harici disk görünmüyor.

yusuftas
14-01-2009, 14:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

harici hard diskimi bilgisayarlarda göremiyorum.ışığı yanıyor, içindeki disk dönüyor ama bir türlü bilgisayar görmüyor.daha önceleri laptopa takarken aşırı güç yüklemesi diye uyarı veriyordu ve görmüyordu.bir kaç deneme sonra görüyordu.şimdide aynı uyarıyı veriyor ama hiç görmüyor.masaüstü bilgisayarlarda bu uyarıyı da vermiyor.
yardımcı olursanız sevinirim...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 22 Ocak 2009 20:53
fallenpaladin
21-01-2009, 10:46   |  #2  
Yeni Üye
46 mesaj

bir arkadaşa yazdığım cevabı yazayım sana da;

"biçimlenmemiş olabilir. Masaüstünde bilgisayarım simgesine sağ tıkla, yönet de. Orda Depola kısmında Disk Yönetimini aç bak bakalım HDD'nin kayıp kısmı görünüyormu, görünüyorsa sağ tıkla biçimlendir de bakalım ne olacak. Olmazsa bir daha yaz."

PC_TECHNİCİAN
21-01-2009, 15:32   |  #3  
Yeni Üye
49 mesaj

gost cd si varsa ordan bicimle tümden yada arkadasın dedigi gibi biçimle olmazsa donanımsal bi arıza vardır bence..

Metal_Milita
21-01-2009, 17:11   |  #4  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Bi kere harici diskler Ghost la biçimlendirilmez bu 1. si, 2.si pc nin görmediği diski biçimlendirmemmiz mümkün değil arkadaşlar.
  Diskin USB entegresinde bir sorun olabilir böyle durumlarda onun değişilip denenmesi gerekir. olmazsa diskin devre kartı problemlidir muhtemelen.

DeJaVu_
21-01-2009, 17:56   |  #5  
Yeni Üye
37 mesaj

Arkadaşlar Windows 7'de Harici Diskler Görüntülenmiyor Bu Bir Hata Değil !..

Control Panel > Folder Options > View Sekmesi > "Hide empty drivers in the Computer folders" Seçeneğini Kaldırın Sorun Çözülmesi Lazım !..

yusuftas
24-01-2009, 16:00   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

hdd yi bilgisayra  takınca sürekli görmeye çalıştığı için bir nevi kitlenme oluyor.disk yönetiminde bişey görünmüyor.kalsör görünümü ayarıda bir işe yaramıyor.

ertug001
07-12-2010, 17:50   |  #7  
ertug001 avatarı
Yeni Üye
20 mesaj

merhaba arkadaşlar benim harici diskim formattan sonra taktım gözükmüyor.Taktıktan sonra harici diski okumuyor.Aygıt yöneticisinde Sistemde gözüküyor ama  bilgisayarımda tıklıyorum yerel diskler gözüküyor ama harici disk gözükmüyor.Nokia E 72 4gb var usb kablo ile bağlandığımda hafızayı acıyor ve klasörleri gösteriyor.Fakat Harici diskimde bu şekilde olmuyor.Acaba virüsmü bulaştı formattan önce bir şey yoktu Ayrıca harici diski biçimlendirmede yapamıyorum.Bu problemi nasıl aşaçağım lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Son Düzenleme: ertug001 ~ 07 Aralık 2010 17:52
sirzatergin
15-03-2013, 04:59   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar imdadınıza yetiştim Kahkaha
Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen gençlik resimleriniz, okul projeleriniz, konulu ve konusuz film arşivleriniz tehlikededir.

Disk yönetimi'nde de sorunu çözemeyen arkadaşlara kesim çözüm getirdim.

Öncelikle bu ''Denetim masası-Yönetimsel Araçlar-Bilgisayar Yönetimi-Disk Yönetimi'' konumundan diske yeni harf ve yol vermeden önce, lütfen bilgisayarınızdaki sanal disk sürücü programlarını silin. (örnek olarak Deamon Tools)
Bu problemi yaşamaya muhtemelen bu tarz bir program yükledikten sonra başladınız.

Sorun, anladığım kadarıyla sürücü harflerinin ve yollarının çakışmasından oluşuyor.

Herneyse, bu programı sildikten sonra, disk yönetiminden harf vermeye çalışın. Çoğu kişide bu çalışıyor fakat bazen şöyle bir tepki alınabiliyor:
''Disk Yönetimi Konsol Güncel Olmadığı İçin İşlem Tamamlanamadı......''
Bu durumda çok daha komplike çözümler var ama, ben size en basit olanı tarif edeyim.
Link vermek yasak mı bilmiyorum ama ;

''Find and mount'' isimli programı indirin ve kurun.

Programı çalıştırdığınızda karşınıza Bilgisayarım'da göremediğiniz hard diskiniz çıkacak.

