Hangi Telefonu Alsam ?

scknsckn
06-04-2010, 17:51   |  #51  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
124 mesaj
Alıntı: CarlJohnson  
helal olsun walla ..aylarca bekledik hero nun dedigi gibi direk 4.0 gelms :D hadi tekrardan hayrlı
Saol kardeşimm...

CarlJohnson
07-04-2010, 01:14   |  #52  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

Allah dokunmatigine nazar degdirmesin arkadasım :D su aletin dokunmatik hassasiyetine bişi olsa wallahi oturur aglarsın inan..benim arkadaslarınki nedense hassas degil acil birsey olsa mesaj atmak için canım cıkıyori..5800 tel de.. belki güncellemeleri yok diye emin degilim ama  rezalet bir dokunmatik ve sinir krizi drumu :) ..güncellestirmenin dokunmatige etkisi ne kadar bilmiorm da en guncel wersion en iyisdir anlyısı gecerli ;) zaten sninkide en guncel hali..birde bu aletin bataryasıyla gurur duyuyorum.hergun en az 100 mesaj ve dakikalarca müzik video vs..1seneyi buldum bataryası yeni zayıflamaya basladı..zayıflamıs hali bile cok rahat bir sekilde gozumu actıgım andan tekrar uyudugum ana kadar beni goturuyor..samsung wardı daha onceki telefonum..d900i..sözde 2007 nin mi 2008 in mi ne en iyi telefonu secilmis vs..1 sene olmadı aleti alalı bataryasından tus takımına ordan tut ekranındaki filminin yanmasına kadar onlarca sorunla karsılastım üstüne birde direk hafıza kartına sarkı atılmıyordu extra kart okuyucu vs olmadan..su telefonu alınca nirvanaya ermiş gibi hissetmiştim kendimi :D

scknsckn
07-04-2010, 12:34   |  #53  
OP Yıllanmış Üye
124 mesaj
Allah dokunmatigine nazar degdirmesin arkadasım :D su aletin dokunmatik hassasiyetine bişi olsa wallahi oturur aglarsın inan..benim arkadaslarınki nedense hassas degil acil birsey olsa mesaj atmak için canım cıkıyori..5800 tel de.. belki güncellemeleri yok diye emin degilim ama  rezalet bir dokunmatik ve sinir krizi drumu :) ..güncellestirmenin dokunmatige etkisi ne kadar bilmiorm da en guncel wersion en iyisdir anlyısı gecerli ;) zaten sninkide en guncel hali..birde bu aletin bataryasıyla gurur duyuyorum.hergun en az 100 mesaj ve dakikalarca müzik video vs..1seneyi buldum bataryası yeni zayıflamaya basladı..zayıflamıs hali bile cok rahat bir sekilde gozumu actıgım andan tekrar uyudugum ana kadar beni goturuyor..samsung wardı daha onceki telefonum..d900i..sözde 2007 nin mi 2008 in mi ne en iyi telefonu secilmis vs..1 sene olmadı aleti alalı bataryasından tus takımına ordan tut ekranındaki filminin yanmasına kadar onlarca sorunla karsılastım üstüne birde direk hafıza kartına sarkı atılmıyordu extra kart okuyucu vs olmadan..su telefonu alınca nirvanaya ermiş gibi hissetmiştim kendimi :
Dostum arkadasinin telde bi sorun var herhalde çünkü anlattığına göre onun dokunmatik felaket ben çok rahat yazıyorum bi güncelleştirmede bu kadar fark olacağını pek sanmıyorum bence arkadaşın telde bi sorun var ben günde ortalama 250 mesaj atıyorum : ))) ve gayet hızlı yazıyorum ama benim şuan tek bi sorunum var ilk gün 1 gün dayandı şarjı (gerçi biraz fazla kurcaladım) bu 2. gün bazı yerlerde zamanla açılır batarya demişler umarım öyle olur ...

CarlJohnson
07-04-2010, 19:56   |  #54  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

1 hafta gecsin tamamen anlarsın artık sana ne kadar dayandıgını..1 gunden biraz daha fazla dayanması lazım sanırsam..tabi gunde 250 mesaj tabi hic yabana atılcak bir batarya gucu degil :) ben en fazla 100 150 daha da gecmem hic müzik falan dinlerken zaten şarjı hic gitmiyor :)

Karub
07-04-2010, 20:20   |  #55  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

