Hard disk ten gelen sesler ve donma

Mert Ceyhan
24-08-2015, 19:46   |  #1  
Mert Ceyhan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba arkadaşlar ben geçen aylarda ikin ci el Seagate Barracuda 2TB hard disk aldım ilk başlarda gayet iyi çalışıyordu fakat sonradan sonraya hard diskimde işlem yaparken  oyun yükleme veya hard diskimde yüklü olan oyunları oynarken "tık tık" diye cok gürültülü olmasada bir ses geliyor ve bu sesin akabinde yaklasık 30 40 saniyelik veya 1 dakikalık hard disk üzerinde yaptıgım işlemde donmalar yaşıyorum. bu genelde oyun yüklerken veya harddiskime yüklediğim oyunları oynarken oluyor bunun nedeni nedir acaba bi yardım edebilirmisiniz

KacmazTR
05-09-2015, 00:43   |  #2  
KacmazTR avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
26 mesaj

Donmalar işlemci kaynaklı olabilir fazla yüklenme de işlemci ısınabilir 1-2 dakika hatta temelli donmalar bilgisayarını açıp kapatmak zorunda kalabilirsin. Çözüm olarak ise işlemci fanını çıkar işlemcinin üstüne az bir şekilde termal macun sür ve fanı tekrar yerine tak böylelikle ısınma sorununu çözmüş olursun buda donmalara fayda edebilir.

teknokopat
15-09-2015, 15:17   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 5
48 mesaj

hard diskte sorun olabilir. öncelikle netten bulabileceğin bir program ile bad sector taraması yap. eğer temiz çıkarsa, garantisi de devam ediyorsa servise götür bir baksınlar.

okankurubas
22-09-2015, 12:20   |  #4  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

Biran önce yedeklerini al ve servise götür. Muhtemelen yeni ürün vereceklerdir.