Harddisk Sorunu

Gulsah483
29-07-2017, 15:31   |  #1  
Gulsah483 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba,ben bir kaç gün önce yeni notebook aldım.Casper Nirvana hem tablet hem de notebook olanlardan...Bir tane de 1 tb lık samsung harddiskim var.Onu bilgisayara takıyorum ışığı yanıyor ama bilgisayar harddiski görmüyor.Hiçbir şekilde açamıyorum harddiskimi.Acaba harddiskte bir sorun mu var diye başka bilgisayarlarda denedim onlarda gayet düzgün çalışıyor...Sebebi nedir acaba??

White-Fox
29-07-2017, 17:28   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

harici den bahsediyoruz sanırım.Farklı usb girişlerinde denediniz mi ? 1.0 2.0 3.0 fark oluşturabilir tabi normalde 3.0 dan 2.0 hızıyla yada 2.0 dan 3.0 uyumla iş görebilirsiniz ama hani sonuçta flash değil bunlar en azından 320 gb lık diskler farklı usb lerde deneyin.

Bir diğeri ise açamıyorum derken ? yani siz takıyorsunuz hiç mi okumuyor ? kurulum cd'si falan olur bazılarında Ama genelinde usb ye takıldığında içindeki .inf dosyası otomatik çalışır bu sayede cihaz yazılımını otomatik kurar.Yani taktığınız da usb ye "Cihaz kurulumu yapılıyor/algılanıyor" vs demesi lazım sonrada hdd ye ulaşabilirsiniz.

Son Düzenleme: White-Fox ~ 29 Temmuz 2017 17:29
Gulsah483
29-07-2017, 23:01   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Evet harici..İki tane usb girişi var notebook'un.İkisine de taktım ama açılmıyor.Hiçbir şekilde harddiski taktığıma dair bir belirti bile yok.Biraz araştırdım disk yöneticisinde görünüyormuş ama isim atanmadığı için açılmıyormuş ama ben de öyle bir şey de yok.Cihaz kurulumu yapılıyor benzeri bir yazi da çıkmadı hiç.Kısacası sanki harddiski hiç takmamışım gibi...Bir de benim bilgisayara takınca harddiskten ses geliyor başka bilgisayarda bu seste yok...

Son Düzenleme: Gulsah483 ~ 31 Temmuz 2017 11:34
enes669
02-08-2017, 12:28   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

iyi günler.. 1 tb'lık hard diskim düne kadar çalışıyordu ama bugün taktığımda USB ygıtı tanınmadı başlığı altında bağladığınız en son USB aygıtı arızalı olduğundan bağlanamıyor yazısı çıkıyor ışığı hafif bi süre yanıp kapanıyor ama başka laptoplarda hiçbir sorun yok hemen görüyor. Ayrıca kendi laptopuma başka usb flash disk de taktım onları görüyor tek sıkıntı düne kadar taktığım 1 tb'lık harddiskim görünmüyor ne yapabilirim:(

selimkerem
24-09-2017, 20:10   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Selamlar benim 1 tb lık Seagate 1 TB Taşınabilir Harddisk var daha düne kadar çalışıyordu televizyona taktım video izledim ama sonra tekrar  bilgisayara taktım ve görünmedi disklere girdim ve orda Seagate ayrılmamış alan olarak görünüyor ... Lütfen yardım edin tüm fotoğraflarım ve önemli bilgilerim orda ...

Son Düzenleme: selimkerem ~ 24 Eylül 2017 20:57