Hangi Sitelerden alışveriş yapıyorsunuz?

baraneker
19-06-2009, 00:03   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
199 mesaj

Evet akadaşlar sorum çok basit; Hangi Sitelerden alışveriş yapıyorsunuz ve Alışveriş yaptığınız sitelere ne kadar güveniyor ne kadar memnun kalıyorsunuz???

alloss
19-06-2009, 00:08   |  #2  
alloss avatarı
Yıllanmış Üye
628 mesaj

Mavibilgisayar. Bu siteden bir sürü şey aldım. Gayet memnun kaldım. Müşteri hizmetleride gayet seviyeli.

Süleyman.
19-06-2009, 00:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Hepsiburada'dan birkaç kere yaptım. Çok iyiydi; hızlı bir şekilde ürün elime ulaştı. Estore'dan da bir kere alış-veriş yaptım. İyiydi o da. Fakat müşteri hizmetleri biraz yetersizdi. Bunun dışında pek internet üzerinden alış veriş yapmam.

baraneker
19-06-2009, 00:13   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
199 mesaj

Hepsiburada'dan bir ürün alıcaktım geçen ürünü sipariş ettim sonra karşıma bir yazı çıktı 2 gün içerisinde bankaya ürünün fiyatını yatırmalısınız diye ben hepsiburada'yı ödeme seçeneklerinden kapıda teslim diye biliyodum ama malese yokmuş.

Ahmet_79
19-06-2009, 00:18   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

ilk sırada

sonra

bu şekilde gidiyor,

tabi diğerleri de iyidir ancak satış servis ve müşteri memnuniyeti dedin mi bence en iyisi exa'dır.

baraneker
19-06-2009, 00:23   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
199 mesaj
ahmet79
ilk sırada

sonra

bu şekilde gidiyor,

tabi diğerleri de iyidir ancak satış servis ve müşteri memnuniyeti dedin mi bence en iyisi exa'dır.

Bir Ekran Kartı alıcaktım Exa'dan kartı aldım bozuk çıktı daha sonra iade etmek istedim iade için kargo parası ödedim ürünü 1 hafta bekledim teknik serviste daha sonra dedim ki bir daha exa'dan değil ekran kartı bir sakız bile almicam

Ahmet_79
19-06-2009, 00:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj
baraneker
Bir Ekran Kartı alıcaktım Exa'dan kartı aldım bozuk çıktı daha sonra iade etmek istedim iade için kargo parası ödedim ürünü 1 hafta bekledim teknik serviste daha sonra dedim ki bir daha exa'dan değil ekran kartı bir sakız bile
sen bir de diğerlerinde bu sorunu yaşa, ozaman neden exa dediğimi daha iyi anlarsınGülüş

dextercan
19-06-2009, 00:28   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

eğer oyun alacaksan araldan başkasını bilmem.Donanım parçası ise vatanbigisayar iyidir.

piRe_
19-06-2009, 00:35   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

O sizin hatanız. Ürünü teslim aldığınız kargo ile ücretsiz iade edbilirdiniz. Firmanın garanti ve iade koşullarını iyi okumuş olsaydınız bu hataya düşmezdiniz.

Ben de iade yaptım ama tek kuruş ödemedim. Bu tür durumlarda firma ile kargo arasında ücretsiz iade anlaşması var.

İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Yurtiçi Kargo ile gönderim yapmanız gerekir, diğer durumlarda ise kargo ücreti müşteriye aittir.
Son Düzenleme: piRe_ ~ 19 Haziran 2009 00:40
baraneker
19-06-2009, 00:39   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
199 mesaj
piRe_
O sizin hatanız. Ürünü teslim aldığınız kargo ile ücretsiz iade edbilirdiniz. Firmanın garanti ve iade koşullarını iyi okumuş olsaydınız bu hataya düşmezdiniz.

Ben de iade yaptım ama tek kuruş ödemedim.

Arkadaşım, sen ne diyorsun ben ne diyorum? Ben adamlarla bir hafta telefonla konuştum, anca iade edebildim.Müşteri hizmetleri ise rezalet, telefonda kimsenin ilgilendigi yok.

piRe_
19-06-2009, 00:44   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Neden telefonla uğraşıyorsunuz? Adamlar gayen net açıklama yapmışlar.

İade etme istediğiniz ürünlerin mutlaka iade sebebini not ekleyerek fatura ile birlikte gönderiniz.

Ben de ekran kartı iade ettim aynen senin gibi. Telefonla da kimseyi aramadım. Paket içine bir not yazdım o kadar. 15 gün sonra yenisi elimdeydi. Üstelik kargo parası da vermedim.

Başka bir merak ettiğiniz varmı? Hep başkaları suçlu! Sakızı istediğiniz yerden alabilirsiniz. Dikkat edin bozuk çıkmasın.

baraneker
19-06-2009, 00:50   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
199 mesaj
piRe_
Neden telefonla uğraşıyorsunuz? Adamlar gayen net açıklama yapmışlar.

