harici hdd(usb hdd)

Karacellat
17-12-2009, 10:49   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
467 mesaj

slm arkadaşlar ben 500gb bir usb hdd alsam ve içine win7 yüklesem bir performans kaybı yaşar mıyım yani diğer sabit disklere göre cvplarınızı bekliyorum tşkler

Mehmet Çakır
17-12-2009, 11:28   |  #2  
Üye
63 mesaj

Haric hardiske işletim sistemi yüklemek çok yanlış birşey aslında harici harddisk genellikle dosya yedeklemek için kullanıldığı için işletim sistemi yüklemeye müsait değil çünkü 2.0 bir usb girişi yüksek hatta bir dosya transfer işi yapamaz asla bu yüzdende bilgisayarınızda ara sıra takılma ve donma gibi sorunlar olucaktır..
Şahsen tavsiye etmem ben dosyalarınız için kullanırsanız daha iyi olur ve bu harici harddiske windows 7'yi yükleyip gidip başka bilgisayarda çalıştırırsanız donanım farkından dolayı hata vericektir..
usb ide ve sata gibi aynı performansada bir sonuç vermez sanırım bıosda boot ederken usb gözükmüyor buda ayrı birşey tabiki..

CarL CoX
17-12-2009, 12:12   |  #3  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj

Bendede Var Ben Yaşamadım Şuana Kadar ..

Mehmet Çakır
17-12-2009, 12:39   |  #4  
Üye
63 mesaj
Alıntı: CarL CoX  
Bendede Var Ben Yaşamadım Şuana Kadar ..
Sende ne var ne yaşamadın harici hdd'e sistem kurumundan mı bahsediyorsun.. eğer ondan bahsediyorsan performans farkı olur tam verim alamazsın..

Sefa Adak
17-12-2009, 14:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Bende Mehmet Çakır'a katılıyorum.USB HardDisk ile aynı performansı alıcagınızı düsünmüyorum.USB HardDisk'ler okuma\yazma hızları yüksek olmayan cihazlardır.Bir de Windows kurarsanız donma, kasma falan olabilir.Data aktarım için ideal ama Win.7 kurmanızı önermem..

CarL CoX
17-12-2009, 19:40   |  #6  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj
Alıntı: Mehmet Çakır  
Sende ne var ne yaşamadın harici hdd'e sistem kurumundan mı bahsediyorsun.. eğer ondan bahsediyorsan performans farkı olur tam verim alamazsın..
USB li 1 TB Sagate Harddisk Var .. Ve İçerisinde Windows 7 Ultimate Yüklü Hiç Bir Sorun Yaşamdım .. Sana Yalan Borcum Yokki ...

Mehmet Çakır
17-12-2009, 19:52   |  #7  
Üye
63 mesaj
Alıntı: CarL CoX  
USB li 1 TB Sagate Harddisk Var .. Ve İçerisinde Windows 7 Ultimate Yüklü Hiç Bir Sorun Yaşamdım .. Sana Yalan Borcum Yokki ...
Usb ve ide veya sata harddisk aynı performansı verir mi ? Kesinlikle vermez arada dağlar kadar fark var Usb daha farklı hız olsun kopyalama işlemleri olsun her konuda yavaş kalır normal bir ide hdd'e göre elimde harici harddisk vardı kurdum ve inanılmaz bir yavaşlama söz konusu var normalıne göre.. ayrıca anakartın usb boot desteğinin olması lazım baya uzun iş ben yavaşlar kanaatindeyim kesinlikle aynı performansı alamazsınız..