Hayatınızı Değiştirecek Kişisel Gelişim Kitapları

angur
31-03-2014, 15:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bazı kitaplar içindeki kelimeler ile insanın hayatını değiştirir. İşte Türkiye'de yayınlanan ve hayat değiştiren kişisel gelişim kitapları arasından beş tanesini sizin için seçtik.

Kişisel Gelişim Kitapları Arasında En Çok Satanı

[/url]Her şey Seninle Başlar!
Yazar: Mümin Sekman
Yayınevi : Alfa Yayıncılık
Çaresizlik öğrenilmiştir.
Başarılı olmak da öğrenilebilir.
Sende sandığından fazlası var!
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
Her şey seninle başlar!
Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
Hayatta ya tozu dumana katarsın,
Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin! [url=http://www.kisiselbasari.com]Kişisel Gelişim

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe

Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Kişisel Gelişim Kitapları Arasında Bilge Kabul Ediliyor

Ferrarisini Satan Bilge
Yazar: Robin Sharma
Yayınevi:  Pegasus
3 Milyondan Fazla Satarak Tüm Dünyada Büyük Yankı Uyandıran Ve Milyonlarca İnsana İlham Veren Kitap

On yıl önce bir kitap yayınlandı ve milyonların yaşamını değiştirdi. Kariyerindeki başarısı, içindeki derin boşluğu gizlemeye yetmeyen ünlü avukat Julian Mantleın hikâyesini anlatan Ferrarisini Satan Bilge, hayatta neyin önemli olduğuna ve sonunda gurur duyacağınız bir yaşam sürmenizi neyin sağlayacağına dair unutulmaz bir ders veriyor ve okurların refah, mutluluk ve iç huzuruna kavuşmalarını sağlayacak çözümler öneriyor.

"Öğretirken keyif de veren, büyüleyici bir öykü."
-Paulo Coelho, Simyacının Yazarı"Sansasyonel. Bu kitap hayatınızı değiştirecek." -Mark Victor

"Yaşamın büyük sorularına ışık tutuyor." -Edmonton Journal

"Herkesin faydalanabileceği sade bir bilgelik." -Calgary Herald

"Bu kitap, sağduyu ve bilgeliğin altın madeni." -Dean Larry Tapp

"Robin Sharmanın hayatımızı değiştirecek önemli bir mesajı var. Kişisel memnuniyetin telaşlı bir çağda yazılmış, eşine rastlanılamayacak kitabı." -Scott DeGarmo, Success Magazine

"Bir hazine; gerçek başarı ve mutluluk için zarif ve güçlü bir formül. Robin Sharma yüzyılların bilgeliğini yakalayıp onu bu çalkantılı zamanlara uyarlamış. Elinizden bırakamayacaksınız." 
-Joe Tye-
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 232

Yayınevi: Pegasus

Kişisel Gelişim Kitapları Arasında Hafıza Tanıma Kılavuzu

[/url]Güçlü Hafıza
Yazar: Ahmet Yıldız
Yayınevi : Alfa Yayıncılık
Unutkan insan yoktur; hafızasının nasıl çalıştığını bilmeyen insan vardır!

Araştırmalar gösteriyor k, hafızasını eğitmemiş kişiler öğrendiklerinin yüzde seksenini 24 saat içinde unutuyorlar. Güçlü Hafıza, unutmayı azaltmak ve hatırlamayı çoğaltmak için kapsamlı ve sistematik program sunuyor.

Bu programda neler mi var?
Beyin gücünü tanımak ve kullanmak
Güçlü hafıza destek sistemleri
İsimleri ve yüzleri hatırlamak
Okuduklarımızı belleğe kazımak
Hafıza tipine uygun öğrenmek
Sağ ve sol beyni aktif kullanmak

Güçlü Hafıza, beyin gücünü kullanarak kariyerinde ve özel hayatında yükselmek isteyenler içindir. Özelikle öğrenciler için, vazgeçilemez bir yardımcı kaynaktır.

