harici harddisk kullanımı ile ilgili

HPQ-User
10-06-2009, 17:09   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

wos sormuş:
HARİCİ HDD=Western Digital 1TR disk satın aldım alırken acıkcası harıcı harddısk konusunda hıc bılgı arastırması yapmadım bılgılerımı yedeklıycektım bunun ıcınde bos dvd cd almam gereklıydı en az 3 kutu bos dvd cd ısımı gorurdu fıyatı yaklasık 80 tl cıvarı tutuyordu bu arada magzada harıcı hdd gozume carptı yukarda belırttıgm WD marka 1 TR harıcı hdd fıyatı uygun geldı ve aldım eve geldıgımde adaptorunun oldugunu farkettım oysakı sadece usb kablosundan beslendıgını dusunuyordum neyse ucuz etın yahnısı mısalı olayı kabullendım fakat sok tak yalama olcak bunun ıcın sızden yardımlarınızı beklıyorum harıcıyı kabloları takı sekılde hıc sokmeden kullanıyorum ısım bıttıgınde monutorun sag alt kosesınde bulunan donanımı guvenlı sekılde kaldır sımgesını tıklıyarak harıcı hdd devre dısı bırakıyorum fakat gerı calıstırmak ıstedıgımde ya usb cekıyorum yada adaptorun fısını cıkartıp takmak zorunda kalıyorum acaba sok tak ısı olmadan baglantı mevcutken donanımı guvenlı kaldırdan sonra tekrar calıstıra bılırmıyım (aktıf edebılırmıyım) bu mumkunmu cevaplarınız ıcın sımdıden cok tesekkurederım

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İntel(R) Core Duo2 E4500 @2.20GHz
2 Gb Ram
Asus X1550 series Ekran Kartı
Samsung 250Gb HDD (Sata)
18X DVD-Rwirter
LG-52X48x52x Cd-Rwirter
HARİCİ HDD=Western Digital 1TR plug and play usb 2.0
İntell Anakart

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

TuncaBozkurt
10-06-2009, 19:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

Bir soruna neden olacağını sanmıyorum fişi takıp çıkarmanın. Yeter ki veri aktarımı olurken fişi çıkarmayın. "Donanımı Güvenle Kaldır" dediğinizde zaten böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Eğer fişi takıp çıkarmaktan dolayı bir sorun çıkarsa servise götürüp "buna açma-kapama tuşu koymayı akıl edememişler mi" diye sorarsınız. Sonuçta bu tür bir olası arıza, tasarımda açma-kapama tuşu konulmadığı için oluşacaktır.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 10 Haziran 2009 19:36
Süleyman.
10-06-2009, 23:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Aygıt yöneticisinde bilgisayarımı sağ fare tuşuyla seçip "Donanım değişikliklerini tara" derseniz, yeniden diskinizi görecektir Windows.

ucetinel
11-06-2009, 01:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
242 mesaj

bırak takılı kalsın pc ye? benimki sürekli sabit, takılı durumda.