Harddiskten cızırtı geliyor laptop kapanıyor

Berkay Gültekin
07-09-2018, 04:04   |  #1  
Berkay Gültekin avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar öncelikle forumda yeniyim ilk konumu açıyorum bir yanlışım olursa affola.. 
Arkadaşlar öncelikle Asus X554lj Windows 10 işletim sistemli bir laptobum var. Son zamanlarda harddiskten "cızt" sesi gelip pc donuyor ve o klasik mavi ekran"Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatılacak."hatası geliyor. Ardından pc kendine restart atarken siyah bir ekranda beyaz yazı olarak"reboot and select proper boot device or ınsert boot media in selected boot device and press a key"hatası geliyor ve pc kesinlikle açılmıyor fakat bi yarım saat veya 1 saat geçtikten sonra normal açılıyor ama açıldığında da aynı şekilde tekrar ediyor, hdd'den ses geliyor, mavi ekran geliyor rest atıyor ve reboot and select proper... Laptobu kaldırıp altına vurunca ve hdd yuvasının olduğu yere biraz vurunca pc sorunsuz şekilde açılıyor. Yaklaşık 3-4 aydır bu sorundan muzdaribim yardımlarınıza ihtiyacım var, yardım edebilirseniz çok sevineceğim..

Panda Medya
17-09-2018, 18:07   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

bende de oluyordu harddikte bence sıkıntı var yedeklerini al sonrada birtane leptop harddiski al ucuz birşey zaten ama tavsiyem SSD almandır. biraz pahalı daha da hızlı çalışacak ama

----------------------------

444 0 444

Son Düzenleme: Panda Medya ~ 17 Eylül 2018 18:08
excel_mustafa
17-09-2018, 22:05   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

garantisi varsa direk gönder. yoksa hdd sentinel ile badsector ve health testi yap. hdd yi söküp tekrar tak.