hard disk değişimi

okfbgnc
22-04-2013, 19:24   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
259 mesaj

Arkadaşlar kuzenimin laptobunda bir porblem var sorunun hard diskte olduğunu düşünüyorum. Kendi diskimi onun bilgisayarına takacağım ama bir sorun çıkar mı? Kendi bilgisayarlarımın sürücülerini falan kaldırmam gerekir mi önce diğer bilgisayara takınca o kendi sürücülerini yükleyecek çünkü

DiamondMines
22-04-2013, 23:22   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: okfbgnc  
Arkadaşlar kuzenimin laptobunda bir porblem var sorunun hard diskte olduğunu düşünüyorum. Kendi diskimi onun bilgisayarına takacağım ama bir sorun çıkar mı? Kendi bilgisayarlarımın sürücülerini falan kaldırmam gerekir mi önce diğer bilgisayara takınca o kendi sürücülerini yükleyecek çünkü

Evet büyük ihtimal çalışmaz, Windows bile açılmaması lazım. Çipset + ekran kartı sürücüleri aynı olmadığı için format çekip öyle denemeniz gerekir. Kuzeninin mevcut sabit diskine bir HD Tune ile bir tarama yaptırın ilk olarak.

okfbgnc
22-04-2013, 23:46   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
259 mesaj

teşekkürler diamondmines. hd tune ile tarama yaptık 7-8 tane bozuk alan çıktı. Bilgisayar inanılmaz yavaş çalışıyor oysa ki i5 8gb makine.  ramlerde sorun yok onları değiştirdik, sonuç aynıydı. Yazılımsal bir sorun da yok diskten şüpheleniyorum ben. masaüstünde sağ tıklamak bile zulüm, hele ki fotoğraflar arası geçiş bile 5 saniye kadar sürüyor Gülüş

Son Düzenleme: okfbgnc ~ 22 Nisan 2013 23:49
DiamondMines
24-04-2013, 00:49   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: okfbgnc  
teşekkürler diamondmines. hd tune ile tarama yaptık 7-8 tane bozuk alan çıktı. Bilgisayar inanılmaz yavaş çalışıyor oysa ki i5 8gb makine.  ramlerde sorun yok onları değiştirdik, sonuç aynıydı. Yazılımsal bir sorun da yok diskten şüpheleniyorum ben. masaüstünde sağ tıklamak bile zulüm, hele ki fotoğraflar arası geçiş bile 5 saniye kadar sürüyor Gülüş

Tamam sabit disk gidiyor gibi görünüyor ama ne zaman belli değil. Verilerinizi yedekleyin ve büyük ihtimal yavaş olan sistemin en önemli sorunu sabit disk olabilir. SSD takabilirseniz çok iyi olur, sadece tavsiye. Veya yeni sabit disk almanız gerekecek. Burayı da oku istersen:

http://forum.donanimhaber.com/m_37218495/tm.htm

Son Düzenleme: DiamondMines ~ 24 Nisan 2013 00:53
okfbgnc
24-04-2013, 03:17   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
259 mesaj

evet diski değiştirip denedik ve gerçekten de sorun diskte. ilginç bir şekilde benim disk o bilgisayarda sorunsuz çalıştı. artık yenisini alacak, en azından sorunun kaynağını bulduk. ilgilendiğiniz için teşekkürler Beğendim