Bu noktada bir an duygulanacaksınız (bir de teşekkür alabilirim burda)

Üzerine sağ tıklayıp Scan-Intellectual Scan yapın.

Tarama işleminiz bittikten sonra altta ''Partition 1'' isimli bir bölüm belirecek. Sağ tıklayıp ''Mount as'' yapın. Mümkünse başka bir çakışmayı önlemek için öncelikli olmayacak bir harf atayın. Y, U, Z iyidir.

Mount yaptıktan sonra, eğer donanımsal veya elektronik herhangi bir sorununuz yoksa , Bilgisayarım'a girdiğinizde harddiskiniz eskisi gibi görünecektir.

Afiyet olsun.

Not : Bu kalıcı bir çözüm değildir. Diskiniz bu programa bağlı olarak çalışacaktır. Hiçbirimiz bir programa kalmak istemeyiz. Lütfen hazır poponuz tutuşmuşken ve dosyalarınıza da erişebilmişken dosyalarınızı yedekleyin , daha sonra da önceki arkadaşların tarif ettiği şekilde diskinizi formatlayın-biçimlendirin, sıfırdan kullanmaya başlayın.

Not 2: Bu sorunun çözümünü araştırdığınız forum sitelerinde bir üyelik açıp, diğer kazazedelerin de yararlanması için bu çözümü copy-paste yaparsanız , uygar dünya adına pozitif bir adım atmış olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

Arzular şelale

undercover1086
06-08-2013, 17:23   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: sirzatergin  
Arkadaşlar imdadınıza yetiştim Kahkaha
Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen gençlik resimleriniz, okul projeleriniz, konulu ve konusuz film arşivleriniz tehlikededir.

Disk yönetimi'nde de sorunu çözemeyen arkadaşlara kesim çözüm getirdim.

Öncelikle bu ''Denetim masası-Yönetimsel Araçlar-Bilgisayar Yönetimi-Disk Yönetimi'' konumundan diske yeni harf ve yol vermeden önce, lütfen bilgisayarınızdaki sanal disk sürücü programlarını silin. (örnek olarak Deamon Tools)
Bu problemi yaşamaya muhtemelen bu tarz bir program yükledikten sonra başladınız.

Sorun, anladığım kadarıyla sürücü harflerinin ve yollarının çakışmasından oluşuyor.

Herneyse, bu programı sildikten sonra, disk yönetiminden harf vermeye çalışın. Çoğu kişide bu çalışıyor fakat bazen şöyle bir tepki alınabiliyor:
''Disk Yönetimi Konsol Güncel Olmadığı İçin İşlem Tamamlanamadı......''
Bu durumda çok daha komplike çözümler var ama, ben size en basit olanı tarif edeyim.
Link vermek yasak mı bilmiyorum ama ;

http://findandmount.com/

''Find and mount'' isimli programı indirin ve kurun.

Programı çalıştırdığınızda karşınıza Bilgisayarım'da göremediğiniz hard diskiniz çıkacak.

Bu noktada bir an duygulanacaksınız (bir de teşekkür alabilirim burda)

Üzerine sağ tıklayıp Scan-Intellectual Scan yapın.

Tarama işleminiz bittikten sonra altta ''Partition 1'' isimli bir bölüm belirecek. Sağ tıklayıp ''Mount as'' yapın. Mümkünse başka bir çakışmayı önlemek için öncelikli olmayacak bir harf atayın. Y, U, Z iyidir.

Mount yaptıktan sonra, eğer donanımsal veya elektronik herhangi bir sorununuz yoksa , Bilgisayarım'a girdiğinizde harddiskiniz eskisi gibi görünecektir.

Afiyet olsun.

Not : Bu kalıcı bir çözüm değildir. Diskiniz bu programa bağlı olarak çalışacaktır. Hiçbirimiz bir programa kalmak istemeyiz. Lütfen hazır poponuz tutuşmuşken ve dosyalarınıza da erişebilmişken dosyalarınızı yedekleyin , daha sonra da önceki arkadaşların tarif ettiği şekilde diskinizi formatlayın-biçimlendirin, sıfırdan kullanmaya başlayın.

Not 2: Bu sorunun çözümünü araştırdığınız forum sitelerinde bir üyelik açıp, diğer kazazedelerin de yararlanması için bu çözümü copy-paste yaparsanız , uygar dünya adına pozitif bir adım atmış olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

Arzular şelale

He he sen çözde biz sana teşekkür edelim. Benimkinde o programda da gözükmüyor. :( Ama aygıtlarda gözüküyor.

zaidzaid
22-09-2013, 02:10   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

MERHABA SİRZATERGİN   dediğin şekilde programı kurdu harici diski gördü fakat  partition 1 çıkmadı yardımcı olurmusun