Ben de ekran kartı iade ettim aynen senin gibi. Telefonla da kimseyi aramadım. Paket içine bir not yazdım o kadar. 15 gün sonra yenisi elimdeydi. Üstelik kargo parası da vermedim.

Başka bir merak ettiğiniz varmı? Hep başkaları suçlu! Sakızı istediğiniz yerden alabilirsiniz. Dikkat edin bozuk çıkmasın.

Arkadaşım tamam anladım sen beni anlamadın, şimdi içinden ne geliyorsa yazabilirsin.Boş konuşmaya gerek yok.

Son Düzenleme: baraneker ~ 19 Haziran 2009 00:51
piRe_
19-06-2009, 01:06   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Senin ifadelerinden ne anlamam gerekiyor.? O halde anladıklarımı yazayım.

- exa öcü,
- Servisi berbat,
- Ürünleri bozuk,
- Ayıplı malı iade edeken üstüne para verdim.
- exa'nın ben ${#$½}\>£$.
Bunlar mı?

Ya sizin hatalarınız;
- Bilinçsiz kullanıcı,
- Ne istediğini bilmeyen,
- Ön yargılı, iletişimi zayıf,
- Okuduğunu anlamayan,
- Bir işe eşeden köşeden yallah mantığıyla dalan birisi.

Gelelim verilerin sağlamasına;

- Firmadan alış-veriş yapmadan önce,
+ Firmanın sözleşmesini okuyorsunuz.
- Aldığınız ürün ayıplı çıktıysa,
+ Paket içrerisine konuyla ilgili not yazıyorsunuz.
- Paketi aldığınız kargoya giderek,
+ Ürünü ücret ödemeden iade ediyorsunuz.

Anlaşılmayan bir yer varmı? Efendim müşteri her zaman haklıdır. Yok öyle birşey. Kim demişse yalan söylemiş. Herkes haddini bildiği sürece haklıdır.

ParanoiD
19-06-2009, 09:53   |  #14  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Kasa ve psu hariç bütün pc parçalarımı exadan topladım.zotac gtx 275 yeni çıkmıştı henüz birde çok parça vardı tabi o yüzden 4 gün sonra falan elime ulaştı parçalar.4 gün de geç degil bence gayet memnun kaldım.Kasayıda hepsiburada dan aldım.Oda 4. günde geldi elime.Sabırsız biri degilimdir zaman bakımından hiç bi sıkıntım olmuyor.Bütün parçalar elime saglam bir şekilde geldi ve topladım pc yi.Hiçbir sorun çıkmadan.Müşteri hizmetlerinede işim düşmedi pek.Ama güven açısından 2 sitede son derece güvenilir.

ucetinel
19-06-2009, 10:21   |  #15  
Yıllanmış Üye
242 mesaj

ben hepsiburada.com dan cok kez alışveriş yaptım.hizmet çok güzel.gecen sene ekran kartı siparişi verdim.ödemeyide yaptım kartla.sonra beni aradılar benim istediğim  kartı stoklarında yokmus bir üst versiyonu olan "pro" modelini gönderdiler.diğer sitelerden hiç alısveriş yapmadım.

Phoenix_
19-06-2009, 11:29   |  #16  
Yıllanmış Üye
895 mesaj

fiyat olarak exa çok iyi bence.Ürün çeşitliği de bol.

Vatanda bence o kadar çeşit yok

Hepsiburada da stok kalmayınca fiyaı yazmıo ya nefet ediom :D :D :D

mustafaasil66
19-06-2009, 12:45   |  #17  
Yıllanmış Üye
373 mesaj

hepsiburada.com ve mavibilgisayar.com en iyileri bence

tzoko
19-06-2009, 12:56   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

Ben en son www.kiloaldirici.com dan 50 tl karşılığı w-max almak istedim önce parayı yatırın dediler yatırdım sonra adresi aldılar ve evet havaleniz görülüyor ürün çıkışınızı yapıyoruz dediler, sonra ürün gelmedi en az 10 kere aradım ve aldığım cevap para bizde gözükmüyor gönderemeyiz oldu. tabi bu arada ben en az 50tl lik kontür harcadım ordan oraya aktarmalar kim demiş onu size efendim felan derken lanet olsun dedim ve peşini bıraktım. siz siz olun güvenilir yerler harici alışveriş yapmayın.

tolter
19-06-2009, 14:17   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,603 mesaj

ben hiç alışveriş yapmadım ama havale ile bir internet sitesi almayı düşünüyorum.bir domain alacam.

wickerman
19-06-2009, 16:41   |  #20  
Yıllanmış Üye
644 mesaj

Hepsiburada.com'dan birkaç parça aldım. Araştırmadan AGP destekleyen anakarta PCI Express ekran kartı almıştım oınu da değiştirdim.

baraneker
19-06-2009, 18:23   |  #21  
OP Yıllanmış Üye
199 mesaj
piRe_
Senin ifadelerinden ne anlamam gerekiyor.? O halde anladıklarımı yazayım.

