Harici Harddisk CHKDSK komut sorunu

murat159
24-05-2015, 00:58   |  #1  
murat159 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle. Harddiskimde sıkıntı oluştu. Chkdsk r komutu veriyorum cmd'den ama garip %12 geldiği an harddisk bağlantısı kopup geri geliyor ve haliyle işlem iptal oluyor. Nasıl çözerim sorunu harddisk' i kutudan da çıkardım pc'ye takmadım henüz.

Bağlantı kopup geri geldiğinde cmd ekranında şu hatayı görüyorum Ana dosya tablosu (MFT) yansısını onarmak için yetersiz disk alanı CHKDSK iptal edildi. sorunun nedeni bağlantı kopmuş olması.

Sistem Bilgilerim
badwizard
24-05-2015, 12:49   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

harici disklerdeki kopma sorunu kablonun zayıflığından yada usb portunun güçsüzlüğünden kaynaklanır, sorunu çözmek için olabildiğince kısa ve güçlü bir usb kablosu kullanmalı ve bağlantı portu olarak birekt anakartın üzerindeki portlardan birine bağlantı yapmalısın.

badwizard bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
murat159
26-05-2015, 10:38   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

teşekkürler cevap için :) m3 1 tb samsung harddiskim ve onunla gelen kabloydu. 2 3 senelik olmuştur.8 saat gibi bir süre dün kopmadan çalıştı veri kurtarma programındayken, tam bitiyordu koptu geldi :D xp bilgisayarımı evime getirip onunla deneme yapmam gerekecek sağolun cevabınız için :)