Ciltsiz (Karton Kapak):

Sayfa Sayısı: 475

Cep Boy :

Sayfa Sayısı: 475

Dili: Türkçe [url=http://www.kisiselbasari.com]Kişisel Gelişim
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Kişisel Gelişim Kitapları Arasında Çok Beğenildi

[/url]Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır
Yazar: Ahmet Şerif İzgören
Yayınevi : Elma Yayınevi
Bu kitabı niye yazdım?
Krushen diye bir Amerikalı dilbilimci seminerinde, İngilterede Güzin Abla benzeri bir köşe yazarına giden mektubu anlatmıştı. Mektup şöyleydi:

"Sevgili Kathy,

Biriyle ilişkim var, fakat onunla evlenip evlenmemek konusunda kararsızım. Beni çok kıskanıyor. Birkaç kere şiddet de uyguladı. Kavgacı. Ayrıca bana hiç güveni yok. Bir gün beni eve bıraktıktan iki saat sonra telefon açtı, amacı benim evde olup olmadığımı anlamaktı. Bir sabah onu kapımın önünde uyurken buldum. Ayrıca çok asabi; bu da kararsızlığımı arttırıyor. En ufak bir şeyden parlayabiliyor. Aslında düşünüyorum da beni sevdiğini gösteren hiçbir şey yapmıyor, niye onunla birlikteyim ki? Evet doğruyu söylemek gerekirse, yanlış kişiyle birlikteyim. Evet kararımı verdim. Neyse Kathy umarım sen iyisindir!!

Ciltsiz (Karton Kapak):

Sayfa Sayısı: 226

Baskı Yılı: 2014

Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe [url=http://www.kisiselbasari.com]Kişisel Gelişim

Yayınevi: Elma Yayınevi

Kişisel Gelişim Kitapları Arasında Ruhsal Gelişime Önem Veriyor

[/url]Zihinsel Şifa
Yazar: Muhammed Bozdağ
Yayınevi: Yediveren Yayınları
"-Okuluyla, ailesiyle veya arkadaşlarıyla sıkıntı yaşıyor. Okuyup anlamakta ve öğrenmekte zorlanan zihni yavaşlıyor. Çabucak yoruluyor, üzülüyor, öfkeleniyor. Kimse onu anlamıyor, çevresiyle çatışıyor. Ümidini yitiriyor." Neden?
1- Belki beynine yağ, su, oksijen gibi ihtiyaçlarını gereği gibi sağlayacak yaşama alışkanlıkları edinmediği için beyin kimyası bozuldu.

2- Belki zihnini çarpık çalıştırarak yoran düşünce kalıpları kazanmış. Belki de izlediği filmler ve okuduğu romanlar hipnotik telkinlerle zihnine karamsarlık kazandırmış.

3- Belki hayatına giren dengesiz insanların sinir enerjisini tüketmesinden nasıl korunacağını öğrenmemiş. Zihnini yöneten sınırlayıcı inançlardan arınmaya çabalamamış.

4- Belki öfke, suçluluk gibi olumsuz duygulardan sıyrılma yollarını kazanmamış.

5-Belki hayatın ölüm, ayrılık gibi her türlü sarsıntısının stresini sindirebilecek sabır, şükür, tevekkül, tefekkür gibi manevi güç kaynaklarına tutunmamış.

Zihinsel Şifa hayatımıza yepyeni bir sayfa açmamızı sağlayabilir. Zihnimizi yeniden programlayarak büyük sıkıntılarımızı küçültebilir, iyi yönlerimizi geliştirebiliriz. Dengesini kazanan zihin, zincirlerinden arınır. Yapısına yüce Yaradanın yerleştirdiği hayat coşkusu ve çalışma cesareti yeniden dirilir.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2014 [url=http://www.kisiselbasari.com]Kişisel Gelişim

Yayınevi: Yediveren Yayınları

Kaynak/Derleme: www.kisiselbasari.com

İzmiTribün
17-05-2014, 16:16   |  #2  
İzmiTribün avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Benim okuduklarım, "Beynine Format At", "Kafesin İçindeki Hayat", "Kendini Ateşle" ve "Büyük Düşünmenin Büyüsü" gibi kitaplarda önemli kitaplardır

Banned
07-03-2017, 11:48   |  #3  
demiracr avatarı
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
18 mesaj

İnsan kendini okuduklarıyla da geliştirmeli. Paratic.com'un bu yazısında http://paratic.com/en-iyi-kisisel-gelisim-kitaplari/ en iyi kişisel gelişim kitaplarının listesi yer alıyor. Okumadıklarınız elbette vardır. Bakmanızı tavsiye ederim.

demiracr bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
viking20
12-03-2017, 10:35   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Önerdiğin : http://paratic.com/ sitesini baktım beğendim çok sağol, sana teşekkür etmek istedim,hem bu vesile ile foruma hoş geldin diyorum.Keyifli pazarlar.

Son Düzenleme: viking20 ~ 12 Mart 2017 10:38
viking20 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Banned
04-04-2017, 09:30   |  #5  
demiracr avatarı
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
18 mesaj

Sevdiğinize ve yararlı bulduğunuza çok sevindim. İyi günler.