslek Gelecek Vaadediyor?

darth_revan
20-08-2006, 00:27   |  #26  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
52 mesaj

Tıp istemiyorsanız makina derim. Kuzenim mezun olduğu yıl Aselsan'da iş buldu ve 1500YTL'den fazla maaş alıyor. Programlama bilgim var ama sanırım makina yazacağım...

TheM
20-08-2006, 01:50   |  #27  
TheM avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
98 mesaj

Bence En İyi Meslek Kişinin En İyi,Başarabildiği O Konuda Başarılı Olan Meslektir.Kişiye Bağlıdır.Ben Animasyon Seviyom Daha Yeni Öğreniyorum Ustalardan Videolu Dersleri İzliyorum.Amacım Animasyon Yapmak.Ve Bi Animasyon Sitesi Açmak.Ve
Macromedia Flash La Televizyonda Çizgi Türleri Yayınlamak.İşte Hayalim Bu Herkez Neyi Beceriyosa En İyi İş Odur Arkadaşlar.Adam Esnafılığı Seviyosa Yapabiliyosa Onu Yapsın,Onun İçin En İyi İş O Olur Bence.

Recep Baltaş
20-08-2006, 03:13   |  #28  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
SeRBoY_WHiTe
Sevgili Recep Baltaş bu tur bir yaklaşıma kesinlikle katılamayacağım. O sertifikalar sizi bilgisayar muhendisi yapmaz. Sertifikalı Almanca Öğretmeni yapar. Lütfen bu meseleyi bu kadar hafife almayalım!
Bu sertifikalar Microsft a aittir ve Üniversitelerin verdiği eğitimden bile daha iyi bir eğitim verilmektedir...örnek vermek gerekirse üniversitede ben çok mühendislik okuyan ama daha kuzey ve güney köprüsü kavramlarını bilmeyen kişiler biliyorum...Örenk isterseniz çoooook...

turksoftware
20-08-2006, 03:19   |  #29  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

bence kısının zevk alarak yaptıgı ıs, bence bılgısayar la ılgılı hersey...

TuncaBozkurt
20-08-2006, 13:47   |  #30  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
Ecevit BIKTIM
Bilgisayar Müh iyi hoş da şöyle bir dezavantajı var. Piyasada Bilg Müh o kadar da rağbet görülmüyor. Nedeni Matematik Müh daha iyi programcı olmaları. Evet ne yazık ki Bilg Müh denildiğinde programcılık akla geliyor.
zaten en iyi bilgisayarcılar matematikçilerden çıkıyor.iyi bir matematik zekaya sahip olunca bilgisayar uzmanı olunması gayet kolay.çünkü bilgisayarın temeli de zaten matematik.
ayrıca bilgisayar mühendisliği tek başına çok da işe yaramıyor.kendini yazılım ve donanım(ama özellikle yazılım) konusunda çok iyi bir şekilde geliştirip birkaç ta(3-4) yabancı dili olursa havada kapılır.
ayrıca bir gelecek vaad eden aile doktorluğu mesleği var.ab uyum süreci içerisinde aile doktoruna çok ihtiyaç olacak.

TuncaBozkurt
20-08-2006, 13:51   |  #31  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
darth_revan
Tıp istemiyorsanız makina derim. Kuzenim mezun olduğu yıl Aselsan'da iş buldu ve 1500YTL'den fazla maaş alıyor. Programlama bilgim var ama sanırım makina yazacağım...
makina mühendisliğini istemiyorsan, sadece maaş için seçme.makina mühendisi bol miktarda bulunuyor.makina mühendisi olarak iş bulmak şans işi.valla makina mühendisi tanıdıklarım var(örn babam:D) makina mühendisi olma diyorlar, gıda mühendisi bir akrabam var o da gıda mühendisi olma diyor.onun için yeni mesleklerden biri(örn ab uyum çalışmaları nedeniyleçok ihtiyaç olunacak meslekler) çok daha fazla gelecek vaad eder diye düşünüyorum.

