hdd bölme

HPQ-User
21-04-2007, 11:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

osa sormuş:
BENİM     HARDDİSK İM ŞU AN BÖLÜMLENMEMİŞ DURUMDA  VE BUNUN İÇİN BİLGİSAYAR FORMATLANMADAN YAPABİLECEK BİR PROGRAM ADI VE NASIL YAPILDIĞINI SÖYLERSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM İKİNCİ SORUM BENİM EKRAN KARTIM O/B VE BU EKRAN KARTININ KAÇ MB OLDUĞUNU NERDEN ÖĞRENEBİLİRİM YANITLARINIZI BEKLİORUM  SAYGILARIMLA...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
P4 3,06 GHZ
512 MB RAM
80 GB  HDD
O/B EKRAN KARTI

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.1)

COBE38
21-04-2007, 12:32   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Arkadaşım ben bu konu da çok ugraşmış kişilerdenim bu işi ben PartitionMagic 8.0 TR programıyla yaptım bunun full sürümünü hiçbiryerde bulamadım ben aylarca aradım ama buldum. bu programı kullanmak çok riskli iş mesela hdd'de ne kadar boş yer var okadarını böle biliyorsun.Ben de bu şekilde bölmüştüm ama birkez hata yaparsan bütün bilgilerine elveda diye bilirsin.sana bir anı hdd'yi herşeyi ayarlamış yeni bölümü oluşturmuştum.Artık aktif hale gelmesi için bilgisayar kendini kapattı ve bölmeye başladı. program bana %100 de şukadar oldu felan diyordu ben sistem de takılmadan bölmüştü artık bana resete bas diyordu. ben de bastım yeni hdd olmuştu ben çok sevinmiştim ama ben birkez daha bölmeye kalktım. bu kez sistemim hata verdi ve hhd gitti bütün bilgiler okunmuyordu mecbur formata gitmiştim. Yani senin anlayacağın biraz riskli Eger çok iyi açıklama admin verirse sana yardımcı olur ama kimse bilgi veren olmazsa sana bu programı rapide yüklkerim kardeş uzman kişilerden son mesaj durumunu bekle
Arkadaşım ben vazgeçtim programı http://rapidshare.com/files/2711 ... gic_8.0_TR.rar.html adresine yükledim al bak incele serial crack yok full sürüm türkçe açık paylaşım zaten türkçe kesin birşey yapacaksan kendin karar ben mesuliyet kabul etmem
Başka arkadaşlar baksınlar bilgileri olanalr yardımcı olacaktır zaten selamalr

Son Düzenleme: COBE38 ~ 21 Nisan 2007 12:52
Kapalı Hesap (53751)
21-04-2007, 13:43   |  #3  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

partition logic gibi yazılımlarla bu iş halledilebiliyormuş ama gerçekten zor olur önce verilerini yedekle derim hatta çok önemli değilse hiç bölme derim bilgisayarının özelliklerine bakınca toplama değil marka bir ürün hissi veriyor bilgisayar üreticisi veya anakart üreticisinin sitesinden araştırabilirsin veya everest gibi yazılımları deneyebilirsin

Borga-x
21-04-2007, 13:45   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Ekran kartnın ne kadar RAM yedıgını Biostan öğrenebilirsin.

benersince
21-04-2007, 14:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

arkadaşım hdd ni yedekle sonra at formatını böl hdd ni 2 e mi üçe mi risk almaya degmez ama sen genede araştır  ekran kartını biostan ögrenirsin

mustafa-k
22-04-2007, 00:22   |  #6  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

ekran kartının kaç mb. olduğunu
masaüstünde sağ tuş/özellikler/ayarlar/gelişmiş tıkla. gelen pencereden bağdaştırıcıya tıkla ve orada kaç mb. olduğu yazıyo