Harici Harddisk'deki Verilerim Silindi...

Ali Akdede
05-02-2014, 22:01   |  #1  
Ali Akdede avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Daha doğrusu silinmedi gözükmüyor sadece bir tane bilgisayara driver güncellemesi yapmam gerekiyordu benim haricidede virüs vardı adam yeni format attırmış eset yüklemişler bende devre dışı bırakmadan taktım hdd'yi ve verilerimin çoğu gitti çok az bir bölümü kaldı harddisk dolu görünüyor ama içine giriyorum verilerim yok yardım edin lütfe.

Yaptığım işlem = Hariciye sağ tıkladım özellikler-araçlar-denetle ve eniyi duruma getir dedim olmadı.

Ali Akdede
06-02-2014, 19:10   |  #2  
Ali Akdede avatarı
OP Taze Üye
5 mesaj

Yokmu Derdime çare recovery yapıyorum ama biliyorum işin sonunda key isteyecek İnşAllah istemez!!!

illusionniste
12-02-2014, 10:52   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: Ali Akdede  
Daha doğrusu silinmedi gözükmüyor sadece bir tane bilgisayara driver güncellemesi yapmam gerekiyordu benim haricidede virüs vardı adam yeni format attırmış eset yüklemişler bende devre dışı bırakmadan taktım hdd'yi ve verilerimin çoğu gitti çok az bir bölümü kaldı harddisk dolu görünüyor ama içine giriyorum verilerim yok yardım edin lütfe.

Yaptığım işlem = Hariciye sağ tıkladım özellikler-araçlar-denetle ve eniyi duruma getir dedim olmadı.

Disk dolu ancak dosyalar gözükmüyor ise virüs sebebiyle bir sorun oluşmuş. Bir tane Mouse sağ tuş - Yeni - Winrar Arşivi oluştur. Yukarı dizine giderek hdd içindeki verilere ulaşabilirsin.

Bir de şu resimlerdeki gibi ayar yap klasörlere

Gizli dosyaları göster işaretli olsun, Korunan işletim sistemi dosyaları gizle tik atılıysa kaldır ve tamam bas. Dosyalar görünür olunca sağ tık ile Gizli tikini kaldır.

Son Düzenleme: illusionniste ~ 12 Şubat 2014 10:53
jupiter65
12-02-2014, 12:04   |  #4  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,167 mesaj
Alıntı: Ali Akdede  
Daha doğrusu silinmedi gözükmüyor sadece bir tane bilgisayara driver güncellemesi yapmam gerekiyordu benim haricidede virüs vardı adam yeni format attırmış eset yüklemişler bende devre dışı bırakmadan taktım hdd'yi ve verilerimin çoğu gitti çok az bir bölümü kaldı harddisk dolu görünüyor ama içine giriyorum verilerim yok yardım edin lütfe.Yaptığım işlem = Hariciye sağ tıkladım özellikler-araçlar-denetle ve eniyi duruma getir dedim olmadı.
Verileri göremiyorsan diski biçimlendir. Sonra aşağıdaki linkten programı indir, kur ve full yap. Yeniden başlattıktan sonra kurtarılacak H.Diski gör. (Biçimlemezsen görmez) Tüm verileri seç. Biraz uzun sürer ama eksiksiz tüm verileri kurtarırsın. (Ben öyle yaptım)

7-Data Recovery Suite Enterprise 2.3.0 Türkçe Full