hdd'de bölümü etkin olarak işaretle ve raw sorunu

ZaKnAFeiN
24-04-2010, 12:24   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

Arkadaşlar hdd yerel h olarak gözüküo ve   tıkladığımda   biçimlendirme yapın diyor biçimlendirmenin hızlısını yavaşınıda yapsam windows biçimlendirmeyi bitiremedi diyor, bazı yerlerde okudum bilgisayarıma sağ click yönet ten biçimlendirme yapın diyolar ama onuda denedim olmuo bi yerde de sorun yönette hdd raw formatın gözüküo ondan bu sorun demişler baktığımda benimkisinde de raw olarak gözüktüğünü  gördüm  orda adam ayrılmamış alanı aktif et demiş nasıl yapılıcağını pek bilmediğim  için orda hdd sağ click tıkladım ve bölümü etkin olarak işaretle dedim bu sefer hdd çift tıkladığımda erişilemiyor, parametreler hatalı yazısı çıkıyor, tekrar yönete girdim bölümü etkin olarak işaretleyi iptal etmek için ama bulamadım

2 sorum var

1.bölümü etkin olarak işaretleyi nasıl iptal edicem

2.bunu halletikten sonra biçimlenmemiş raw olarak duran hdd nasıl ntfs formatına alıcaz

acildir arkadaşlar cvplarınızı bekliyorum

Kapalı Hesap (101323)
24-04-2010, 13:10   |  #2  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

bilgisayarım  disk  yönetimine girin bölümü silin sonra  yeniden oluşturun

ZaKnAFeiN
24-04-2010, 13:18   |  #3  
OP Üye
54 mesaj

usta dediğini yaptım sonra tekrar birim oluştururken bide hızlı biçimlendir olur mu diye onu tıkladım şimdi harici gördü içine girebiliorum sonradan görmemezlik yapmaz dimi ona göre geri yollim mi hd tune prog harici sağlam dedi