havale ile bilgisayar alma?

zxczxc
13-04-2010, 10:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Arkadaşlar ben bilgisayarın parçalarını alıp kendim toplamak istiyorum.Hepsiburada.com'da havale seçeneği mevcud fakat ben bir aksaklık olmasından korkuyorum. Siz olsanız büyük meblağlarda alışverişi (1.000 TL) havale ile yapar mısınız? Riskli mi? Dikkat etmem gereken birşeyler var mı?

hariciadam
13-04-2010, 12:11   |  #2  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,192 mesaj

hayır  yok kurumsal  çalışan firmalar ve onları tercih etmen gerek çünkü yapmış olduğunuz havalelerde şahıs hesabına yapmadığına dikkat edin yeter ödemeyi yaparken bir şirket ismi yada kurum ismi olucaktır ozaman bi sıkıntı çıkmıycaktır ! sıkıntı çıkarsada bankaya sadece bildirmeniz yeticektir vede bankada çok kısa sürede size olumlu şekilde dönücekir ama bugüne kadar ben öyle bişey yaşamadım sizede piyango vurucağını zannetmiyorum :) 
burdan dabakabilirsin , fiyatlarıda oraya göre daha iyi kolay gelsin arkadaşım.

http://www.pcdepo.com

zxczxc
13-04-2010, 13:31   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

Yanıt için teşekkürler. Yalnız şahıs hesabına yapmadığına dikkat et demişsiniz. Bunun ne demek olduğunu bilmiyorum ama alışveriş yaptığım site zaten bana kurumsal hesap adresini vereceği için bu sorun olmaz diye tahmin ediyorum.
Bir sorum da şu, bu işlem tam olarak nasıl gerçekleşiyor? Havaleyi yaptıktan sonra siteye geri dönüş yapmam gerekiyor mu? Yoksa otomatik olarak mı halloluyor herşey?

Semih Özyurt
13-04-2010, 13:49   |  #4  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj
Alıntı: zxczxc  
Yanıt için teşekkürler. Yalnız şahıs hesabına yapmadığına dikkat et demişsiniz. Bunun ne demek olduğunu bilmiyorum ama alışveriş yaptığım site zaten bana kurumsal hesap adresini vereceği için bu sorun olmaz diye tahmin ediyorum.
Bir sorum da şu, bu işlem tam olarak nasıl gerçekleşiyor? Havaleyi yaptıktan sonra siteye geri dönüş yapmam gerekiyor mu? Yoksa otomatik olarak mı halloluyor herşey?

havaleyi yaptıktan sonra bankadan gelen dekontu sana verilen fax numarasına fax çekiyorsun fax oraya ulaşır ulaşmaz işlem gerçekleşiyor.

zxczxc
13-04-2010, 14:24   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj

Anladım, sağolun.