Harici Hdd Güvenli Kaldırma Sorunu ( Acil ! )

dartheagle
15-02-2011, 14:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

2.5"  500 GB WD Elements Portable SE HARİCİ HARDDİSK KULLANIYORUM İŞLETİM SİSTEMİ WİNDOWS 7 HARDDİSKİ BİLGİSAYARA TAKIP KULLANIYORUM ÇIKARMADAN ÖNCE GÜVENLİ DONANIM KALDIRMADA AYGITI ÇIKARA TIKLIYORUM AYGITI GÜVENLE KALDIRABİLİRSİNİZ YAZISI ÇIKYOR ANCAK HDD HALA ÇALIŞIYOR AYNI ŞEY FLASH BELLEK HARİCİ KART OKUYUCU TAKINCADA OLUYOR TAKILI AYGIT DURMUYOR XP KULLANIRKEN ÇIKAR DEDİĞİMDE AYGITLAR DURUYORDU WİN 7 DE ÇIKAR DEDİKTEN SONRA AYGIT TAKILI GÖRÜNMÜYOR ANCAK HALA ÇALIŞIYOR ÇALIŞIRKEN ÇIKARINCADA HDD ZARAR GÖRÜYORMU BİLMİYORUM HDDMİ KULLANAMIYORUM YARDIMCI OLABİLECEKLERDEN CVPLAR BEKLİYORUM LÜTFEN.

Yetenek
15-02-2011, 15:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
508 mesaj

arkadaşım şöyle bir şey var harici disk flash disk veya diğerler üzernde bir ışık varsa ve sen bu aygıtı bilgisayarından kaldırmışsan bu ışıklar aygıtın hala bilgisayarda takılı olduğunu sana hatırlatmak çin kullanılır yani bir nevi unutkanlık engelleycisi...
Tam anlatamadım ama şöyle bir örnek vereym belki daha açıklayıcı olur... Elinde bir flash disk var sen bunu bilgsayara taktın ışığı falan yanıp sönmey başladı sonra bir süre sonra durdu burya kadar herşey yolunda chazın blgisayaında bağlı olduğunu ve kullanıma hazır olduğunu gösteriyor... içine birkaç dosya attın aterken ışığı yanıp sönmeye başladı buda transferin gerçekleşiyor olsuğunu gösterir sonra transfer btine ışık söner... güvenlikaldırdan donanıı kaldırdığın zaman ise ışığı yanıp söner(cihaza göre değişir) ve sonra bir süre sonra durur ve sen cihazı çıkarmazsan blgisayarından (sökmek anlamında) sana bir uyarı işareti olarak ışığını sürekli yanık bırakır (cihaza göre güvenli kaldırmanın ardında bir yanıp sönme olmadan chaz hemencecik ışığını açık bırakabilir...) 
Saygılarımla Yetenek ...!!!

dartheagle
15-02-2011, 17:02   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

cvbın için tşkkrler o yanıp sönen ışıkların anlamını biliyorum hddnin kullanma kılavuzunada baktım hddyi kaldıra tıkladıktan sonra ışığı hala sönmeden yanıyor ve disk dönmeye dvm ediyor elinizi hddnin üstüne koyunca anlıyosunuz zaten döndüğünü hiç durmuyor xp de güvenli kaldır yaptıktan sonra ışığı söner disk durur öyle çıkarırdım win 7 de öyle olmuyor flash disk ve harici kart okuyuculardada aynı kaldır dedikten sonra ışıkları tepki vermiyor sadece bilgisayarda kaldırıldı görünüyor ama aygıt hala çalışır durumda kalıyor

Kapalı Hesap (154666)
15-02-2011, 17:09   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

USB aygıtın ayarlarından çabuk uzaklaştırma için en iyi duruma getir seçeneğini işaretlersen sorunsuz kaldırabilirsin

dartheagle
16-02-2011, 04:35   |  #5  
OP Taze Üye
13 mesaj

bu ayarlara nasıl ulaşabilirim acaba aygıt özelliklerine girdim bulamadım

dartheagle
14-03-2011, 12:47   |  #6  
OP Taze Üye
13 mesaj

Bu sorunu başka yaşayan yokmu çözümü bulamadım hala cvpları bekliyorum ???

jakabo08
14-04-2011, 23:49   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

dostum aynı sorunu bende yaşıyorum gerçekten yardım edecek kimse yok mu ? kafayı yıcem artık.

megaohm
13-03-2012, 01:37   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

h.disk güvenlik ayarlarında userse tam yetki verin..tamamdır..bu kadar..
Ben çok daha farklı bir h.disk sorunu için dolaşırken bu konuya rastladım ve belkide hortlattım..kusura bakmayın..

Son Düzenleme: megaohm ~ 13 Mart 2012 01:40