hayvanlarla ilgili ilginç bilgiler

furkannkaragozlu
22-04-2016, 00:10   |  #1  
furkannkaragozlu avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj

Bukalemun'un dili kendi vücudu kadar uzayabilir.
Dili uzamak deyimini çok yanlış algılamışlar :D

Köpek balıkları 94 litre su içerisindeki bir damla kanı fark edebilirler ve 5 km uzaktan bir kan damlasını hissedebilirler.
Cık Cık Vallaha ne diyeyim adamlar aç :D

Mavi balinaların dillerinin ağırlığı yetişkin bir filin ağırlığı kadardır.
Lafları çok koyuyor demek ki insana :D

Kara sinekler "Fa" notasıyla vızıldarlar.
adamlar aşmış yaa :D
Pireler kendilerinin 100 katı kadar yükseğe zıplayabilirler.
Ne var bende zıplarım (ÖLDÜ) :D
Kunduzların dişlerinin uzaması hiçbir zaman durmaz. Dişlerinin uzunluklarını dengede tutmak için ağaçların dallarında ve gövdelerinde onları törpülerler.
Akılıma kim geldi sizce?... Evet doğru bildiniz! Muktedir :D
İstiridyeler yaşamları boyunca birçok kez kendi cinsiyetlerini değiştirirler.
Öfff üç gündür kızım birazda erkek olayım bari :D
Alouatta maymunu karada yaşayan hayvanların en gürültücüsüdür. Attığı çığlık 5 km uzaktan duyulabilir.
Ne bağırıyon len gerzekalı ŞAAAK (Tokad attı)
Mavi balinalar 805 km uzaktan algılanabilen alçak frekansta ses dalgaları üreten en gürültücü memelidir
805 km Yuhhh! Urfa’dan Ankara’yaa. Aloutta Maymununu bunun yanında sivri sinek sesi.
Çitalar 96 km hıza 3 saniyede erişir
Bende yaparım! Bak şimdi (Kafa üstü yuvarlanıp kafasını küçük bir demir parçasına çarptı ve ambulansda giderken trafik kazası geçirerek öldü.cenaze aracı da uçurumdan yuvarlandı.)
Erkek imparator pengueni birşey yemeden kuluçkada 2 ay boyunca dişisinin yemek getirmesini bekler
Bizde Ramazanda acıktık diyoz. utanın lan kendinizden ?
Deniz atları tek eşli canlılardır. Hayatları boyunca sadece tek bir eşleri olur
Şu hayvanların sadakatinden istiyorum.
Ayrıca deniz atları yeryüzünde erkekleri doğum yapan tek canlılardır.
Deniz atı olmak istiyordum ama bunu görünce soğudum ?
Kutup ayılarının güneş ışınlarını daha iyi emsin diye beyaz tüylerinin altında siyah derileri vardır
Yaradanın hikmetinden sual olunmaz işte bak görüyomusun.
"Jaguar" kelimesinin yerli Amerikan dilindeki anlamı "bir sıçramada öldürür"dür
Bakalım hakkaten öylemiymiş. (Amerikadan dönemedi.Ne demişler fazla meraaak Başaaa Belaaa)
Su aygırları güneş kremi ve nemlendirici olarak kendi ciltlerinden kırmızı yağlı bir madde salgılarlar
Kaç faktör acaba güneş kıremleri :D
Bütün palyaço balıkları erkek olarak doğar ve sonradan sadece baskın dişi olmak için cinsiyet değiştirirler
Palyaço Balığı olmak istemezdim :O
5 cm'lik zehirli ok kurbağası 10 yetişkin adamı öldürebilecek zehre sahiptir
Adamsanız onar onar gelin ulaaaaan :D
Boz ayılar 48 km hızla koşabilirler
Bemde himmet niye bu kadar hızlı diyodum sebebi anlaşıldı.
En uzun yaşayan Galapagos kaplumbağası 152. yaşına girmiştir
Az bizede ömür ver lan Galapagos hep sen mi yaşıycan.
Galapagos kaplumbağaları günde 16 saat uyur ve bir şey yiyip içmeden 1 yıl dayanabilirler
Tam bana göre oooh vallaha hem çok uyu hem çok yaşa
Bayağı doğanlar avlanmak için dalış yaptıklarında 320 km hıza ulaşabilirler
Aç bırakmışlarsa demek bu Bayağı doğanları
"Denizin çöp sepeti" olarak adlandırılan kaplan köpek balığının midesinde eski araba plaka ve lastikleri bulunmuştur
Ne biyonuz belki araba olmak istiyo alla alaaa
Uçak yılanlar havada 100 metre mesafe katedebilirler ve havadayken dönüş yapabilirler
Uçak yılanmı abaaaoww o ne lan
Morötesi ışık altında akrepler bu şekilde görünür

Akrepler inanılmaz derecede dayanıklı hayvanlardır. Bilim insanlarının bulduğu donmuş akrep buzu çözüldükten sonra yürümeye başlamış.
Bu bahsetti saatin akrebiyse normal.
Hamilelik süresi en uzun olan memeli 2 yıl ile Afrika filidir
Cüsse büyük olunca..
Yetişkin bir panda günün 12 saatini yemek yemeye harcar ve bu süre boyunca 12 kg bambu yer
O değilde panda ne tatlı yaaa yalarım

