hard disk nasıl bölünür

fatihcicek
01-01-2008, 12:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba arkasaşlar ve uzmanlarımız.
Sizden ricam vistada hard diskimi format atmadan nasıl böleceğim? 250 GB HARD DİSKİM VAR. 3'e bölmek istiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Öğretmen

Soru

Borga-x
01-01-2008, 12:06   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Fatih hocam önce Partition magic programını kurmalısın. Bu program ile HDD istediğin kadar bölebilirsin yanlız dıkkat et en ufak bır hatada HDD en baştan biçimlendirmek ıcın komple format atman gerekebılır

Sefa Adak
01-01-2008, 12:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj
Borga-x
Fatih hocam önce Partition magic programını kurmalısın. Bu program ile HDD istediğin kadar bölebilirsin yanlız dıkkat et en ufak bır hatada HDD en baştan biçimlendirmek ıcın komple format atman gerekebılı
Katılıyorum.Partition Magic ile yapabilirsiniz.

Partition Magic 8.0 Dowland:

Aras Yurtman
01-01-2008, 12:36   |  #4  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
571 mesaj

Vista'da HDD'i bölmek için ayrı bir program kurmaya gerek yok:

kantekin'den alıntı:
Vistada Hdd bölmek için şu secenekleri izleyebilirsiniz:
-Masa üzerinde bilgisayarıma sağ tıklatıyoruz
-Açılan küçük pencereden YÖNET seçeneğini seçiyoruz
-Açılan Bilgisayar Yönetimi Penceresinden DEPOLAMA\DİSK YÖNETİMİ seceneklerine tıklatıyoruz
-Pencerede sunulan sürücülerden bölümlemek istediğimiz sürücüye sağ tıklatarak açılan küçük pencereden BİRİMİ KÜÇÜLT seçenegini tıklatıyoruz
-Vista size eger sistemin kurulu olduğu sürücüyü bölmek istiyorsanız vista size bölebileceğiniz kada alanı tavsiye ediyor eğer daha fazla alan bölerseniniz işletim sisteeminin zarar görebileceğini belirtiyor.
-Açılan pencereden gerekli bayt bölümlerini doldurduktan sonra küçüit butaonunu tıklıyorsunuz.
-Devam edip yönergeleri takip edip işlemleri bitirdikten sonra yeni açılan bölümü vista otomatik oalrak biçimlendirecektir ve bu işlemden sonra yeni sürücünzü hazır olacaktı...

Kaynak: https://www.chip.com.tr/forum/hp ... -format_t44601.html (5. mesaj)

Son Düzenleme: Aras Yurtman ~ 01 Ocak 2008 12:38