Hard Disc Görünmüyor

cinar19
29-01-2009, 23:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

2 AY ÖNCE ALDIĞIM HARD DİSKİM (SEAGATE ST3500320AS
500 GB) İKİ HAFTA ÖNCE HİÇBİR OLUMSUZLUK YOKKEN BİLGİSAYARIM TARAFINDAN GÖRÜNMEMEYE BAŞLADI. BİRÇOK YÖNTEM DENEDİM, BİLGİSAYARCILARA GÖTÜRDÜM ,BİR TÜRLÜ BİLGİLERE ULAŞAMADIK. HARD DİSKİM GÖRÜNMÜYORDU .10 SENELİK TÜM BİLGİ BİRİKİMİM BİR ANDA GİTTİ.BU HARD DİSKİ DEPO OLARAK KULLANDIĞIMDAN YEDEĞİ DE YOKTU . NE OLUR BİR ÇARE !!!

sticker
30-01-2009, 00:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
669 mesaj

aynı markabir harddisk almıştım 160gb.daha bilgisayarın ilk açılışında yanmıştı...neyseki aldığım mağaza(sanırım uğraşmak istemediler)değişim aptı...yanmış olabilir kokla acaip bi yanık kokusu geliyorsa innalillahi....

cinar19
30-01-2009, 09:24   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

cevap yazdığınız için teşekkürler ancak benim hard diskim yanmadı hiçbir koku veya yanık emaresi göstermiyor.birçok bu işten iyi anlayan bilgisayarcılara götürdüm ancak bir sonuç alamadım .10 senelik tüm birikimlerim içindeydi hard diskte bir fiziksel hata veya sorun yok donanımsal olduğunu düşünüyorum .

manager817
30-01-2009, 09:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

cinary19, diskin takılıyken pc power düğmensine bastığında diskten hiç ses gelmiyor mu ? diskin led i yanmıyormu, yani diske power verdiğinde az da olsa bir disklerin dönme sesi gelmesi lazım, eğer bu varsa ve diskinde fiziksel bi sorun varsa bir çok disk programları var onlarla diskini fabrika çıkışı haline döndürebilirsin fakat mekanik sorunlar varsa ,o diski kullanamazsın .

falca
11-04-2009, 09:11   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

hoca senın harddıskının sorunu da benle aynı.yanma degıl sorun seagate ın mallıgı yuzunden bunlar basımıza geldı.hatalı uretım bunlar.bı yontemı var bunu kurtarmanın.baska forumlarda anlatılmıs arastırmanı onerırım.bu hafta ıcı ben de uygulayacagım eger yapabılrısem burada ayrıntılı bı sekılde anlatmaya calısacagım

heroo
17-09-2009, 00:12   |  #6  
Taze Üye
6 mesaj

slm  arkadaşlar    bende  birşey eklemek istedim  Pc Format Attıkdan  Sonra   benim  bilgisyararımda   250 seagate dik vardı    bir  ara  bilgisayarımda  diskin olmadıgını fark ettim   yönetimsel araclardan  diskyönetimine girdigimde diskimin  saglam  bölünmemiş oldugunu fark ettim   ama Bilgisayarımda Diski  Görmuyordu
az Dikkat edince    Diskde   Her hangi Bir  Sürücü  HArf Atanmadıgını  Gordum VE  Sürücü Yolu  Harf degiştir diyerek   olayı  cozdüm 
Eger  partıon Bolümlemesi  Yapamdı İseniz Diskiniz Orda ve  verileri İçinde demektir
Diskinizin Saglama OLup olamadıgını  Ogrenmek  İçin en iyi  yapacagınız  Şey  İse  Diskinizin  Markasına  göre Web Sitesinden Sıfırlma  VE Test Programını İndirerek Diskinizi Onara  Bilirsiniz 

Not :Diskinizden Ses gelmiyor  ama  diske  partıon bolumlemesi   ve windows  yüklemesi yapamıyorsanız  bu adımları  Takip edin  
1 Kesinlikle  Web sitesinde Gerekli Yazılımları  İndirip  Fabrika  Sıfırlama programını  İndirniz  Vede Hdd testa Tabi  Tutun deneyein  Calıştırdıgınız diskinizin  ilk Olarak  Mrb  Kaydını Dogrulayın Vede Silin
2 Aşamada İse  Low Level  Formatla Kurtarmaya Calışınız    
3 programda Size  Hdd  flas  Rom . seri Nosunun Oldugu Kısmı  Bİr kenara yazın çünkü 
Diskinizin Anakart Epromunda  Bozulama(yazılımsalhata OLumuş Olabilir )  Rom   uzantılı  dosyayı  indirin
  yukarada verdigim  Tarifle Arızayı  Bulup Gidere Bilirsiniz