Harici harddisk sorunu

versus
04-06-2006, 23:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Saegate 120 GB HDD'ı everest kutuya koyup usb'den bağladım.
Formatlayıp Partition magic ile 3e böldüm.Ancak ortadaki 40GBlık partisyona kayıt hep hatalı yapılıyor:resimlerin çoğubozuk,videolar donuk vs.
Çeşitli programlar HDD da fiziki bir hata bulamadı,defalarca formatlayıp yeni partisyon yarattım,hep bir bölüm aynı sorunu yaşatıyor.
Mantıksız ama gerçek?
Önerisi olan var mı bu konuda?
(USB 2 veri akışı deseniz,doğru kaydedilenler de var?)

Karadavut
06-06-2006, 12:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
555 mesaj

Peki harddisc'i bölmezsen yine aynı sorun oluyormu?Bence başka bir programla parçalara ayır.

versus
06-06-2006, 13:45   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj
Karadavut
Peki harddisc'i bölmezsen yine aynı sorun oluyormu?Bence başka bir programla parçalara ayır.
Sağol önerine,deneyeceğim...
Aklıma takılan diğer bir konuda :USB de 8 pin,normal HDD kablosunda 22-26 (?) pin var.Eee,8 pin bu işi çözüyorsa neden 26 pin kullanılıyor veri iletişimi için :Yani ubs bağlantısı HDD nin veri akışını yavaşlatıyor mu,buffer vs ile mi kompanse ediliyor,böylece RAM veya CPU darboğaz yaratip,kayıtta problem yaratıyor mu?

turkmen86
07-06-2006, 10:10   |  #4  
Üye
67 mesaj

Slm arkadaşım Win xp kullanıyorsan hard diskini windowsun kendi içinde böl çünkü bazı programlar bu şekilde hata verebiliyor

versus
08-06-2006, 18:30   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

Karadavut ve Türkmen86 ya cevapları için çok teşekkürler.Sorun şöyle çözüldü:
1-Öncelikle yeni HDD dan emin olmak için,Pcdeki başka bir HDD ile yer değiştirip bu diski formatladım. Gene aynı sorun yaşandı ve Everest kutunun arızalı olduğu anlaşıldı.
2-Satıcıya kutuyu iade ettigimde satıcı, Everest 2.0 kutularda  bu üçüncü iade dedi.
3-KISSADAN HİSSE: EVEREST 2.0 HARİCİ KUTU ALMAYACAĞIZ!
BU BENİM 10 GÜNÜME MAL OLDU,AMERİKADA OLSAYDIK TAZMİNAT MİLYONERİ OLURDUMKahkaha

Karadavut
08-06-2006, 18:36   |  #6  
Yıllanmış Üye
555 mesaj
versus
Karadavut ve Türkmen86 ya cevapları için çok teşekkürler.Sorun şöyle çözüldü:
1-Öncelikle yeni HDD dan emin olmak için,Pcdeki başka bir HDD ile yer değiştirip bu diski formatladım. Gene aynı sorun yaşandı ve Everest kutunun arızalı olduğu anlaşıldı.
2-Satıcıya kutuyu iade ettigimde satıcı, Everest 2.0 kutularda  bu üçüncü iade dedi.
3-KISSADAN HİSSE: EVEREST 2.0 HARİCİ KUTU ALMAYACAĞIZ!
BU BENİM 10 GÜNÜME MAL OLDU,AMERİKADA OLSAYDIK TAZMİNAT MİLYONERİ OLURDUMKahkaha
Hayırlı olsun kardeş.Sorununun çözülmesine sevindim.