Hardisk "Tırt Tırt" Sesi ve Dolma Sorunu

Muhittin000
11-07-2017, 22:32   |  #1  
Muhittin000 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Bilgisayarımın harddiskinden son bir haftadır "tırt tırt" diye sesler gelmeye başladı. Önceden böyle bir şey yoktu. Arka planda çalışan uygulamalarda da bir şey yok gibi. Hele ki bir işlem yaptığım zaman adeta harddisk çıldırıyor. 1TB harddisk %100 dolmaya başladı. Sanki benim görmeyip de arkada milyon tane uygulama çalışıyor gibi. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

White-Fox
11-07-2017, 22:41   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Arkaplanda uygulamanın biri hdd yi zorlayacak bir işlem yapıyor (bir uygulama veritabanı işlemi yapıyor remote yada gömülü) kontrol edin işlemleri.

Muhittin000
11-07-2017, 23:18   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

arka plandaki tüm uygulamalara heryerden baktım gerek başlangıc tan gerek görevyönetisinden herhangi bir pütüz yok gibi gözüküyor önden böyle değildi önerebileceğin bir şey varmı şimdiden cok teşekkür ederim ve yük grafikli oyunlar oynarken mesela gta 5 falan oynuyorum daha yüksek sistem zorlayacak şeyler harddikten ses gelmiyor ama ne zaman googleye ve bi klasöre girsem hardisk çıldırıyor

White-Fox
12-07-2017, 00:18   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Başka önerebileceğim bir şey  disk birleştirin tabi sabırlıysanız.Performans hususunda katkı sağlar.Birde altını çizelim görev yöneticisinden işlemci kullanımı değil hdd kullanımına bakıcaksınız bazı araçlar az işlemle tüm diski çalıştırmayı başarıyor örneğin benim bilgisayarımda ki microsoft telemetry gibi :) bu da verileri microsofta gönderiyor her pc açışımda cayıl cuyul ses duyuyorum :) yani tekrar bir bakın derim.Başkada aklıma bir şey gelmiyor.Kolay gelsin.

Muhittin000
12-07-2017, 00:22   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Yorumların İçin Çok Tşekkür Ederim SmartDefragla da Diski 52DK Boyunca Birleştirdim Yine Bir Faydası Olmadı Yorumların İçin Çok Teşekkür Ederim Diğer Kullanıcılardan Önerileri Bekliyorum Saolasın

kutsalbiberon
12-07-2017, 17:40   |  #6  
kutsalbiberon avatarı
Taze Üye
7 mesaj

Öncelikle birazcık temizlemenizde fayda var. Fazlasıyla dolu gördüğüm kadarıyla.

Vidalarını kontrol edin, gevşeme falan varsa bu sese sebep olacaktır.

Ccleaner ile temizlik yapabilir, arka plan uygulamalarını kapatabilirsiniz ancak önce harici klasörleri ayarlayın ki kıymetli şeylerinizi silmesin

Muhittin000
13-07-2017, 04:24   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

Yardımın İçin Çok ÇoK Tşekkür Ederim Vidaları Konrol Edeceğim Öteki Dediklerinin Hepsini Yaptımıştım Önceden  Birde Harici Klasör Derken Anlamadım :) Birdaha İza Edermisin :)