hangisini almalıyım

HPQ-User
20-03-2012, 16:58   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kqrq sormuş:
yardımcı olun notbook alıcam

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
ben casper en son modeli hani şu ram 8  ekran kartı 2 gb şlkemcisi i7 olan makinasından almaya karar werdım ne dersiniz  notbook alıcam

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729; .NET4.0C; .NET4.0E)

Kapalı Hesap (154666)
20-03-2012, 20:41   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Notbook alma sorunları çok olur.

Kapalı Hesap (2197)
03-04-2012, 07:47   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
230 mesaj

Notebook sanırım söz ettiğiniz. Size tavsiyem Packard Bell'den şaşmamanız. Sistem ve configürasyon olarak Acer'ın ürettiği yüksek performanslı Notebooklar Packard Bell adıyla satılmaktadır. Aslında sizin configürasyondan çok ne kadar bütçe ile buna girişeceğiniz önemli. 100000$'a da notebook var.

Notebook almak bir çok avantajı getirir dezavantajlarının yanında. Ne için alınacağı da önemlidir. MR_YAMYAM su da da bir çok bakteri var. İçmeden ne kadar hayatta kalabiliriz ?

MicrosoftGenci
03-04-2012, 12:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
304 mesaj

Dell ve Samsung öneririm çünkü dell bir sıkıntınız olduğu zaman dellin ortakları var koçsistem gibi arayıp sorunlarınızı yerinde ve ücretsiz hallediyorlar. samsung ise şuanda sony şirketin %81 alarak dünyaya kalitesini kanıtlamıştır.

mahmutdemir
03-04-2012, 18:04   |  #5  
mahmutdemir avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
497 mesaj

Casper Keinlikle ALMA Derim.Packerd BELL , TOSHİBA , Samsung , HP Önerebilirim.

LENO7
03-04-2012, 18:06   |  #6  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

MONSTER,Asus,Samsung,Lenovo Acer,Dell gibi markalar varken niye Casper alıyorsun..

Joker65
03-04-2012, 19:25   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

bana göre:
iyi laptop:msi,monter,packard bell,lenovo,asus
kötü laptop:toshiba,casper,dell,acer

Kapalı Hesap (200174)
03-04-2012, 21:12   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

Sorunlarla karşılaşmak istemiyorsan >Asus..
Sonuçta kul yapımı hepsi donanımdan sorun çıkartabilir alındıktan  2-3 yıl sonra son derece hızlı mağdur etmeyen servis arıyorsan >Asus...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 03 Nisan 2012 21:13
ccc KINAŞLI ccc
03-04-2012, 21:22   |  #9  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,653 mesaj

İstersen bunu al rahat edersin ;)
ASUS N55SF CORE İ7 2670QM-2.2GHZ- 8GB DDR3-750GB-15.6"-DVDBRW- 2GB GT555M - W7PRE

Çok süper bir leptoptur eğer neden pahalı önerdiğimi soruyorsan şöyle yanıtlayım
Şimdi leptoplar masaüstü bilgisayarlardan bi konuda geri kalırlar "Parça değişikliği"
Masaüstü bilgisayarlar yavaşalyıp eski performansını kaybettiğinde parça değişikliğine gidilerek eski hallerine döndürülürler

Ama leptoplarda böyle bir imkan olmadığı için almışken tam alacaksın yoksa ilerde çok piman olursun çoook.... ;)

AmbaSSadoR
03-04-2012, 21:46   |  #10  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
400 mesaj

diz üstü(laptop-notebook) larda önerilebilecek markalar bence asus-msi ve lenovo ürünleridir ,siz bir bütçe ve ne amaçla kullanacağınızı  belirtmemişsiniz ama kınaşlı arkadaş çok güzel bir örnek belirtmiş aynısını geçenlerde bir arkadaşıma aldım inanın tüm oyunlar full ayarlarda(bf3 dahil) oynatıyor zerre takılmada yok tavsiyem asus ve msi dir.