İki gündür foruma giremiyordum.. Sınav haftası başladığı için çoğu zamanım okul - ev - ders notları üçgeninde geçiyor :)
Neyse.. Biraz geç kaldığım için şimdi söylemek istiyorum.
Telefonunuzun v40 ile gelmesi çok çok çok büyük bir şans bence.. Kıymetini bilin :)
Ekranın hassaslığının iyi olması benide mutlu etti. Benim ekranla bir sorunum yok hassas. Ama bazı 5800' larda epeyce kuvvet uygulamak grektiğini duymuştum.
Konuyla alakası yok ama bir soru sormak istiyorum. Ekranın sol taraflarına dokununca " ÇIT " gibi sesler geliyor mu ?
Özellikle, " 4,7 ve 6 " tuşlarına basarken.. Bende 1-2 haftadır gelmiyordu yine bu akşam başladı ağlamak istiyorum.. :D

scknsckn
07-04-2010, 21:27   |  #56  
OP Yıllanmış Üye
124 mesaj
1 hafta gecsin tamamen anlarsın artık sana ne kadar dayandıgını..1 gunden biraz daha fazla dayanması lazım sanırsam..tabi gunde 250 mesaj tabi hic yabana atılcak bir batarya gucu degil :) ben en fazla 100 150 daha da gecmem hic müzik falan dinlerken zaten şarjı hic gitmiyor :)
Şarj konusunda bugün morelim yerine geldi : )) şöyle ki sabah 8 den beri sürekli mesaj atıyorum şuan (200 Mesaj attım) ayrıca aralıklarlada olsa toplamda 2 saat facebookta dolandım (GSM üzerinden bağlandım 3G kapalı) bi yarım saatte müzik dinlemişimdir (Telden müzik dinlemeyi seven biri değilim) daha hiç şarjı düşmedi : )))
Alıntı: Karub  
İki gündür foruma giremiyordum.. Sınav haftası başladığı için çoğu zamanım okul - ev - ders notları üçgeninde geçiyor :)
Neyse.. Biraz geç kaldığım için şimdi söylemek istiyorum.
Telefonunuzun v40 ile gelmesi çok çok çok büyük bir şans bence.. Kıymetini bilin :)
Ekranın hassaslığının iyi olması benide mutlu etti. Benim ekranla bir sorunum yok hassas. Ama bazı 5800' larda epeyce kuvvet uygulamak grektiğini duymuştum.
Konuyla alakası yok ama bir soru sormak istiyorum. Ekranın sol taraflarına dokununca " ÇIT " gibi sesler geliyor mu ?
Özellikle, " 4,7 ve 6 " tuşlarına basarken.. Bende 1-2 haftadır gelmiyordu yine bu akşam başladı ağlamak istiyorum.. :
Saol dostum soruna gelince daha hi çıt sesi duymadım :))) ayrıca çok hafif basıyorum zaten yetiyo dokunmatiği için almayı düşünen arkadaşlara şunu söyliyim yeni kutularda Nokia birçok aksesuarı eksiltmiş ama kutu yanında amblem gibi birşey var mesaj kutusu resmi var orda güncel versiyondur diyo ona dikkat ederek alırlarsa daha iyi olur : )

Son Düzenleme: scknsckn ~ 07 Nisan 2010 21:28
Karub
07-04-2010, 22:05   |  #57  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Nokia giderek kendini aşıyor.. Kutuda önce " Sınırsız ovi maps şimdide en son güncel sürüm " yazıyor demek ki.. :)

_hEro
07-04-2010, 23:32   |  #58  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: scknsckn  
Kutu yanında amblem gibi birşey var mesaj kutusu resmi var orda güncel versiyondur diyo ona dikkat ederek alırlarsa daha iyi olur : )
Nokia da gidişatın, yani v40 bilmecesinin büyüdüğünün farkında anlamına geliyor bu. Yoksa kaç tane telefonuna güncel ibaresini koymuş ?

Piyasayı nasıl etüt ediyolar görüyorsunuz işte.Ya da ne kadar şikayet aldılarsa artık, kimbilir.İşlerine gelmeyen bir durum oldu mu, müşteri hayıglanmaya başladı mı hemen(!) müdehale ediyolar.Buda gayet normal.

CarlJohnson
08-04-2010, 20:21   |  #59  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

adamlar kutudaki malzemeleri eksiltiyor ama o da uyuz ediyor insanı :) benim 5800 kutusu dolu dolu geldi kulaklık yumusatıcılar 1 kalem tel için 1 tane yedek 6 aylık nokia music üyeligi telefonu koyup mzk dinlemek için kucuk bi stand,hediye nokia yazan pena vs..artık cok daha az sey war sanırım

