hardiskimin c bölümü

HPQ-User
03-05-2011, 11:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

merve sormuş:
sistem hardiskin c  bölümünde kuruluydu. hiçbir problem yokken bilgisayar çöktü ve c ye baktığımda bomboş oldu. masaüstündeki ve belgelerimdekli bütün verilerim kayboldu. working xp kurdum c yi sınırlı hardisk dedi açmadı. hiçbir şekilde açamadım. daha sonra d ye sistemi kurdum şuan c ye girebiliyorum ama bomboş.  geri getirmek için ne yapmalıyım . nasıl bir program önerirsiniz? lütfen yardımcı olun

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ıntel(R) pentium(R) d cpu 3.00GHz
1.00 Gb ram
samsung HD 160JJ

sistem: xp professional versiyon 2002 service pack 2

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.1)

Kapalı Hesap (154666)
03-05-2011, 17:16   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Önce bir recovery programı (Önerim recuva) kurup harddiskin c bölümünü taraman.
Dosya göremezsen bir de linux ile denemeni öneririm.

SAİNT
03-05-2011, 17:28   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj
Alıntı: mr_yamyam  
Önce bir recovery programı (Önerim recuva) kurup harddiskin c bölümünü taraman.
Dosya göremezsen bir de linux ile denemeni öneririm.
arkadaşın önerdiği program basit bir arayüzüne sahip programı ilk açtığınızda size ne tür dosyaları kurtarmak istediğinizi soruyor örnek resim,program vs sonrasında nerde aramasını istiyorsanız onu soruyor eğer emin değilseniz bilmiyorum her yerde ara seçeneği mevcut bu ayar pc c,d vs bütün bölümlerini tarıyor derin atarma modunu seçerseniz veri kurtama olasılığınız çoklaşıyor ve artıyor tabi bu bilgilerinizin büyüklüğüne göre tarama zaman alabilir 1 saat daha fazla yada az olabilir istediğiniz ayarlarda taramayı bitirdikten sonra kurtarmayı geniş bir alana taşıyın yani büyük kısımlı oalan alana taşıyın çünkü bilgileriniz büyükse taşıdığınız yer küçükse dolacaktır ve onca zaman beklediğiniz kurtarma verilerini tekrar taratma zahmetine katlanırsınız son olarak umarım silinen bölüm üstüne bilgi yazmamışsınızdır çünkü üstüne yazxılan veriler bozulu kurtarmak şansa ama silinen verilerin üstüne yazmadıysanız kurtarma sansınız %80 gibi bi oranla artar.son olarak verileri taratıp kurtarma şekline gelince yukardaki onay kutusuna tıkladığınızda hepsini seçer ve size hangi klasöre kurtarmak istediğini sorar sizde uygun ve boş alana taşırsınız ve ayrıca eski sistem resimlerini mesela programlar yada dll dosyaları gibi işinize yaramayacak abuk subuk bir çok şeyi kurtaracaktır büyük ve boş bir alanınızın olduğuna emin olun.

Alparslananadolu
03-05-2011, 18:29   |  #4  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
642 mesaj

Size tavsiyem Easy Recovery Pro, kayıp veriyer konusunda en profesyonel programlardan. Yıllardır kullanıyorum ve gayet memnunum.