ccc KINAŞLI ccc
03-04-2012, 21:53   |  #11  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj
Alıntı: AmbaSSadoR  
diz üstü(laptop-notebook) larda önerilebilecek markalar bence asus-msi ve lenovo ürünleridir ,siz bir bütçe ve ne amaçla kullanacağınızı  belirtmemişsiniz ama kınaşlı arkadaş çok güzel bir örnek belirtmiş aynısını geçenlerde bir arkadaşıma aldım inanın tüm oyunlar full ayarlarda(bf3 dahil) oynatıyor zerre takılmada yok tavsiyem asus ve msi dir.
Ağzı kulaklarına varıyor Evet zaten oyun ve performan amaçlı önerdim o leptop'u ama o arkadaşımız o leptop'u alsın kesinlikle ama kesinlikle pişman olmaz zaten Bildiğim kadarıyla vatan bilgisayarda istenilmeeyen ürünün 2 ay içerisnde değişimi yaplıyor. Beğenmezse değiştirir

Yok almaktan vaz geçtiyse de 30 iş günü içerisinde paketiyle iade edebilir Ağzı kulaklarına varıyor

Kapalı Hesap (154666)
03-04-2012, 22:27   |  #12  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: Zahir Murat Akın  
Notebook sanırım söz ettiğiniz. Size tavsiyem Packard Bell'den şaşmamanız. Sistem ve configürasyon olarak Acer'ın ürettiği yüksek performanslı Notebooklar Packard Bell adıyla satılmaktadır. Aslında sizin configürasyondan çok ne kadar bütçe ile buna girişeceğiniz önemli. 100000$'a da notebook var.

Notebook almak bir çok avantajı getirir dezavantajlarının yanında. Ne için alınacağı da önemlidir. MR_YAMYAM su da da bir çok bakteri var. İçmeden ne kadar hayatta kalabiliriz ?

Bilinçli olarak doğal kaynak suyu içmek ile şebeke suyu içmek arasında bir fark vardır.
Bilinçsizce içilen doğal kaynak suyu zarar da getirebilir. Eğer bu konuda bilgisiz isek en güvenlisi yine de klorlu şebeke suyudur.
Konuda bahsi geçen, bir notbook (notebook) ile bir netbook ya da mütekamil bir dizüstü bilgisayarın arasındaki farkların olduğudur.
Hangi firma olursa olsun mutlaka üst düzey üretimleri olduğu gibi çok daha basit yapıda üretimleri de bulunmaktadır. Bu yüzden soruyu soran arkadaşın sadece i7 işlemcisini kriter olarak almasını ve kararını bu yönde vermesinin doğru olamayacağını anlatmaya çalışmıştım.
Pil ömrü
Ekran çözünürlüğü ve özellikleri.
Tuşları ve donanım kalitesi (özellikle anakart ve bios)
Dış yüzey kaplaması ve dayanıklık.
Bence ilk tercih sebebi olmalıdır. Eğer oyun amaçlı bir notebook düşünülüyorsa bu kriterleri sağlayacak donanım ve işlemci özellikleri aranmalıdır.

Kapalı Hesap (2197)
03-04-2012, 22:40   |  #13  
Kapalı Hesap
230 mesaj
Alıntı: Mr_YAMYAM  
Bilinçli olarak doğal kaynak suyu içmek ile şebeke suyu içmek arasında bir fark vardır.
Bilinçsizce içilen doğal kaynak suyu zarar da getirebilir. Eğer bu konuda bilgisiz isek en güvenlisi yine de klorlu şebeke suyudur.
Konuda bahsi geçen, bir notbook (notebook) ile bir netbook ya da mütekamil bir dizüstü bilgisayarın arasındaki farkların olduğudur.
Hangi firma olursa olsun mutlaka üst düzey üretimleri olduğu gibi çok daha basit yapıda üretimleri de bulunmaktadır. Bu yüzden soruyu soran arkadaşın sadece i7 işlemcisini kriter olarak almasını ve kararını bu yönde vermesinin doğru olamayacağını anlatmaya çalışmıştım.
Pil ömrü
Ekran çözünürlüğü ve özellikleri.
Tuşları ve donanım kalitesi (özellikle anakart ve bios)
Dış yüzey kaplaması ve dayanıklık.
Bence ilk tercih sebebi olmalıdır. Eğer oyun amaçlı bir notebook düşünülüyorsa bu kriterleri sağlayacak donanım ve işlemci özellikleri aranmalıdır.