scknsckn
09-04-2010, 00:03   |  #60  
OP Yıllanmış Üye
124 mesaj
adamlar kutudaki malzemeleri eksiltiyor ama o da uyuz ediyor insanı :) benim 5800 kutusu dolu dolu geldi kulaklık yumusatıcılar 1 kalem tel için 1 tane yedek 6 aylık nokia music üyeligi telefonu koyup mzk dinlemek için kucuk bi stand,hediye nokia yazan pena vs..artık cok daha az sey war sanırı
Bendeki kutu içeriği şöyleydi demir baş olarak tabiki Nokia 5800XM , batarya ve şarj cihazı :D Kutu içeriği olarak diğer malzemeler Kulaklık , kulaklık ucunu değiştirmek için yedekleri , Nokia yazılı pena , USB kablosu ve en önemlisi olan kullanma klavuzu :D :D zuhaa : ) şaka bi yana pena çıkmış sehpa falan çıkmış çıkmamış benim için öyle eksik değil benim için bence kutuda en gerekli şey Nokia kılıfıydı gerçekten o büyük bir eksiklik olmuş ... İnternetten baktım 30 TL diyo sehpasız satılmıyormuş kılıfı almakta kararsızım dışardan normal bir kılıfta iş görür mü bilmiyorum ...

CarlJohnson
09-04-2010, 00:46   |  #61  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

bende hala kılıfsız ve ekran korumasız kullanıyorum aleti :) arada bir koruma olmadan 1senedir direk ekrana basıyorum birde bardakla ice tea döktüm alete..içine kadarda gitti ama en ufak sorun olmadan calısıyor o da benim şansım oldu sanırım :) tabi bir anlık reflexle hemen ters cevirip kapagını vs actım oyle kurtardım..850tl werince zamanında insandaki reflexler 3katına cıkıyor :) bu aletin bir kılıfı olmaması içindeki en büyük eksik pena yerine kılıf koysalar daha iyimiş..normal kılıf bir nevi iş gorur ama tam oturan birsey bulmak lazım..gittigidiyorda vs korumalı kılıflar gormustum.kredi kartım yok diye siparis wremedim..eger şartlar uygunsa bir bakın o tur siteler 5800 koruma kılıfı vs diye birsuru sey cıkıyor hem ekran koruma için hem direk telefon için..

scknsckn
09-04-2010, 11:22   |  #62  
OP Yıllanmış Üye
124 mesaj
bende hala kılıfsız ve ekran korumasız kullanıyorum aleti :) arada bir koruma olmadan 1senedir direk ekrana basıyorum birde bardakla ice tea döktüm alete..içine kadarda gitti ama en ufak sorun olmadan calısıyor o da benim şansım oldu sanırım :) tabi bir anlık reflexle hemen ters cevirip kapagını vs actım oyle kurtardım..850tl werince zamanında insandaki reflexler 3katına cıkıyor :) bu aletin bir kılıfı olmaması içindeki en büyük eksik pena yerine kılıf koysalar daha iyimiş..normal kılıf bir nevi iş gorur ama tam oturan birsey bulmak lazım..gittigidiyorda vs korumalı kılıflar gormustum.kredi kartım yok diye siparis wremedim..eger şartlar uygunsa bir bakın o tur siteler 5800 koruma kılıfı vs diye birsuru sey cıkıyor hem ekran koruma için hem direk telefon için..
Şöyle bi koruma kılıfı buldum http://www.hepsiburada.com/micro ... kilifmic5800sil&;categoryId=16102 ama sanırım ekranı korumuyor bu kılıf ...

Bir ilan daha buldum sizce burdan alayım mı ? ilan linki: http://www.mobil-forum.com/cep-a ... if-sehpa-stand.html

_hEro
09-04-2010, 22:04   |  #63  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Ben bu paketi aldım ;)
Bende de kredi kartı yok ama satıcısına mesaj gönderdim.Havale ile gönderilen özel sayfa açtı.Havala ile aldım bende.Çok uygun ve kullanışlı bir paket.

CarlJohnson
10-04-2010, 00:28   |  #64  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj
Alıntı: scknsckn  
Şöyle bi koruma kılıfı buldum http://www.hepsiburada.com/micro ... telkilifmic5800sil&;categoryId=16102 ama sanırım ekranı korumuyor bu kılıf ...

Bir ilan daha buldum sizce burdan alayım mı ? ilan linki: http://www.mobil-forum.com/cep-a ... if-sehpa-stand.html

bu normal kutuda olması gereken orjinal nokia kılıf bu da işini gorur tabide ekran koruması yok bunda..birde deri kılıflar vs var ekran korumalarıyla beraber onlar daha karlı..bir bakayım link atıyım sonra bir göz at..