En büyük dev mürekkep balığı 18 metre uzunluğundadır ve gözleri deniz topu büyüklüğündedir
Demekki neymiş deniz topu almıcakmışız neden çünkü içine dev mürekkep balığı gözü koyuyorlarmııış.
Hemen hemen bütün pufferbalıkları insanlara göre siyanürden 1200 kat daha ölümcül olan tetradoksin denilen bir toksin içerir. Buna rağmen fugu denilen pufferbalıkları Japonya'da yenilmektedir
Hmm demekki Japonların zekiliğinin sebebi bu. Bende yicem japonyaya gidip (Eşşek sudan geldi o gelmedi)
Karıncayiyenler günde 35 bin karınca yerler
Yok karınca yiyenler günde 35 bin fil yiycekti tabi karınca yiyr karınca yiycek olum mal mısın
Kar leoparları bir seferde 15 metre ileriye zıplayabilirler
Bende zıplarım! (ÖLDÜ)
Altın kartallar 241 km hızla avlanmak için dalış yaparlar ve bu kartalların tamamen yetişkin geyiklere saldırdıkları bilinmektedir
Yetişkin geyiklere karşı zaafı var demekki
Vampir yarasalar sadece kan ile beslenirler ve 100 yarasalık bir koloni yılda 25 ineğin kanını içer
Allahdan insanlara dadanmıyorlar insanlara dadansa duramazsın
Komodo ejderlerinin salyalarında 50'den fazla bakteri türü yaşar. Ejderin ısırdığı hayvanlar 24 saat içinde kan zehirlenmesinden ölürler, tabii daha önceden yenmezlerse
İşte bundan korkulur!

Yeni doğmuş zürafalar doğumdan yarım saat sonra ayaklarının üzerine kalkabilirler
Artık kendi ayaklarım üzerinde durabiliyorum baba!
Dev istiridyeler sığ kayalıklar üzerinde bir yer bulurlar ve bir daha oradan kıpırdamazlar
Banane kalkmıyom işte
Üç tırnaklı tembel hayvanlar güde 20 saat uyurlar ve sırtlarında yosunlar büyür
Tembel! Hayvan! Pislik! Ayı! Eşşek! Yuh sana

Kurtlar günde 9 kg et yerler
Bi et kaç kilo biliyonmu 50 lira! 450 lira günlük masraf eder bu. Kurt besleyenler acıyorum.
Keçi ve koyunların neredeyse 360 derecelik çevrelerini görebilmelerini sağlayan dikdörtgen şeklinde gözbebekleri vardır
Arkasından hareket yapmıcaksın bunun
Devekuşları koşarken bir adımda 5 metre ilerlerler ve 69 km hıza ulaşabilirler
Ne hız ama!

Ayrıca devekuşları tekmelerini silah olarak kullanırlar. Tekmeleri bir aslanı öldürebilecek kadar güçlüdür
Biz en iyisi bu tehlikekli yaratığın yanında fazla durmadan sıradaki bilgiye geçelim ?
Uçan balıklar su üzerinde 59 km hıza ulaşabilirler ve 199 metre yol katedebilirler
Yüzen kuşda varmıdır aceba?
Tarantulalar sindirim enzimleri salgılayarak avlarını sıvılaştırırlar ve bu şekilde onları içerler
Dilerseniz bu cani yaratıkdan da uzaklaşarak sıradaki bilgiye geçelim ?

Filler su kokusunu kilometrelerce uzaktan alabilirler
Ovvv Dostum bu filler fena halde susamış
Çiftleşme sonrası erkek tarantula dişiden olabildiğince uzağa kaçar, çünkü dişi onu yiyecektir
Sen kimle çiftleşiyon lan!
12 metre ile balina köpek balığı denizlerdeki en büyük balıktır. Buna rağmen mikroskopik planktonlarla beslenir
Koca yürekli adam gibi adama bi alıkş istiyorum
Deniz hıyarları savunma mekanizması olarak iç organlarının birazını anüsünden dışarı çıkartır
Korku insana neler yaptırıyo ?
Kral kobra bir fili öldürebilecek zehre sahiptir.Ayrıca kral kobra 5.4 metre ile en uzun zehirli yılandır ve kendisini 1.8 metre yukarıya kaldırabilir.
Bence biz burdanda kaçalım ee korkduğumdan değilde zamanımız gitmesin ?
Bukalemunlar çevrelerine uyum sağlamak için renk değiştirmezler, bunu duygularını ve belirli tepkileri göstermek için yaparlar
Bukalemunları çok yanlış tanımışız.
Hiçbir kaplanın çizgileri birbirine benzemez
Hmm ilginç.
Kar baykuşu yılda 1600 sıçan yer, bu günde 3-5 tane yapar
Yesin yesin hiç sevmem sıçanı. Kim sever ki?
Anakonda ve Engerek yılanları doğururlar.
Çok İlginç :O

bomkafa
23-04-2016, 13:54   |  #2  
bomkafa avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Teşekkürler gerçekten ilginç bilgiler :)))