Hdd Arızası HK

Muhammed Selim Doğ
02-01-2018, 19:20   |  #1  
Muhammed Selim Doğ avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba Arkadaşlar.
ElimdeWDmarka bir hdd vardı. Hddyi yere düşürdüm ve şuan açamıyorum.
PCyi hddye bağladığımda aygıtı algılıyor ve bilgisayarıma girdiğimde F diski olduğunu görebiliyor.
HDD'yi bilgisayara bağladığımda hddden tık tık şeklinde(sanki bir takılma var) sesler gelmektedir.
1)Sizce bu hdd düzelir mi(dosyaları kurtarsam yeterli)
2)Ben bir işlem yapabilir miyim?
3)200-300tl arasında 1tb bir hdd önerebilir misiniz.
Teşekkürler Hayırlı Günler

Sistem Bilgilerim
White-Fox
02-01-2018, 19:51   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Mekanik bir sıkıntı olduğundan yapabileceğiniz bir şey olduğunu sanmam , ancak dosyalar bir şekilde kurtarılabilir.Profesyonel olarak bu işi yapanlar var zannediyorum bir araştırın.

melen
06-01-2018, 22:07   |  #3  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Merhabalar,

Ben, Western Digital Elements 1 TB kullanmaktayım. Gayet memnunum. Tavsiye ederim. İnternetten alışveriş yapmaya çekinmiyor iseniz, bu diski de uygun fiyatından dolayı önerebilirim. Zira, harici disklerin hepsi neredeyse aynı işlevi görmektedir ve günlük kullanımda göz ardı edilebilecek farkları bulunmaktadır.

Hayırlı günler.

Son Düzenleme: melen ~ 06 Ocak 2018 22:08
Doganay1965
07-01-2018, 17:08   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 20
14 mesaj

Merhaba Muhammed kardeşim.

Senin hard diskin kafası yerinden oynamış. O yüzden içerisine giremiyorsun.  O hard diskini bir yetkili servise götürüp kafayı yerine oturtmalısın, eğer düzelmez ise yeni bir kafa taktırmak zorundasın. İçerisinde önemli bilgiler var ise ve kurtarmak istiyorsan aşağıdaki web sayasını oku.

Hard disk arızaları ve çözümleri hakkında internette arayıp ta bulamadığın her türlü bilgi mevcut.

https://pcteknolojisi.wixsite.com/pcteknolojisi

En sağlıklı ve kaliteli hard disk, eğer bulabilir isen orijinal Toshiba hard diskleridir. Japon menşeli olanı tabı. İki yıl önce Media Marketten 2 Tb Japon Toshiba hard disk aldım ve kullanıyorum. Ayrıca 1 TB WD hard diskim var, hiç bir sıkıntı yaşamadım.

En önemli olan şey hard disklerin yere düşürülmemesi, bir karış yükseklikten dahi düşse kafa arızası verebilir. Hard diskler düşündüğünüzden daha hassas aletlerdir. Nasıl sağlıklı ve uzun süre kullanabilirsiniz aşağıdaki web sitesinde anlattım.

Allah'a emanet.

Son Düzenleme: Doganay1965 ~ 07 Ocak 2018 17:15