Üzüm
20-08-2006, 21:23   |  #32  
Yeni Üye
40 mesaj

Günümüz koşulları göz önüne alındığında bizi bekleyen dönemler yüzünden seçilebilecek en uygun meslekler, hukuk ve uluslararası ilişkiler. Bu iki mesleğe de çok gereksinimiz olacak gibi görünmekte.

TheM
21-08-2006, 01:26   |  #33  
TheM avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
98 mesaj

:D

SeRBoY_WHiTe
22-08-2006, 01:10   |  #34  
Yıllanmış Üye
390 mesaj
Recep Baltaş
SeRBoY_WHiTe
Sevgili Recep Baltaş bu tur bir yaklaşıma kesinlikle katılamayacağım. O sertifikalar sizi bilgisayar muhendisi yapmaz. Sertifikalı Almanca Öğretmeni yapar. Lütfen bu meseleyi bu kadar hafife almayalım!
Bu sertifikalar Microsft a aittir ve Üniversitelerin verdiği eğitimden bile daha iyi bir eğitim verilmektedir...örnek vermek gerekirse üniversitede ben çok mühendislik okuyan ama daha kuzey ve güney köprüsü kavramlarını bilmeyen kişiler biliyorum...Örenk isterseniz çoooook...
Diplomalarımızda Türkiye Cumhuriyeti'ne ait uluslararası denkliği olan resmi belgelerdir. İşin eğitim boyutunu ise kişiselleştirmeyin. Bu her meslekde olasıdır. İnsanların meselenin hakkını verememesi ile alakalı bir konu. Dolayısıyla şahısları bağlar...

Bunun dışında kaç tane ilgili üniversitenin müfredatını ve ders programını(içeriğini) incelediniz? Ya da kaç tane sertifika programına katıldınız? Eğer sizde bu tartışmada bunların hakkını vererek yorum yapsaydınız ilgili bölümleri hakir görmek gibi(ya da öyle anlaşılacak cümleler kurmak gibi) bir yanlışı yapmazdınız.

Son olarak çok geç yanıt vermişsin konuya Sevgili Recep Baltaş. İlginize, bilginize...

Son Düzenleme: SeRBoY_WHiTe ~ 22 Ağustos 2006 01:17
darth_revan
22-08-2006, 03:13   |  #35  
Üye
52 mesaj
tuncab
makina mühendisliğini istemiyorsan, sadece maaş için seçme.
Sadece maaş için olsa garantisi olan bir meslek seçerdim: Tıp. Ama çok kararsızım, "makina mı bilgisayar mı" diye düşünmeden edemiyorum. Fiziği seviyorum, fizikle uğraşmayı da. Belki makina mühendisi olurum, aynı zamanda da programlama ile ilgilenirim, ama açıkçası kararsızım. Yardımın için teşekkürler...

Elegost
22-08-2006, 15:30   |  #36  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

Ben ya tıp yada bil. müh. seçeceğim ama hiç bir şeye karar vermiş değilim

medjaii
23-08-2006, 14:48   |  #37  
Yıllanmış Üye
200 mesaj

peki  nerelere geliriz? (çok kolay gözüktü varsa bizde gelelim)

BiLgİsAyArCı
01-09-2006, 22:22   |  #38  
Taze Üye
1 mesaj
tuncab
Ecevit BIKTIM
Bilgisayar Müh iyi hoş da şöyle bir dezavantajı var. Piyasada Bilg Müh o kadar da rağbet görülmüyor. Nedeni Matematik Müh daha iyi programcı olmaları. Evet ne yazık ki Bilg Müh denildiğinde programcılık akla geliyor.
zaten en iyi bilgisayarcılar matematikçilerden çıkıyor.iyi bir matematik zekaya sahip olunca bilgisayar uzmanı olunması gayet kolay.çünkü bilgisayarın temeli de zaten matematik.
ayrıca bilgisayar mühendisliği tek başına çok da işe yaramıyor.kendini yazılım ve donanım(ama özellikle yazılım) konusunda çok iyi bir şekilde geliştirip birkaç ta(3-4) yabancı dili olursa havada kapılır.
ayrıca bir gelecek vaad eden aile doktorluğu mesleği var.ab uyum süreci içerisinde aile doktoruna çok ihtiyaç olacak.