Harddsik formata atınca noldu?

HPQ-User
29-12-2008, 23:35   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

SEMİH sormuş:
ben  makinemi xp den vistaya geçiş yaptım ama  benim ikinci hardik 20 gb olan hardske  tıklıyorum  d,sk yok diyor :s:S  format sonrası böle oldu sadece cyi formatladım.   20 gblik olan hardsikimde çok önemli belgelerim var BUNLARI NASIL KURTARRIM

TEŞEKKÜR EDERİM

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
1512 ram çift  çekirdek  250 gb + 20 gb eski bir hardisk  asus  p5b  anakart

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506)

hiko91
29-12-2008, 23:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

sen xp den vistaya gecıs yapmıssın.zaten kurarken sana dıe c dekı butun hersey sılıncek dıe ama belkı kurtarma yazılımyla sansını dene
Recover My Files
1:Hızlı dosya kurtarma
2:İstediğiniz yerdeki dosyaları kurtarma
3:Hızlı Format sonrası kurtarma
4:İstediğiniz yerdeki dosyaları Format sonrası kurtarma
---------
R-Studio 3.0 (2.10.2006)

(görsel anlatım)
-format/fdisk sonrası silinen dosyalarınızı kurtarın (kaç format olduğu önemli değil)
-sıkıştırılmış yada şifreli dosyalarınızı da geri getirme özelliği
-NTFS dosya sistemi desteği
-kolay kullanım
-Network desteği
[burası tıpkı windows gezgini gibi kök ve alt dizinlere tıklayarak,istediğimiz dosyayı kurtarmak için üzerine sağ tıklayıp Recover diyoruz ve kurtarılan dosyanın hedefini gösteriyoruz](alıntı).
[program format yada fdisk sonrası her türlü dosyayı kurtarabilmektedir.fakat silinen dosyaların üzerine bir daha veri yazılmamış olma şartı vardır.yani verileriniz silindiğinde verilerinizin silindiği bölüme herhangi bir yükleme yapmayın.eğer yükleyeceğiniz pnogram/oyun vs. silinmiş olan partisyonun üzerine yüklenirse o zaman o datayı kurtarmak zorlaşır.recover yapmak istediğiniz bölüme hiç bi şekilde müdahale yapılmamış olması en sağlıklı dosya kurtarmanın sırrıdır](alıntı).

Son Düzenleme: hiko91 ~ 29 Aralık 2008 23:41