HD değişecek yardım lütfen

servikal
06-01-2008, 16:09   |  #1  
servikal avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
144 mesaj

arkadaşlar benim pc nin hd inden sanki motorun burçları dağılmiş gibi sesler gelmeye başladı yaklaşık 3 senelik sanırım ölmek üzere öyle olmasada ufak 80 gb, yenisiyle değiştireceğim ama bende xp cd si yok sadece recovery cd leri var yazılım yasal yeni hd e xp yi nasıl kuracağım yardımlarınız için teşekkürler

playboyselim
22-01-2008, 12:10   |  #2  
Yeni Üye
48 mesaj

Kardeş ben recovery cd ile laptoplara format atılır zannediyorum seninki masaüstümü önce onu belirt

Borga-x
22-01-2008, 12:22   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Öncelikle eski HDD bitin bir yedeğini acronisle veya Norton ghost programı ıle alacaksın. Gerekirse external bir HDD bu backup dosyasını aktaracaksın. Daha sonra bu programların açılış CD'leri yaratan kısımlarından kendıne acronısın veya norton ghostun acılış CD'sı yaratacaksın. Bu CD ile yenı bağladıgın hdd'e eskı hdd'deki bilgleri komple aktaracaksın... Ondan sonra yenı HDD'i takacaksın ve surucune bu acılıs CD'sını koyacaksın daha sonra yonergelerı ızleyıp aldıgın backup dosyasını bu program vasıtasıyla yenı HDD aktaracaksın. Benım anlattıgım teorık bır durum tabı. Bır kaybın olmayacak eskı HDD sakın bır zarar verme... Eski HDD ıcınde recovery partıtıon'ı varmı varsa işin bıraz daha zor ama sadece xp ıcın bır surucu varsa sorun olmaz...

Onun dısında once yenı hdd tak ve elındekı recovery cd'sı ıle ilk başta sıstem kurmayı dene.. olmuyorsa bu anlattıklarımı bır uygula derim..

servikal
25-01-2008, 22:16   |  #4  
servikal avatarı
OP Yıllanmış Üye
144 mesaj

masa üstü acer t 135 dediğiz gibi dvd ye nortonla işi yaptım yardımlarınız için teşekkür ederim