harddisk sürekli çalışıyor ışığı hiç sönmüyor nede

ferrarili adam
21-04-2006, 15:01   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
457 mesaj

pc nin hd si açıldıktan 10 dk sonra çalışmaya başlıyor ışığı sürekli yanıyor hiç durmadan ben bir şey yapmasam bile çalışıyor.

işlemci kullanımı %5 ile %100 arasında sürekli değişiyor.

pc kapatmaya çalıştığım zaman  services exe sonlandırılamıyor diyor sonra kapanıyor

kısacası arkadaşlar hd kendi kendine birşeylerle uğraşıyor bunun bir çözümü varmı.

lazrailefsanesi
22-04-2006, 13:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Klasik baslayalım.Bilgisayarına bir taratma yaptın mı? Bilgisayarına bir trojen yada virüs bulasmıs olma ihtimali var mı? güncellemeleriyle birlikte bir virüs programı (avast  home ücretsizdir) ile spybot yada hijackthis (bot trojan, dialer programı) arama yap oncelikle.Mumkunse guvenli modda ve ag baglantısı olmadan.Sorun büyük ihtimal bu sebepten ama  baska seylerde olabilir.
Birde ctrl+alt+delete den gorev yöneticisine gir ve ordan işlemlerden services.exe yi elle kapa.Bak bakalım islemci 5 100 arasında degisiyor mu? degismiyor bilgisayar sakinlesiyorsa hemen taratmaya basla :)
Kolay gelsin.Durumu bizdende haberdar et.

ferrarili adam
22-04-2006, 16:21   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
457 mesaj

services.exe sonlandırmak istedim sonlandırmadı.
büyükihtimal virüslerden diye düşündüm.
format atmak zorunda kaldım

nazmicanberk
23-04-2006, 15:35   |  #4  
Üye
83 mesaj

format atmaktan başka çaren yok arkadaşım sorun windowstan kaynaklanmakta vakit kaybetmeden parçalara zarar vermeden hallet

ferrarili adam
23-04-2006, 16:20   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
457 mesaj

bende onun için format attım yeni xp kurdum

pc rahatladı valla

yoksa harddiski elime verecekti lanet virüs.

LaNeTLi
23-04-2006, 19:12   |  #6  
Üye
87 mesaj

bence bir virus taraması yapsan daha iyi olurdu eger virus taraması başarısız olursa services exe  dosyasını madem sonlandırmıyor o zaman güvenli modda açıp silmeyi dene derdim ama sen zaten formatlamıssın. windowsa format atmadanda çözerdin eger hiç bir çare olmuyorsa tak win98 başlangıç diskini o dosyayı dostan sil tabi sorunu o dosya çıkarıp çıkartmadını bilmen gerekir bence birdaha sorunla karşılasınca hemen format atma. bende böyle bir sorun olsa ben inatlaşırım ne olursa olsun format atmadan halletmeye çalışırm :)