Hangi Ultrabook daha iyi?

mrfunky
23-08-2012, 13:53   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

Merhaba, tavsiye edebileceginiz daha önce kullanmis oldugunuz bir ultrabook modeli var mi? Fiyatlari cok yüksek ama sizce almaya degicek olan hangi model olabilir? Su ana kadar hep laptop kullandim, ultrabook´tan cok daha iyi bir performas alicagim konusunda tavsiye edenler oldu, siz de bu görüse katiliyor musunuz?

blade27
23-08-2012, 17:06   |  #2  
blade27 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
120 mesaj

kullanmadım ama sana tavsiyem toshiba olur takıp ettiğim kadarı ile en en hafif kullanışlı dış kaplamada kullanılan malzeme ile mükemmel eğer fırsatım olsa gözüm kapalı alırım bi araştır samsungda felan ethernet bağlantısı felan ek adaptör şeklinde yanı yanında ir sürü şey taşıyacaksın ama toshiba bunun üstesinden de gelmiş

orhantatar
23-08-2012, 18:10   |  #3  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

https://www.chip.com.tr/galeri/e ... ultrabook_2514.html

bosluk
23-08-2012, 18:21   |  #4  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Almaya değer mi bu tartışılır yanlız. Ultra fiyata ultrabook mu, yoksa adam gibi tercihen de yeni çıkan windows 8'li klavyesi de eklenebilen bir tablet mi daha alınasıdır? Şahsi fikrime göre artık devir tablet devri. Ultrabook'ların tabletlere göre öyle aman aman bir avantajları yok en başta. Ekran boyutu hemen hemen aynı, işlem gücü tabletler bile 4 çekirdek geliyor artık, ekran kartı gücü desek özellikle tegra 3'le birlikte zaten ufak ekranda oyun zevki ne kadar olacak, ikisi arasında muazzam fark yok, hatta hd3000 kullanan ultrabook'lara göre ben daima tegra tercih ederim. Pil ömrü desek asus gibi klavyeli tabletlerin ömrü ortalama 2 kat fazla ultralardan. Bunun yanında 3g'dir dokunmatik ekrandır birçok özellik var ekstradan. Hal böyleyken tercih meselesi haline geldi bu iş ve sanıyorum 4-5 sene zarfında dizüstlerini bitirmeyi planlayacak üreticiler de. Demem o ki biraz bekleyerek Windows 8'li tablet seçeneklerini de değerlendirin isterseniz. Devir sevelip/sevmeyelim onların devri artık.

efeoglu
24-08-2012, 15:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
3,430 mesaj

bencede ultrabooklar üzerine sadece windows işletim sistemleri daha kolay kullanılıyor diye ve daha uyumlu diye o kadar para vermeye gerek yok.. daha uygun fiyata bir ultrabooktan en fazla 1cm kalın ve 200 300 gram fazla bir laptop alabilirsin, bence çok daha mantıklı bir ultrabook fiyatına baktığımda.. en kötüsü 900 1000 dolar civarında i3 işlemcili olan modelleri ve o fiyata i5 yada i7 işlemcili dizüstü bile alabilirsin. sonuçta bir iş adamı değilsin ve sürekli yanında taşıma zorunluluğun yok olsa bile bir sırt çantası fazlasıyla işini görecektir

Qromodynmc
24-08-2012, 15:11   |  #6  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Ultrabook piyasasının türkiyedeki halini bilmiyorum ancak,yurtdışında Lenovo Ultrabooklar rakiplerine göre daha ucuz ve daha performanslı olarak biliniyor.

efeoglu
24-08-2012, 16:31   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
3,430 mesaj

899 dolar ile piyasaya gireceklerdi.. i3 işlemcili 4 gb rama sahip modelleri ama ne oldu bilmiyorum.. türkiyede 1000 dolar civarı olur fiyatıda.. ama o fiyata daha iyi işlemcili bir laptop almak daha mantıklı bence.. sonuçta ultrabook herkes için değil, iş için üretilmiş modeller.. ama bizde gösteriş diye bir şey var, o kötü işte.. :s

mrfunky
24-08-2012, 17:43   |  #8  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

Youmlariniz icin tesekkürler benim icin aydinlatici oldu vermis oldugunuz bilgiler ve tavsiyeler.