harici disk almak istiyorum ama ?

ugur220
10-01-2010, 16:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Selamlar arkadaşlar. Bu şekilde bir çok konu açılmış ama ben tam olarak ne istediğimi anlatayım.

ben PC'm de ki fotoğrafları,videoları,müzikleri bilgisayardan boşaltmak istiyorum. Birde yeni bi kamera aldım çekim boyutları büyük olduğu için bilgisayarın hafızasını çok dolduruyor. onunla yapacağım çekimleride yine bu harddiske atmayı düşünüyorum. yani çok profesyonel olarak kullanmayacağım.

Ufak bi araştırma yaptım. 1TB alamk istiyorum. çok belki ama uzun süre kullanamk istediğim için büyük birşey olsun istiyorum. WD,Samsung ve Seagate isimleri üzerinde durdum. bazı forumlarda Seagate'in çok sorun çıkardığını ve erken bozulduğunu söylüyorlar, WD yi çok kişi tavsiye ediyor bende markasına güvendiğim için Samsungu düşünüyorum.

Birde ilk defa kullanacağım için birkaç sorum olacak.
1-Ben sadece veri aktarımı yapacağım zaman takıp çalıştırıp işim bitiği zaman çıkartıp bi kenara koyabilirmiyim.
2- adaptörle çalışan veya drekt USB den beslenen çeşitleri varmış. hangisini almam daha iyi olur?
3-Adaptörlü olanı kullandığımda fişini çıkartıp takarsam sorun çıkarır mı?

Bana yardımcı olursanız sevinirim. İyi birşey almak istediğim için ayrıntılı yazdım. fiyat max 300 olabilir.

ebroker
10-01-2010, 21:48   |  #2  
Yeni Üye
24 mesaj

merhaba sana bu konuda yardımcı olabilirm istersen yurt dışından garantili ürün getiriyorum. WD 1 TB ve 500 GB 2.5'' lik ürünleri var. küçük ürünlerdir rahat kullanılır o yüzden. 1 TB 2.5'' piyasada bulman çok zordur. ayrıca verdiğim fiyatlardan daha ucuzunu bulursan indirim yaparım. :) çok araştırdım bulamadım. incelemek istersen:

https://www.chip.com.tr/forum/harici-harddisk-alacam_t144800.html

burda yazdım ayrıntılı. bana ulaşırsın. sorularına gelince
1- harici zaten. genelde herkes öyle yapar. kenara yıllarca atar ellemezsen ne olur bilemem ama 3-5 ayda bir kullanman dahi normal çalışmasını etkilemez.
2-ikisinin pek farkı yok. sonuçtamotoru döndürmek için enerjiye ihtiyaç var. bunu ya adptörle ya usb ile karşılıyor alet.
3-hiç bir sorun olmaz. genelde adptörlü ürün çok yoktur piyasada.

Son Düzenleme: ebroker ~ 10 Ocak 2010 21:50
şafak89
11-01-2010, 04:11   |  #3  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

http://www.vatanbilgisayar.com/wd-wdbaau0015hbk-3,5-1.5tb-elements-usb-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=41887

,5-1tb-elements-usb-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=41886
boyutuna göre seiçin alın gayetli ve dayanıklıdırlar 2side ;)

ugur220
01-03-2010, 16:19   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

ilginize teşekkürler arkadaşlar. ben bu konuyu açtığımı unutmuşum. :)

Kapalı Hesap (169436)
01-03-2010, 16:43   |  #5  
Kapalı Hesap
280 mesaj

Kardeş 1tb lık Seagate öneririm ama istersen kendi kullandığımı da söylyim Microbox da güzel bende onu kullanıyorum ama tabi kendim almadım şirketin verdiği bir ürün şirkette kullanıyorum özelde kullanıyorum şu zamana kadar hiç sorun yapmadı çok takılma usb den olanı almanı tavsiye ederim birde ve sakın ola işin bitince kabloyu birden çekme o zaman ani güç kesilmesinden dolayı disk çabuk arızalanır elinde kalır ekranın sağ en altında Donanımı Güvenle Kaldır var onu açıp diskini ordan seçip Durdur diyorsun ve kaldırıyor sana sonra kaldırılmıştır diyor güvenle çıkarabilirsiniz diyor.