Harici HDD Sorunu

madmax2832
15-01-2012, 23:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba benim için çok önem taşıyan konuda destek isteyeceğim; harici hardiski pc görmüyor bir çok pc de denedim kablosunu değiştirdim fakat hayır görmyor bilgisayar yönet seçeneğinde disk 1 olarak görünüyor başlatılmamış yazıyor ve harf ata filan gibi seçeneklerde yazmaya karşı korumalı diyor içindeki bilgiler benim için çok önemli bu konuda ne yapabilirim yardım ederseniz sevinirim daha önceki açılmış konularda pek bir çözüm bulamadım veri kurtarma firmaları hakkında da öneriniz varsa onuda değerlendirmeyi düşünüyorum
Dost Selamlarımla

Son Düzenleme: madmax2832 ~ 15 Ocak 2012 23:56
ahmet_1023
16-01-2012, 00:14   |  #2  
ahmet_1023 avatarı
Yıllanmış Üye
105 mesaj

öncelikle pc'nin görmemesinden önce bilmemiz gereken yere düşürme tarzı bi olay oldumu ? 2.si hdd yi taktığın zaman nası ses geliyor yani devamlı olarak diskin dönme sesi geliyormu yoksa açılır gibi olup sonra disk duruyormu ? eğer bir düşürme hasar olma gibi bir şey olmadıysa yani devamlı olarak dönüyorsa disk ama pc görmüyorsa usb sata dönüştürücüsünde bi sorun olabilir geçenlerde arkdaşımın başına geldi ben taktım geceleyin düzgün çalıştı hdd sabah o taktığında pc si görmemiş sonra içini açtık harici hdd nin usb sata dönüştürücüde bi direnç yanmış onu değiştirdik düzeldi hdd.ama yere filan düşürdüysen işin zor geçen sene ben harici hdd mi yere düşürdüm sonra pc ye taktım açlır gibi yapıp kapanıyodu yakın bir bilgisayarcı arkadaşa götürdüm okuma kafası atmış yere düşürdüğünden dolayı dedi ben yapamam dedi yalan oldu hdd içindede çok önemli verilerim vardı.sonra netten araştırdım veri kurtarma için bazı şirketler yapıyormuş ama 1000 ile 2000 dolar arası uçuk bi rakam istiyolar bende yaptıramadım.dedim gibi nası bir görmeme söz konusu ??

Son Düzenleme: ahmet_1023 ~ 16 Ocak 2012 00:16
Jubei76
16-01-2012, 00:30   |  #3  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Harici harddisk,i kutusundan çıkarıp direkt olarak bilgisayara bağlamayı denedinmi ?

madmax2832
16-01-2012, 00:44   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için düşürme filan olmadı her şey normal taktığımda çalışıyor gibi ses geliyor ışığı sürekli yanıyor hatta pc de yeni bir aygıt takıldığındakki uyarı sesi de geliyor ama devamı olmuyor kullandığım pc notebook ayrıca kutusundan çıkarmak için kutuyu kırmam gerekiyor

Jubei76
16-01-2012, 00:57   |  #5  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj
Alıntı: madmax2832  
öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için düşürme filan olmadı her şey normal taktığımda çalışıyor gibi ses geliyor ışığı sürekli yanıyor hatta pc de yeni bir aygıt takıldığındakki uyarı sesi de geliyor ama devamı olmuyor kullandığım pc notebook ayrıca kutusundan çıkarmak için kutuyu kırmam
Garanti kapasamındaysa garantiye yollayın veya garanti kapsamında değilse bile yinede garantiye yollayın en azından hasarın ne olduğunu ve ne kadara yapılabileceğini öğrenmiş olursunuz.

ahmet_1023
16-01-2012, 15:10   |  #6  
ahmet_1023 avatarı
Yıllanmış Üye
105 mesaj

jubei76 doğru söylüyor eğer içini açma gibi bir durumun söz konusu değilse garantiye yolla orda hallederler.yere düşme olmadıysa genelde usb sata dönüşütürücüde sorun çıkıyor hemen hallederler serviste.

madmax2832
16-01-2012, 22:24   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

servise gönderirsem içindeki veriye zarar verirler diye göndermek istemiyorum ya hdd den geçtim hiç umrumda bile değil fakat içindeki veri beni çok fena üzüyor ne yapacağım bilmiyorum gelecek ay istanbula geçeceğim artık orada sağlam bir firmaya danışacağım:(