Sabrın ve açıklaman için teşekkürler :=) Bak alınması olanaklıymış. Tavsiye etmek yeterli ama değil mi ? :=)

Kapalı Hesap (154666)
03-04-2012, 23:38   |  #14  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: Zahir Murat Akın  
Sabrın ve açıklaman için teşekkürler :=) Bak alınması olanaklıymış. Tavsiye etmek yeterli ama değil mi ? :=)
Tavsiye etmek kullanılan ve bilinen bir ürüne kefaletten kaynaklanır. Benim kefil olduğum bir marka bende tıkır tıkır çalışırken alacak olan arkadaşta ciddi sorunlar da çıkarabilir.

ccc KINAŞLI ccc
03-04-2012, 23:50   |  #15  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj

Bırak YAMYAM abi boşuna uğraşma belliki birileri buraya yıldız almak için gelmiş biz konu açsak bir Allah'ın kulu girmez ama ödül var diyince bilen adamda bilmeyen adamda konuya bodaoslama dalıyor
Amaç:
Her konuda ismini göstererek ben yıldızı hakediyorum mesajı vermek ama buşuna uğraşmayın arkadaşlar buudaki denetmenler her konuyu okuyor ve anlıyor yani saçma sapan mesajlarla ancak kendinizi kandırırsınız !!!

Kapalı Hesap (154666)
03-04-2012, 23:58   |  #16  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: ccc KINAŞLI ccc  
Bırak YAMYAM abi boşuna uğraşma belliki birileri buraya yıldız almak için gelmiş biz konu açsak bir Allah'ın kulu girmez ama ödül var diyince bilen adamda bilmeyen adamda konuya bodaoslama dalıyor
Amaç:
Her konuda ismini göstererek ben yıldızı hakediyorum mesajı vermek ama buşuna uğraşmayın arkadaşlar buudaki denetmenler her konuyu okuyor ve anlıyor yani saçma sapan mesajlarla ancak kendinizi kandırırsınız !!!
Sen boşver bunları bilgisayarındaki kasma sorunu halloldu mu. Sebebini özel mesaj ile bildirmiştim. Sorunu anlayabildin mi.

ccc KINAŞLI ccc
04-04-2012, 00:01   |  #17  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj

Evet de ne Trojan'ı be YAMYAM abi adamlar niye trojan atsınlarki içine :(
Hem ben o trojanı hangi programla silebilirim hsngi program siler illede Kaspersky Rescue Disk mi indircez yaw :D

ccc KINAŞLI ccc
04-04-2012, 00:03   |  #18  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj

iyide trojanlar şirin programlardır yaw ben çok severim o dadlı böcükleri :D :D :D

Kapalı Hesap (154666)
04-04-2012, 00:08   |  #19  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Evet de ne Trojan'ı be YAMYAM abi adamlar niye trojan atsınlarki içine :(
Hem ben o trojanı hangi programla silebilirim hsngi program siler illede Kaspersky Rescue Disk mi indircez yaw :
Aynı program diskinden ben de kullanmıştım. 1 hafta sonra sistem çöküyordu. Sonra tüm meselenin gizlenmiş bir trojandan kaynaklandığını tespit ettim. Ama trojanı silince de sistem anormalleşiyodu. Sonunda zorla da olsa halletmiştim

ccc KINAŞLI ccc
04-04-2012, 00:10   |  #20  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
1,653 mesaj

yaw YAMYAM abi admı iyice meraklandırmadan söylemiycen dimi tamam hadi meraklandım bak nasıl sildiğini hangi programla sildiğini anlat :D

Kapalı Hesap (154666)
04-04-2012, 00:26   |  #21  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
yaw YAMYAM abi admı iyice meraklandırmadan söylemiycen dimi tamam hadi meraklandım bak nasıl sildiğini hangi programla sildiğini anlat :
Aslında anlatmıştım ama tam uygulayamadın sanırım.
Gel yeni bi konu başlığı aç sistem özelliklerini detaylıca yaz ben de senin için o programı yeniden laptopuma kurup açıklamalarını yapayım.
Burayı kalabalık etmeyelim.

