hardiskimin bir bölümü görünmez oldu

zeycan
25-08-2006, 00:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

seagate ncq sata hardiski olan bir bilgisayar aldım.Ghost ile yedeğini almaya çalışırken bilgisayar çöktü.Herşeyi baştan kurdum fakat  önceden c ve d olan harddiskim artık "c" "d" e" olmak üzere 3 bölüm olmuştu.Ve windows ntfs dosya sistemi olan e bölümüne kuruluydu. d bölümü ise fat 32 idi.Fkat nerden oluştuğunu anlayamadığım bölüm yaklaşık 7 gb lik ve fat dosya sistemi olan "c" idi.Particion magic 8.0 ı yükleyerek bu durumu düzenlemek istedim fakat yüklediğimde bu program bir hata verdi.normal yoldan açamadığım programın dosya klasörüne girip kurcalarken araçlar dosyasına tıklayıp galiba birincil sürücü bölümünü ntfs olarak değiştirdim.Bilgisayar yeniden başladığında sürücüm e ve d den oluşuyordu ve  7 gb lik bölüm kaybolmuştu.Şimdi bu bölümü nasıl görünür hale getirebilirim ve hardiskimi düzenleyebilirim?Lütfen bana yardım edin.Şimdiden çok teşekkür ediyorum.Saygılarımla..

eyupp
25-08-2006, 11:33   |  #2  
Üye
71 mesaj

kardeş senin pc işine karışmak gib olmasın ama hiç HDD 3 e bölünür mü ben 2 ye böldüm
Senin yapacağın önemli dosyalarını CD YE mi DVD ye mi YEdeklememi yapacaksın ne yapacaksan yap fdisk yap sakın fat32 kullanma hem pc yavaş olur hem virüs ler daha kolay girer fat32 sistemnie

Ecevit BIKTIM
26-08-2006, 10:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

Bilgisayarım klasörüne sağ tıkla ordan da manage seçeneğini gir. Ordan disk management var. Burda diski ve part görebilirsin. Burada diski yeniden oluşturabilirsin.