harddiski tanıtma

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
necoko
21-06-2004, 01:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

merhaba asus a7n8x-x anakart, amd2500 işlemci.seagate7200rpm 80 gb harddisk, 256ddr bellek bir bilgisayar aldım.harddiski primary mastera taktım. fakat algılamadı. algılamaya çalışırken öylece kalıyor. ama harddiski secendary mastera bağlayınca algılıyor. sorun nedir acaba.teşekkürler

Votec
21-06-2004, 02:09   |  #2  
Votec avatarı
Taze Üye
4 mesaj

slm
normalde imkansiz ama  bios da primary master kanali kapali olabilir.
mumkunse cd rom surucusunu  primary mastere takip onuda test  edebilirsin.

yada hardiskteki jumper ayarini otamatik algilamaya ayarlayip deneyebilirsin birde.

Son Düzenleme: Votec ~ 21 Haziran 2004 02:13
azyazar
14-09-2004, 11:09   |  #3  
Taze Üye
17 mesaj

CdRom sürücünü slave olarak ayarla düzelir.Büyük ihtimalle onu master olarak görüyor.

Recep Baltaş
08-10-2004, 17:02   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

arkadaşlar lütfen saçmalamayalım.Neredyse bütün anakatlarda iki ide kanalı vardır
Primary
Secondary
genellikle primary e hdd ler secondary e de cd romlar bağlanır.Yalnız dikkat edin secondary dedim slave demedim.eğer bir kanala örneğin primary kanalına iki hdd bağlanmısşa biri slave olarak ayarlanır.
Onun için bu arkadaşın cdromuyla bir sorunu yok ona hiç dokunmaması gerekiyor.
Sorunu hdd sinin jumper ayarıyla..Necoko sana düşen görev hdd nin üstüne bakıp jumper ayarlarını okumak ve oradan hdd nin jumper ını master olarak ayarlamak.sonarad hdd ni primary kanalına bağlamak.oda olmazsa biosa girip ayarları auto yapmak

Banned
08-10-2004, 21:35   |  #5  
Banlandı
1,133 mesaj
alıntı:
Gönderen : chip_recep

arkadaşlar lütfen saçmalamayalım.Neredyse bütün anakatlarda iki ide kanalı vardır
Primary
Secondary
genellikle primary e hdd ler secondary e de cd romlar bağlanır.Yalnız dikkat edin secondary dedim slave demedim.eğer bir kanala örneğin primary kanalına iki hdd bağlanmısşa biri slave olarak ayarlanır.
Onun için bu arkadaşın cdromuyla bir sorunu yok ona hiç dokunmaması gerekiyor.
Sorunu hdd sinin jumper ayarıyla..Necoko sana düşen görev hdd nin üstüne bakıp jumper ayarlarını okumak ve oradan hdd nin jumper ını master olarak ayarlamak.sonarad hdd ni primary kanalına bağlamak.oda olmazsa biosa girip ayarları auto yapmak

işte cevap benden sana +10

Recep Baltaş
14-10-2004, 18:03   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

:::::::::sağolasın abicim::::::::::::

webaytek
15-10-2004, 17:02   |  #7  
Yıllanmış Üye