hd uçtu. neden ve bişey yapılabilirmi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
cokzor
06-07-2004, 21:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

pc'de 20 gb lık hd master, windows yüklü. ıvır zıvır hiçbişey yok. 80 gb lık slave ve mp3'ler, videolar, arşivim vs var. virüs filan yok ve 2 hd'de 1 ay önce filan formatlandı.
dün akşam pc ye cep tel'i bağlamak istedim. yazılımın yükleme sihirbazı hazırlanırken pc kitlendi ve ctrl+alt+del bile yanıt vermedi. reset attım ve güvenli kipte açıldı. yeniden başlattım ama bu sefer ekran 256 renkti ve mouse çalışmıyodu, driverda sorun var diyodu. driverını kaldırdım, yeniden başlattım. bu seferde kernel ve bi kaç hata daha vermeye başladı. driverıda yüklemedi. kasmıyım tekrar windows kurıyım dedim. c ye format attıktan sonra windowsu kurmaya başladı ve 2 sürücüdede onlarca hata buldu d sürücüsüdeki hataları düzeltmeye çalışırken pc kendi kendine yeniden başladı. 80 gb'ı söktüm ve windowsu 20 ye yükledim. sonrada öbür hd yi taktım. windows açıldı, 80 gb'ı görüyo, 30 gb ı dolu diyo ama içinde hiç bişey gözükmüyo. bi daha kapatıp açtım ama bu sefer hd bomboş gözükmeye başladı.

nedir bu bilen varmı, bilgiler silindimi?

Banned
07-07-2004, 09:45   |  #2  
Banlandı
1,133 mesaj

kafası sulanmış dostum içinde önemli veriyoksa hdd ni diskedit yazılımı ile temizlemeni öneririm

compuman
08-07-2004, 17:21   |  #3  
Yeni Üye
38 mesaj

Veri kurtarma programları var onlardan birini kurup (ismi aklıma gelmedi. ) windows da bakarsan verileri görebilirsin..