Rlsr
04-04-2012, 02:44   |  #22  
Rlsr avatarı
Yıllanmış Üye
235 mesaj

http://pcdepo.com/dell-inspiron- ... ebook-urun6730.html

ben bunları tavsiye ederim i7 işlemci, gt525 ekran kartı gayet yeter ki tatmin olmazsanız buyrun incelemesi :

ayrıca usb 3.0 da yayılıyo ve bunlarda da var... kalite konusunda dell asus ve lenovo kolay kolay sorun çıkarmaz... servis konusunda da dell ve asus çok iyi ama lenovo hakkında bi bilgim olmadığı için önyargıyla yaklaşmak istemiyorum... ayrıca bu bilgisayarlarla ısınma sorunu da yaşamazsın...

mburak12345
04-04-2012, 09:58   |  #23  
mburak12345 avatarı
Yıllanmış Üye
1,242 mesaj

bu foruma geldiğimden beri tekrar tekrar söylüyorum. casper exper acer packard bell. bu markalardan uzak durun. size bi kullanıcı olarak değil teknik servis olarak öneriyorum.
exper casper acer packard bell=parça kalitesi ve işçilik zayıf. performans ve ısı üst düzey. pil ve adaptörler çabuk bozulur. fan soğutma sistemleri yetersiz. kasada kullanılan plastik ve menteşeler zayıf.
asusların anakart, soğutma sistemleri ve performansları yüksek fakat menteşe ve kasaları zayıf.
toshibalarda yüksek performans az sıkıntı verir(genel olarak) ama kasaları çabuk eskir boya döküntüsü ve yine menteşe problemleri sık görülür. normalin biraz üstünde olsa da ısınır.
hp dell ve lenovo benim tercihimdir.hp ısınır lafı çok önyargılıdır. g6 serisi gayet serin ve dv6 serisi yüksek performans verir fakat ısınır. amd işlemcili modeller dışında sıkıntı görmedim. özellikten çok alacağın bilgisayarın kalitesi önemlidir. işte sana önereceğim 3 model..
1-dell 2149tl=http://www.vatanbilgisayar.com/n ... ils.aspx?I_ID=53703 
2-hp 2122tl=http://www.vatanbilgisayar.com/n ... ils.aspx?I_ID=57815 
3-lenovo 1593tl=http://www.vatanbilgisayar.com/n ... _ID=57487#allImages

Kapalı Hesap (2197)
04-04-2012, 12:53   |  #24  
Kapalı Hesap
230 mesaj
Alıntı: mburak12345  
bu foruma geldiğimden beri tekrar tekrar söylüyorum. casper exper acer packard bell. bu markalardan uzak durun. size bi kullanıcı olarak değil teknik servis olarak öneriyorum.
exper casper acer packard bell=parça kalitesi ve işçilik zayıf. performans ve ısı üst düzey. pil ve adaptörler çabuk bozulur. fan soğutma sistemleri yetersiz. kasada kullanılan plastik ve menteşeler zayıf.
asusların anakart, soğutma sistemleri ve performansları yüksek fakat menteşe ve kasaları zayıf.
toshibalarda yüksek performans az sıkıntı verir(genel olarak) ama kasaları çabuk eskir boya döküntüsü ve yine menteşe problemleri sık görülür. normalin biraz üstünde olsa da ısınır.
hp dell ve lenovo benim tercihimdir.hp ısınır lafı çok önyargılıdır. g6 serisi gayet serin ve dv6 serisi yüksek performans verir fakat ısınır. amd işlemcili modeller dışında sıkıntı görmedim. özellikten çok alacağın bilgisayarın kalitesi önemlidir. işte sana önereceğim 3 model..
1-dell 2149tl=http://www.vatanbilgisayar.com/n ... ils.aspx?I_ID=53703 
2-hp 2122tl=http://www.vatanbilgisayar.com/n ... ils.aspx?I_ID=57815 
3-lenovo 1593tl=http://www.vatanbilgisayar.com/n ... _ID=57487#allImages
:=) PAckard Bell'in işçiliğinin neresi zayıf ? Valla bende sorun çıkmadı 2-3 senedir. Kullanıcı kullanmayı bildikten sonra zaten istese de birşey olmaz. Parça kalitesi zayıf demişsin. Komik, kalitesiz parçaları bana sayar mısın Easynote TJ75 modelindeki ? Bilmiyorumda en azından senden öğreneyim.

mahmutdemir
07-04-2012, 14:00   |  #25  
mahmutdemir avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
497 mesaj

http://www.[spam].com.tr/satellite-pro-c650-ez1551-toshiba-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,33637.html

C650-EZ1551 Satellite Pro Toshiba Notebook

istanbul bilşimde

bak bunu al hem ucuz hem toshiba hemde süper ;)

Son Düzenleme: mahmutdemir ~ 07 Nisan 2012 14:02