- exa öcü,
- Servisi berbat,
- Ürünleri bozuk,
- Ayıplı malı iade edeken üstüne para verdim.
- exa'nın ben ${#$½}\>£$.
Bunlar mı?

Ya sizin hatalarınız;
- Bilinçsiz kullanıcı,
- Ne istediğini bilmeyen,
- Ön yargılı, iletişimi zayıf,
- Okuduğunu anlamayan,
- Bir işe eşeden köşeden yallah mantığıyla dalan birisi.

Gelelim verilerin sağlamasına;

- Firmadan alış-veriş yapmadan önce,
+ Firmanın sözleşmesini okuyorsunuz.
- Aldığınız ürün ayıplı çıktıysa,
+ Paket içrerisine konuyla ilgili not yazıyorsunuz.
- Paketi aldığınız kargoya giderek,
+ Ürünü ücret ödemeden iade ediyorsunuz.

Anlaşılmayan bir yer varmı? Efendim müşteri her zaman haklıdır. Yok öyle birşey. Kim demişse yalan söylemiş. Herkes haddini bildiği sürece haklıdır.

Ya püff sus artık be adam.Boş boş konuşuyorsun, bir daha da açtığım konuya yorum yapma, yaparsan adam değilsin.

Son Düzenleme: baraneker ~ 19 Haziran 2009 18:27
Alonewolf®
19-06-2009, 18:33   |  #22  
Alonewolf® avatarı
Yeni Üye
37 mesaj

piRe arkadaş çok haklı. Sitenin konu ile ilgili açıklamalarını çok iyi okumak gerek. Ben Zonguldak'ın 6500 nüfuslu Filyos Beldesi'nde oturuyorum. Hepsiburada, Hızlıal, Mavibilgisayar, Vatanbilgisayar, daha adını ve sayısını unuttuğum pek çok siteden alışveriş yaparım 1998'den beri. Bir sürü arızalı ürün ya da beğenmediğim ürün oldu. Hepsini ücretsiz geri yolladım. Ya değiştirdim ya da ücretini iade aldım. Hakkınızı aramayı bilirseniz maiile yazmak yetiyor. Tüketiciyi koruma kanunu ve ticaretle ilgilenen; firmalara ticaret iznini veren Sanayi ve Ticaret Bakanlığı diye bir bakanlık ve elimizin altında bu tip firmaları Dünya'ya bile reklamla rezil edebileceğimiz internet diye bir silahımız var.

piRe_
19-06-2009, 18:50   |  #23  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Alonewolf® teşekkür ederim. Yukarıdaki kişinin aile terbiyesi ortada, yorum yapmaya bile gerek yok küstahlıkta bir numara. Biz yol göstermeye çalışıyoruz hakaret işitiyoruz. Yaşı itibari ile nette online alış-veriş yapma ehline sahip olmayan biri için yol göstermek sanırım doğru değil. Kendin kazandığın zaman paranı istediğin yerde harcayabilirsin. Cehenneme kadar yolun var.

tolter
19-06-2009, 19:48   |  #24  
Yıllanmış Üye
1,603 mesaj

şişt herkez istediği yerden alış veriş yapabilir.problemleri de kendine aittir.aynı şeylerin sizin başınıza gelmeyeceği ne malüm.İnternet te alış verişin hiç bir zaman garantisi yok anca deneme yanılma yöntemiyle en iyisini bulacaz

baraneker
19-06-2009, 20:18   |  #25  
OP Yıllanmış Üye
199 mesaj
piRe_
Alonewolf® teşekkür ederim. Yukarıdaki kişinin aile terbiyesi ortada, yorum yapmaya bile gerek yok küstahlıkta bir numara. Biz yol göstermeye çalışıyoruz hakaret işitiyoruz. Yaşı itibari ile nette online alış-veriş yapma ehline sahip olmayan biri için yol göstermek sanırım doğru değil. Kendin kazandığın zaman paranı istediğin yerde harcayabilirsin. Cehenneme kadar yolun var.
''Bir daha da açtığım konuya yorum yapma, yaparsan adam değilsin.'' demiştim.Gerçekten adam değilmişsin adamı bırak sen bir neyse küfür etmek yasaktı.Birde gelmiş bana yol göstericekmiş ''Biz yol göstermeye çalışıyoruz hakaret işitiyoruz'' bana değil yol, link adresi bile gösterme, görende evliya sanar yol gösterecekmiş.Sen önce kendine bir yol göster biraz terbiyeli ol, insanlarla nasıl konuşacağını öğren sonra elalema vaaz vermeye çalış.Cehennem'e de bekliyorum bu arada eğer yolun düşerse bir ''Gazozumu iç''