Hero dostum en iyisini yapmıssın o havale işi iyi olmus benim aklıma gelmedi walla satıcıya teklifte bulunmak..en kısa zamanda bende bir kullanıyım su yontemi ;)

CarlJohnson
10-04-2010, 00:32   |  #65  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

http://urun.gittigidiyor.com/NOK ... ZI_W0QQidZZ23707899
http://urun.gittigidiyor.com/nok ... ma_W0QQidZZ24499453
http://urun.gittigidiyor.com/NOK ... ZZ25586450#aciklama
 bunlara bir göz at :) ikinci ve üçüncüye özellikle..orjinal kılıf sadece içinde tutuyor o kılıftan cıkarmak bile zor oluyor ki ben ilk aldıgımda kılıfa sokarken bişi olcak diye korkmustum bile..bunlar daha kullanıslı hem daha fonksionlu..üstteki sadece cekmeli deri kılıf diger ikisi daha saglam birde ekran koruması var..

scknsckn
10-04-2010, 01:05   |  #66  
OP Yıllanmış Üye
124 mesaj
http://urun.gittigidiyor.com/NOK ... ZI_W0QQidZZ23707899
http://urun.gittigidiyor.com/nok ... ma_W0QQidZZ24499453
http://urun.gittigidiyor.com/NOK ... ZZ25586450#aciklama
 bunlara bir göz at :) ikinci ve üçüncüye özellikle..orjinal kılıf sadece içinde tutuyor o kılıftan cıkarmak bile zor oluyor ki ben ilk aldıgımda kılıfa sokarken bişi olcak diye korkmustum bile..bunlar daha kullanıslı hem daha fonksionlu..üstteki sadece cekmeli deri kılıf diger ikisi daha saglam birde ekran koruması var..
dostum şu 2 ve 3. linkteki kılıflar sadece yan ve arka tarafını koruyor dimi yani ekranla bi ilgisi yok ... ben asıl ekranın korunması için arıyorum yani zarar görmeyecek şekilde cebimde taşıyabilmem gerek telefonu ...

_hEro
10-04-2010, 02:36   |  #67  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Hero dostum en iyisini yapmıssın o havale işi iyi olmus benim aklıma gelmedi walla satıcıya teklifte bulunmak..en kısa zamanda bende bir kullanıyım su yontemi ;)
http://urun.gittigidiyor.com/Nok ... 64_W0QQidZZ26039708
Önceki mesajımda gösterdiğim link çıkmamış ;)

ronarda
11-04-2010, 17:20   |  #68  
Yeni Üye
28 mesaj

5800 kullanyorum,çok da memnunum.Dokunmatiği,internet bağlantısı,ses kalitesi tek kelimeyle mükemmel.Ancak şimdi birde Samsung Monte almayı düşünüyorum.Dış görünüş ve şıklık olarak Monte,5800'dan daha iyi bence hemde büyük farkla.Ama tabii 5800 ve Monte arasında tercih yapcaksan 5800 almalısın.
    Eğer internetten almayı düşünüyorsan hepsiburada'yı tavsiye ederim.Orada Samsung Monte 50 tl daha pahalı ama hediye hafıza kartı 2 gb.5800'ın ise 8 gb.Aradaki fark 6 gb.6 gb daha fazla olmasına rağmen daha ucuz.Üstelik Nokia kalitesinde.Ayrıca Ovi Store'dan çeşitli uygulamalar indirerek telefonunu kişiselleştirebilirsin.TAbii samsung apps'de var ama onda fazla uygulama çeşidi yok.
   Sonuç olarak bence 5800 almalısın.Karar senin.

Son Düzenleme: ronarda ~ 11 Nisan 2010 17:21
CarlJohnson
11-04-2010, 22:37   |  #69  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj
Alıntı: _hEro  
http://urun.gittigidiyor.com/Nok ... 64_W0QQidZZ26039708
Önceki mesajımda gösterdiğim link çıkmamış ;)
uygun bir zamanda ve en kısa zamanda tabi su satıcıya birde ben mesaj atayım da hesabına havaleyle gonderiyim parayı alıyım urunu lazım boyle birsey :)

3.attıgım linktekinde ekran için sadece sticker koruma war yani direk camı kapatan birsey yok
2.link için pek emin degilim iphonelardada var benzer bir kap butun ekranı vs aynı maddeyle kapatıyor bana onun gibi geldi ama emin degilim dostum cidden :)
http://urun.gittigidiyor.com/nok ... ma_W0QQidZZ24499453  HERO sen anlarsın bir baksana su linktekine tum ekranı falanda kapatıyor mu sırf cerceve mi emin olamadım ben eger ekranıda kapatıyorsa işini gorur bu linktekide..
hic olmadı ilk attıgıma bakıcan arkadasım ya o  ya da senin gonderdigin linkteki orjinal nokia :) walla en rahat en duzgun urunu al diye kastım cok da su ikinciden emin olamadım Hero anlar bir baksın..

godsmack06
02-05-2010, 17:15   |  #70  
Üye
93 mesaj

http://www.cilginalisveris.com/U ... 0/cep_telefonu.html

tavsiye ederim